Peygamberimize Hakaret Eden Filme Cevap!

Peygamberimize Hakaret Eden Filme Cevap!

Katar-Film

Katar’da bir film şirketi tarafından Peygamber Efendimiz’in hayatını anlatan film hazırlanıyor.

Katar ‘da faaliyet gösteren film yapımcısı Nur Şirketi Başkanı Ahmed Haşimi, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) hayatını anlatan ve 3 bölümden oluşan 450 milyonluk bütçeli filmin senaryosunun bitmek üzere olduğunu bildirdi.

Haşimi, ekibin 2009’dan beri film senaryosu üzerinde çalıştığını belirterek, hazırlık aşamasında teknik ve sanatsal zorlukların üzerinden geldiklerini, senaryoya son halini vermek üzere olduklarını söyledi.

Haşimi, Hz. Muhammed’in (S.A.V) evrensel mesajını ulaştırmasındaki şahsiyetinin idraki ve O’nun şerefli hayatını konu alan filmin, son günlerde ortaya atılan iddialara cevap niteliğinde olduğunu belirtti.

İslam alimlerine danışıldı

Dünya Müslüman Alimler Birliği Teşkilatı Başkanı Yusuf el-Karadavi başta olmak üzere pek çok önde gelen alimlerle film senaryosunu istişare ettiklerine dikkati çeken Haşimi, “Alimlere bu tür işlerde İslam hukukunun kurallarını pekiştirmek üzere danıştık” dedi.

Film in görsel ve sanatsal açıdan en etkileyici film olmasına özen gösterdiklerini belirten Haşimi, film çekimleri tamamlandıktan sonra tüm dünyada gösterime sunulmasının ardından rağbet göreceğini umduklarını söyledi.

Peygamberimiz’e hakaret içeren filmi “kötülük yapmak isteyen eşkıya grubunun aşağılık işi” şeklinde değerlendiren Haşimi, “Peygamberimiz’e hakaret içeren filmin karşısında böyle bir film yapmak ve onun hoşgörüsünü teknik imkanlarla tüm dünyaya iletmek istedik. Aynı zamanda karalamak isteyenlerin iftiraları bu filmde cevap bulacaktır” diye konuştu.

Kaynak: samanyoluhaber

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir