Kuzguncuk’un Tarihi Sokağında El Yapımı Makarnalar Yapan Sıcacık Bir Yer: Pastafarian

Kuzguncuk’un Tarihi Sokağında El Yapımı Makarnalar Yapan Sıcacık Bir Yer: Pastafarian

Pastafarian Kuzguncuk Makarna Dükkanı

İstanbul’da mahalle kültürünün hala devam ettiği Kuzguncuk sokaklarında yepyeni bir mekan açıldı… Çeşit çeşit kafelerin arasında çok güzel alternatif burası, adı da Pastafarian. Hatta mahallede bir ilk! Keşfedilmeyi bekleyen harika bir makarna dükkanı.

El yapımı makarna konsepti yayılarak büyümeye devam ederken Kuzguncuk’ta kısa bir süre evvel açılan Pastafarian bu furyanın en yeni temsilcilerinden ama uzun yıllar kalıcı olmayı hedefliyor. Tasarımıyla sizi kendine çekecek olan mekanın inanıyoruz ki el yapımı makarnalarını çok seveceksiniz!

Pastafarian El Yapımı Makarna

Kuzguncuk’un İlk Makarna Dükkanı

Makarna aşıklarının mutlaka gitmesi gereken hem lezzetine hem de dizaynına bayıldığımız yeni trend bir mekan. Dev peynir tekerinde el yapımı taze makarnalar favoriniz olacak. Tadı damağınızda iz bırakacak lezzete sahip bu mekana tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz. Şeflerinin başarılı, çalışanlarının çok ilgili ve güler yüzlü, mekanın da Kuzguncuk’ta olması da bizi ayrıca mutlu etti. Çünkü gezip görmeyi sevdiğimiz Kuzguncuk mekanları arasına bir yenisi daha eklendi.

Pastafarian El Yapımı Makarnalar

Pastafarian’da Ne mi Yenir? Tabi ki Makarna…

Pastafarian’ın menüsünde şu an için 13 çeşit makarna bulunuyor. Mekanın öne çıkan lezzetleri; klasikten vazgeçmeyenler Bolognese yani kıymalı domates soslu makarna. Farklı bir deneme yapmak isteyenler; kalamar, soya sos, erik sosu ve lime pirinç cipsi bulunan Con Kalamari’yi tercih edebilir. İsmine özel sosu, tavuk ve mantarla buluşan Alfredo Pollo’da mekanın müdavimlerinin ilk tercihleri arasında. Taze fesleğen ile hazırlan Pesto sos makarna yine vazgeçilmezlerden. Yeşil mini kabak ve köz sebze sosla lezzetlenen Si Zucca ile dana bacon, mantar, porçini mantarıyla hazırlanan Carbonara’da gerek pişme seviyesi gerek soslarıyla uyumu ile oldukça başarılı. Porsiyonları oldukça doyurucu fiyatlar ise 125 – 200 TL arasında değişiyor.

Pastafarian Makarna Dükkanı

Makarna Keyfi Her Yerde

Taze ve el yapımı makarnanın Kuzguncuk’taki adresi Pastafarian’da makarna yemek eğlenceli bir hale bürünüyor. Leziz soslarıyla hazırladıkları makarnaları servis ettikleri kutularla isterseniz bir parka veya sahil kenarına oturup da keyfe devam edebilirsiniz.

Pastafarian Makarna

Pastafarian İletişim:

Adres: Kuzguncuk, Perihan Abla Sk. No:1-3, 34674 Üsküdar/İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir