Bu Kıyafetler Şişman Gösteriyor!

Bu Kıyafetler Şişman Gösteriyor!

Şişman Gösteren Kıyafetler

Şişman Gösteren Kıyafet Hataları

Bazı parçalar vardır ki adeta sizi olduğunuzdan çok daha kilolu göstermek için tasarlanmıştır. Siz siz olun o parçaları asla kullanmayın!

Peki, çok beğendiğiniz o parçaların yerine ne ler kullanmalı dersiniz? Cevabı haberimizde…

Şişman Gösteren Kıyafetler

Kalın boğazlı kazaklar: Herkesin bileceği üzere kalın iplikten üretilen boğazlı kazaklar olduğunuzdan çok daha kilolu gösterecektir. Ancak bu demek değil ki kış mevsiminin vazgeçilmezi olan trikolardan uzak durmalı!

Yerine ne kullanmalı? Kalın boğazlı kazaklar yerine ince iplikle dokunmuş angora kazakları tercih edebilirsiniz.

Şişman Gösteren Kıyafetler

Çok dar parçalar: İyi kalıplara sahip kıyafetler üstünüze göre dikilmiş gibi kusursuz dururken fazlaca dar olanları seçmek büyük bir hata olacaktır. Olması gerektiğinden çok daha dar ve sıkı kıyafetlerle fazla kilolarınız çok daha göze batacaktır. Özellikle streç ve jarse gibi vücudu saran kumaşlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Yerine ne kullanmalı? Streç ve jarse gibi kumaş türlerinin ince olmayanlarından tercih ederseniz her kıvrımınız ortaya çıkmayacaktır. Kalın jarse ya da kalın penye kumaşlarla hem istediğiniz formu yakalamış olur hem de fazlalıklarınızı kamufle edebilirsiniz.

Şişman Gösteren Kıyafetler

Düğmeli parçalar: Önden düğmeli hırkaları çok seviyoruz fakat üzerinize eğer çok dar kalıba sahipseler başınız dertte! Her oturduğunuzda gerilen hırkaların araları açılarak istenmeyen bir görüntü oluşturabilir.

Yerine ne kullanmalı? Önden düğmeli trikolar yerine V yaka tirkolarla çok daha zarif bir görüntü oluşturabilirsiniz. Tabii trikonun ne çok dar ne de çok bol olmaması gerektiğini de vurgulamak isteriz.

Şişman Gösteren Kıyafetler

Oversize parçalar: Bel kıvrımını yok sayan oversize parçalar vücut hatlarını hiç belli etmeyeceği için olduğunuzdan şişman görünmenizi sağlar. Üstelik bu kural tüm vücut tipleri için geçerli.

Yerine ne kullanmalı? Oversize parçaları illaki kullanmalı diyorsanız ya da çoktan satın aldığınız böyle bir parçanız varsa farklı aksesuarlarla destekleyerek kullanmalısınız. Örneğin bol bir elbise tercih ediyorsanız mutlaka bir kemer kullanmalısınız. Çünkü gereğinden fazla bol elbiselerle olduğundan fazla iri görünmek kaçınılmazdır.

Şişman Gösteren Kıyafetler Nelerdir

Desen dengesi: Desenli parçalar seçerken kilolu bölgenizin üzerinde olamamasına dikkat edin. Zira kilo problemi yaşadığınız bölge üzerinde kullandığınız desenler o bölgenin çok daha göz önünde olmasına neden olacaktır.

Yerine ne kullanmalı? Desenli parçalara kombinlerinizde yer verirken küçük desenler olamasına dikkat edin.

Şişman Gösteren Kıyafetler

Üst üste giyim: Kat kat giyinmek kimilerine çok yakışsa da eğer boy ve kilo probleminiz varsa sizin uzak durmanız gereken bir durum olmaktan öteye gitmiyor. Çok salaş parçaları birlikte kombinlemekten kaçının.

Yerine ne kullanmalı? Giyeceğiniz parçaların alt ve üst uyumlarına dikkat edin. Ve ne olursa olsun hem alt parçanızı hem de üst parçanızı aynı anda bol ürünlerden seçmeyin. Bunun yerine boynunuza saracağınız ince bir şal istediğiniz o cool stili oluşturmanıza yardım edecektir.

Kombin önerileriyle daha ince görünmek mümkün mü diyorsanız cevabı Kombin Önerileriyle Daha İnce Görünmenin Sırları başlıklı haberimizde gizli.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir