Tabaktan Bardağa Yemek Masanıza Şıklık Katacak Sofra Ürünleri

Tabaktan Bardağa Yemek Masanıza Şıklık Katacak Sofra Ürünleri

Sofra Ürünleri

Günlük hayatın içerisinde fonksiyonel olarak değişiklik gösteren sofra düzeni, konu özel günler olduğunda bir hayli önem kazanıyor. Birbirinden şenlikli bayram yemekleri, iftar davetleri, özel kutlamalar gibi kalabalık grupların bir araya geldiği buluşmalarda göze hitap eden masalar hazırlanıyor. Sevdiklerinizle paylaştığınız bu anlar manevi olarak sizi doyuma ulaştırsa da şık bir masa düzeni oluşturarak bu güzel günü herkes için çok daha özel hale bir getirebilirsiniz. En güzel en lezzetli tarifleri yapıp ailece sofranın tadını çıkarın diye yemek masanıza şıklık katacak tabak, bardak gibi ürünleri sizin için bir araya getirdik. Haydi birlikte göz atalım…

Kahvaltı Takımları: Güne Başlangıç Sofralarının Yıldızı

Kahvaltı, bir güne başlarken rengarenk enerjisi ile sofraların vazgeçilmezi. Kahvaltı takımı modelleri ise bu sofraların en önemli parçası… Günün en özel öğünü olan kahvaltılarda, hem ailece rutin kahvaltı süreçlerinde hem de konukların ağırlandığı geniş, renkli masalarda takım çok önemli. Kahvaltı için farklı lezzetler hazırlayanlar için sunum da önemsenmesi gereken bir konu.

Kahvaltı Takımı

Jumbo Kahvaltı Takımı
Karaca Kahvaltı Takımı

Bir Kahvaltı Takımı Neleri İçermeli?

Kahvaltı takımının kaç kişilik ya da kaç parçalık olduğuna göre bu değişebilir. Örnek vermek gerekirse, 36 parça bir kahvaltı takımı oldukça donanımlı olabilir. Farklı zevklere, tarzlara hitap eden kahvaltı takımları her evde önemsenen parçalar. Klasik takımlardan modern ve minimalist modellere kadar oldukça geniş seçenekler mevcut. Günlük planlarda ya da özel davetlerde kahvaltı takımı seçiminde, renk ilk dikkat edilen konu. Renkli kahvaltı takımları içinde genellikle koyu tonlar davetlerde tercih ediliyor. Beyaz ve açık renkli kahvaltı takımları ise günlük kullanım için uygundur. Siyah, gümüş, altın gibi çarpıcı renklere sahip takımlar da ilgi görüyor.

Yemek Takımları

Karaca 12 Kişilik Yemek Takımı
Jumbo 12 Kişilik Yemek Takımı

Yemek Takımı: Lezzetli Yemeklerin Göz Alıcı Sunumları

Sofraların demirbaşı olan yemek takımları, evin tarzını yansıttığı gibi kullanıcıların beğenilerini de gözler önüne seriyor. Günlük ya da misafirlik takımlar olsun her birini seçerken özenli davranmak şart. Ömürlük ev eşyaları arasında yer alan bu setler porselen, seramik ya da cam gibi malzemelerden üretiliyor. Üstelik renk ve stil seçeneği de bir hayli fazla. Dolayısıyla alışveriş esnasında kafanız biraz karışabilir.

6 Kişilik Yemek Takımı

Emsan 6 Kişilik Yemek Takımı
Karaca 6 Kişilik Yemek Takımı

Yemek Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yemek takımı malzemesi, takımın uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Kaliteli malzemeler; darbelere, sıcaklık farklarına ve çizilmelere karşı daha dayanıklı oluyor. Kısacası uygun malzeme seçimi, yemek takımının daha uzun süre kullanılabilir olmasını sağlıyor. Yiyeceklerle temas ettiği için sağlığa uygun olmalı. Porselen, seramik veya bone china gibi malzemeler, gıdalarla etkileşime girdiğinde güvenli ve sağlıklı birer alternatif olarak biliniyor. Son olarak bulaşık makinesinde yıkanabilir ve fırında kullanılabilir malzemeler, temizlik açısından daha çok tercih ediliyor.

Çay Seti

Emsan Çay Seti

Çay Seti: Keyifli Muhabbetlerin Şık Eşlikçisi

Hayatımızın her alanında içilebilen çay, adete sıcak bir aile dostu gibidir. Güzel bir sohbetin yanında, demlenen çay her zaman keyif verir. Çay içmeyi daha da keyifli hale getirmek istiyorsanız servis edilirken daha özenli olmanıa gerekiyor. Bu noktada çay bardağı seti dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alıyor. Nasıl ki yemek ve kahvaltı takımları sofra düzeni için önemliyse çay ikramı da aynı şekilde özenli olmalı.

Çay Seti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Öncellikle alacağımız çay bardağı seti kaç kişilik olacağını belirlememiz gerekiyor. Evinize çok fazla kalabalık misafirler geliyorsa eğer 6 kişilik setler gayet uygunken gelen misafir sayısı az ise 2 veya 4 kişilik olanlar tercih edilebilir. Alınacak setlerin mutlaka tepsi, şekerlik gibi servise yardımcı malzemelerle uyumlu olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Su ve Meşrubat Bardakları

Jumbo Su Bardağı
Jumbo Meşrubat Bardağı

Sofraların İncisi Su ve Meşrubat Bardağı Seçenekleri

İçecek sunumlarının vazgeçilmezi olan bardaklar, her evde önemli bir yer tutuyor. Mutfak raflarında ve sofralarda sergilenen kullanışlı parçalar, içeceklere uygun farklı tarzlarda tasarlanıyor. Kimi zaman modern kimi zaman klasik bazen renkli ve desenli bazen de sade kesimleri ile dikkat çekiyor. Bu bağlamda günlük yaşamda sıkça kullanılan bardak ürünlerini almadan önce dikkat edilmesi gereken püf noktaları bulunuyor. Öncelikle seçeceğiniz bardağı günlük olarak mı yoksa davet masalarında mı kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Yemek takımınızla uyumu da büyük önem taşıyor.

Sofrada Kaç Bardak Olmalı ve Nasıl Düzenlemeli?

Şık ve düzenli sofraların vazgeçilmezi olan bardakları, servis tabaklarının üst köşesinde sıralamak yemek masalarına zarafet kazandırıyor. Kişi sayısına göre ve küçükten büyüğe doğru koyulan bardaklar sofrada rahat bir kullanım da sağlıyor. Göz alıcı tasarımlar, eksiksiz bir doğru şekilde sofraya yerleştirildiğinde sunumlarınıza gösterişli bir hava kazandırıyor. Örneğin meşrubat bardağını yemek tabağının bittiği yerin 4 parmak üzerine yerleştirmek doğru bir seçimdir. Su bardağını ise hemen sağ alt köşesinde konumlandırarak sofralarınıza estetik bir görünüm katabilirsiniz.

Çatal-Kaşık-Bıçak Seti

Jumbo Çatal Kaşık Bıçak Seti
Karaca Çatal Kaşık Bıçak Seti

Çatal-Kaşık-Bıçak: Üçü Bir Arada Sofra Şıklığı

Yemek masalarınızı süsleyen çatal kaşık ve bıçak setleri sofra estetiğinin olmazsa olmazıdır. Şekline, ağırlığına, malzemesine ve rengine göre birçok markanın çeşitli modelleri bulunuyor. Şüphesiz bu farklılığın ve zenginliğin içerisinde sizin için en uygun takımı satın alarak doğru bir yatırım yapmanız gerekiyor. Şık sofralarınıza yakıştıracağınız modern ve aynı zamanda uzun ömürlü kullanabileceğiniz kaliteli bir takım almalısınız.

Çatal, Kaşık ve Bıçak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde paslanmaya karşı dayanıklı olduğu için paslanmaz çelik ile üretilen modeller daha çok tercih ediliyor. Bu da sofralarda uzun dönemli kullanım imkânı veriyor. Takımların parça sayısı da evde kaç kişinin yaşadığına ve sık sık misafir ağırlama durumuna göre değişiyor. Örneğin, geniş bir aileye sahip olan kalabalık sofralar için 72 ve 84 parça çatal kaşık bıçak modelleri tercih edilirken daha minimalist yaşam tarzına sahip küçük bir evde yaşayanlar 30 ve 36 parça setleri gereksinimleri karşılıyor.

Karaca Çatal-Kaşık-Bıçak Seti

Karaca Çatal Kaşık Bıçak Seti
Karaca Çatal Kaşık Bıçak Seti

Günlük kullanımınıza ve özel günlerdeki şık sunumlarınıza uygun olarak her yemek takımınız için ayrı bir set tercih edebileceğiniz gibi içeriğine de dikkat ederek tüm yemek takımlarınıza uyum sağlayacak zenginlikte sade birtakım da satın alabilirsiniz. Özellikle 89 parça takımlarda servis kaşığı ve çatalı gibi ek parçaları da içerdikleri için özel davetleriniz için kullanışlı oluyor. Ek olarak satın alacağınız ürünün özelliklerini ve garantisini önceden araştırmanız gerekiyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir