Kloş Etekler Nasıl Kombinlenir?

Kloş Etekler Nasıl Kombinlenir?

Tesettür Kloş Etek Kombinleri 2016

Etek: Chicwish

Kloş etekler, sezonun modasında yer alsın ya da almasın tesettürlü kadınların her zaman tercihlerinde yer alıyor. Farklı stillerle her anınıza uyum sağlayacak kloş etekler, doğru parçalarla bir araya geldiğinde kusursuz görüntüyü sağlıyor.

Retrodan romantiğe gotik stilden hanım hanımcık duruşu yakalayabileceğiniz kloş etekler nasıl kombinlenir önerilerimize göz atın.

Tesettür Kloş Etek Kombinleri 2016

Etek: Chicwish

Romantikliğe Adım Atın

Kloş eteklere belki de en yakışan, romantik stil. Bu duruşa adım atmaksa oldukça basit. İlk olarak krem, pudra, gri gibi soft tonları bir araya getirin. Danteller, floral desenler, sevimli rengârenk aksesuarlarla da tamamladığınızda romantik stile adım attığınız gibi hanım hanımcık bir duruşa ve şık görünüme de kavuştunuz demektir.

Tesettür Kloş Etek Kombinleri 2016

Etek: Chicwish

Kloş Eteklerle Retro Stil

Kloş eteklerle retro stile adım atmak istiyorsanız, öncelikle dikkat etmeniz gereken renk ve desenler olacaktır. Kahvenin ve bordonun hâkim olduğu retroda, özellikle desenler ön plana çıkıyor. Puantiyeli – ekoseli etekler kullanabilirsiniz. Etekleri tüvit ceketlerle kombinleyebilir, püsküllü parçalara yer verebilir; retroya uyum sağlayacak güneş gözlükleri ve diğer aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Tesettür Kloş Etek Kombinleri 2016

Etek: Alice + Olivia

Gotik Stilden Maskülen Havaya

Her zaman hanım hanımcık bir duruş da istemem diyenlerdenseniz gotik stili deneyebilirsiniz. Bu stil için illa ki sonbahar kış mevsiminde de olmaya gerek yok. Siyah bordonun asaleti her mevsime yakışıyor. Bu renklerdeki kloş eteklerinizi salaş ceket ya da trençkotlarla bir araya getirebilirsiniz.

Ceketleri omuzlarınıza alarak da maskülen bir havayı yansıtabilirsiniz. Gotik stil için dökümlü, bol salaş parçalar tercihiniz arasında olabilir. Bu duruşu biraz olsun kırmak için topuklu ayakkabıları kullanabilir, ya da sezonda geniş yer tutan düztaban maskülen ayakkabılar tercihiniz olabilir.

Tesettür Kloş Etek Kombinleri 2016

Etek: Vika Gazinskaya

Kloş Etek Kullanırken Dikkat Edin!

Kloş etekleri kombinlerken yaş ve kiloya da dikkat etmeniz gerekiyor.

Eğer kilo probleminiz yoksa belden oturan kloş etekler oldukça zarif duracaktır. Eteklerle beraber kombinleyeceğiniz üst giyim parçalarının da eteğin için durması daha doğru görüntü oluşturacak. Ancak kiloda sıkıntı yaşayanlardansanız kloş etekleri salaş bluz, incecik trikolarla eteğinizin üstünde bırakarak kullanabilirsiniz. Tabii ki bu duruş kilo fark etmeksizin kullanılabilir. Hatta sezonda da oldukça yer gösteren bir stil. Kilolu hanımlar için bir diğer öneri de kloş eteklerde karmaşık desenlerden uzak durmaları olacaktır.

Kloş etekler genel olarak her yaşa hitap ediyor. Burada belirleyici olansa kombinde kullanacağınız diğer parçalar ve yansıtacağınız duruş oluyor. Retro ve maskülen stil daha çok orta yaşa yönelikken romantik ve hanım hanımcık bir duruş gençlere oldukça yakışıyor.

Yazı: Büşra Karagöz

6 Yorum Bulunuyor

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *