Yemyeşil Göz Alıcı Bahçenin Sağlıklı Yemeklerle Buluştuğu Mekan: Artisan Kitchen & Kalyan Cafe Restaurant

Yemyeşil Göz Alıcı Bahçenin Sağlıklı Yemeklerle Buluştuğu Mekan: Artisan Kitchen & Kalyan Cafe Restaurant

Artisan Kitchen & Kalyan Cafe Restaurant İç Dekorasyonu

Son zamanlarda mekanlara ve kafelere artan ilgiden dolayı olsa gerek, yeme-içme ile ilgili literatürümüze de bir hayli yeni tanımlar eklendi. 3. Nesil kahveler, paleo-sağlıklı diyetler derken yeni öğrendiğimiz ifadelerden bir tanesi de “Artisan” oldu. Kısaca fabrikasyondan uzak, katkı maddesi olmadan elde hazırlanan, geleneksel ve deneysel yöntemlere dayanan ve seri üretimden uzak olarak kimyasal içermeyen besinlere verilen bir ad olarak özetleyebileceğimiz “Artisan” tabiri, bu yazımızın baş rolü olan şirin mi şirin mekan Artisan Kitchen & Kalyan Cafe Restaurant’ın da temel konseptini oluşturuyor. İstanbul Yeşilköy’de bulunan ve “Biz hala şehirde miyiz?” diye düşünmenize sebep olan bu sevimli mekanın detaylarını keşfetmek isteyenler buraya!

Artisan Kitchen & Kalyan Cafe Restaurant

Rengarenk objeler, kocaman aynalar, geniş şemsiyeler ile cezbedici bir bahçe

Kapalı olan tren garının yanı başında hizmet veren mekan, tam bir görsel şölen sunuyor. Bahçesindeki objeler, büyük şemsiyeler, sarı koltuklar, renkli yastıklar, salıncaklar ve yemyeşil bitkiler görsel olarak daha ilk dakikadan mutlu ve tatmin olmanızı sağlıyor. Doğum günleri, evlilik teklifleri, özel kutlamalar gibi aktiviteler için bir hayli uygun olduğunu düşündüğümüz mekan, Instagramınızda da harika fotoğrafların yer almasına olanak tanıyacak cinsten bir yer.

Artisan Kitchen & Kalyan Cafe Restaurant Bahçe Dekorasyonu

Gün ışığında ayrı güzel olan mekan, akşam ışıklandırılmasıyla da bambaşka bir atmosfer kazanıyor. Mekan tasarımı bu kadar güzel olunca elbette gelen yemeklerin sunuma da benzersiz oluyor. Verilen her bir sipariş özenle hazırlanıp, süslenerek masanıza getiriliyor ve size kalan yalnızca bu harika sunumun keyfini çıkarmak ve lezzetli yiyeceklerin tadına bakmak oluyor.

Artisan Kitchen & Kalyan Cafe Restaurant Kahvaltı

Kahvaltısıyla meşhur ama dünya mutfağını önünüze seriyorlar!

Mekanların en çok ilgi çeken, en çok tercih edilen seçenekleri hiç kuşkusuz kahvaltıları oluyor. Hatta öyle ki birçok mekana tekrar gidilip gidilmeyeceğine kahvaltısının kalitesine göre karar veriliyor. Hal böyle olunca bir mekanın sevilmesi için gereken ilk şartlardan bir tanesi kahvaltısının güzelliği oluyor.

Artisan Kitchen & Kalyan Cafe Restaurant Yemek

Artisan Kitchen bu açıdan ziyaretçilerinin yüzünü güldüren mekanlardan bir tanesi olmayı başarıyor. Kişi başı 35 TL olarak ücretlendirdikleri zengin serpme kahvaltısı ile keyifli bir mekanda lezzetli bir kahvaltı yapmaya olanak tanıyorlar. Günün ilerleyen saatlerinde, öğle buluşmalarında ya da akşam yemeklerinde tercih etmek isteyenler için ise Dünya mutfağının güzel tatları menüde kendisine yer buluyor.

Artisan Kitchen & Kalyan Cafe Restaurant Bahçe Dekorasyonu

Yeşilköy’de şehirden kaçmışsınız hissi uyandıran, eski tren garının hemen yanı başındaki Artisan Kitchen, benzersiz bahçesi, keyifli ortamı ve lezzetli menüsü ile yüzleri güldüren bir yer.

  • Artisan Kitchen & Kalyan Cafe Restaurant İletişim
  • Adres: Yeşilköy Mahallesi, Demiryolu Caddesi, No:1 Bakırköy/İstanbul

Mekan Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir