Tüm Detaylarıyla 2014 İlkbahar-Yaz Trendleri

Tüm Detaylarıyla 2014 İlkbahar-Yaz Trendleri

Tesettür Giyim Modelleri 2014 Yaz Trendleri

Baharı şimdiden özlediğimiz şu günlerde, bizi 2014 İlkbahar Yaz trendlerinde neler bekliyor.. Birbiri ardınca trendlerin yükseldiği yeni sezonda, bizleri birçok sürpriz bekliyor. Bazı trendlerin birkaç sezondur yükselişini zaten biliyoruz. Bu trendler 2014 İlkbahar yaz renkleri ile yeniden yorumlanıyor.

Bu yaz çiçeklerin tüm kıyafetlerde rengarenk açtığı, 90’ların yine gündemde olduğu ve sezonda ilk defa trendler arasında yerini alacak olan desen ve tasarımları da sizlerle paylaşacağız.

Tesettür Giyim Modelleri 2014 Yaz Trendleri

3D Çiçek Desenleri

Floral desenler son birkaç sezondur trendler arasında yer almaya devam ediyor. Bu yaz ise özellikle 3 boyutlu çiçeklerin kullanıldığı kıyafetleri oldukça sık göreceğiz. Elbiselerde, eteklerde elle örülmüş çiçekler, boncuklarla işlenmiş motifler ya da farklı materyallerin kabartı şeklinde tasarlandığı 3 boyutlu çiçek desenleri sezonun trendleri arasında yer bulacaktır.

Etnik Desenler

Her ülkenin kendine has etnik desenleri, ya da motifleri muhakkak vardır. Bununla birlikte özel kumaşlarda, bazı ülkelerin kıyafetlerinde daha çok ön plana çıkar. Kışın az da olsa adından söz ettiren etnik trendin bu yaz markaların koleksiyonlarında ve tasarımlarında öne çıktığını söyleyebiliriz. Otantik elbiseler, nakış işlemeler ve tribal desenler bu yaz bizi bekliyor.

Uzun Gömlekler

Tesettürlü hanımların hiçbir sezon vazgeçemediği uzun gömlekler 2014 İlkbahar-Yaz sezonunda trendler arasındadır. Dünya markaları bu gömlekleri elbise olarak kullansa da, bizler uzun gömlekleri denimlerle ya da dar paça pantolonlarla tercih edebiliriz.

Kareli Desen

Sonbahar kış sezonunda adından sıkça söz ettiren ekose, ilkbahar yaz sezonunda tacını kareli desene bırakıyor. Özellikle siyah beyaz renklerde daha çok öne çıkan bu deseni sizler kıyafetlerinizde tercih edebileceğiniz gibi, ipek eşarplarınızda da kullanabilirsiniz.

Kat Kat Fırfırlar

Hepimiz çingene etekleri biliriz. Kat kat fırfırlardan oluşan bu eteklerden hepimizin muhakkak bir tane olmuştur. Bu sezon birden fazla kattan oluşan tasarımlar tüm kıyafetlerde karşımıza çıkıyor. Fırfırın bu yaz hemen hemen her modelde kullanılacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Pilise Detaylar

Kış sezonunda trendler arasında olan pilise, 2014 ilkbahar yaz sezonunda dikkat çekici bir biçimde çoğu kıyafette karşımıza çıkıyor. Hatta fırfırlı modellerde bile pilise detayına rastlamak mümkün. Özellikle ince pilileri bu sezon daha fazla göreceğiniz.

Bol Paça Pantolon

Yaz ve tatil deyince hepinizin aklına bol paça pantolonlar gelir. Rahat formu ve kullanım kolaylığı ile biz tesettürlü hanımların favori kıyafetlerinden olan bol paça pantolonlar, bu sezon trendler arasında. Pileli modellerle tasarlanan bol paça pantolonlar bizim favorilerimiz arasında.

Puantiye

Mini mini puantiyeler hepimizin en çok sevdiği desenler arasında geliyor. Özellikle bu yaz elbiselerde rengarenk puantiyelere rastlayacağız. Bizim önerimiz puantiye deseni tek renk bir kombininizde tercih edebileceğiniz gibi, kıyafetinizin üzerine ipek eşarbınızda da tercih edebilirsiniz.

Tesettür Giyim Modelleri 2014 Yaz Trendleri

Püskül

2014 İlkbahar Yaz trendlerinin en önemlilerinden olan püskül sadece kıyafetlerde değil birçok parçada karşımıza çıkacak. Püskülün ayakkabılarda, çantalarda hatta takılarda göreceğimiz detaylar arasında olacağını söyleyebiliriz.

Kelimeler

Bu yaz tüm parçalar adeta sizinle konuşacak. Kıyafetleriniz, çantalarınız hatta takılarınızda bile kelimelere rastlamak mümkün olacak. Özellikle gençlerin bu trendi çok seveceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Dantel

Dantel biz hanımlar için her zaman özeldir. Dantel modasının da asla sezonu geçmeyecek trendler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu sezon özellikle dantel eteklerin ve elbiselerin bizi beklediğini söyleyebiliriz. Özellikle beyaz danteli, kıyafetlerde detay olarakta fazlasıyla göreceğiz.

Grafik Desenler

Grafik desenler için sanat eseri desek yanlış söylemiş olmayız. Hayalinizdeki tabloların kıyafetlere yansıdığını bu yaz grafik desenleri fazlasıyla göreceğiz. Özellikle grafik figürler ve fotoğraf baskılar en fazla konuşulacak trendler arasında.

Metalik Kumaşlar

Parlak kumaşlar, metalik renkler 2014 ilkbahar yaz sezonunda kıyafetlerde adeta rüzgar estirecek diyebiliriz. Özellikle çanta ve aksesulardaa bu trende fazlasıyla rastlayacağız.

2014 İlkbahar yaz trendlerindekindeki kıyafete yansıyacak olan değerleri bütün boyutlarıyla elimizden geldiği kadar derleyip sizlerle paylaşıyoruz. Her hanımefendi şimdiden, kendisine yakışacak kıyafet imgelerini, eteğinde, ceketinde, gömleğinde, buluzunda, hatta başörtüsü, eşarp ve şalında dikkat çeken unsurları şimdiden düşünebilirler.

Yorumlar

“Tüm Detaylarıyla 2014 İlkbahar-Yaz Trendleri” için 3 cevap

  1. […] kendisini fazlasıyla hissettirmeye başladığı şu günlerde ilkbahar yaz sezonunda hangi trendler bizi bekliyor sizlerle paylaşmaya devam […]

  2. […] eşarbın zerafeti de görülmeye değer doğrusu. Ayrıca 2014 ilkbahar yaz sezonunun trendi olan kareli desenleri bu iki renkte tercih […]

  3. […] hanımlar için Max Mara koleksiyonu muhakkak görülmesi gereken markalardan. Sezonun öne çıkan trendi metalik parlaklık ise koleksiyonda fazlasıyla […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir