Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Tesettürlü Gençlere Özel Stil ve Kombin Önerileri

Tesettürlü Gençlere Özel Stil ve Kombin Önerileri

Tesettürlü Genç Kızlara Özel Stil Önerileri

Tesettüre yeni girmiş birçok genç kızımız var. Farklı bir giyim tarzından, yeni bir giyim tarzına geçmek, genç kızlar için biraz zorlu bir süreç. Biz de bu süreçte yardımcı olabilmek adına, zaman zaman tesettürlü genç kızlarımız için nasıl kombinler yapmaları gerektiği konusunda örnekler ve stil önerilerimizi paylaşacağız.

Genç hanımlar için büyüme süreci, ergenlikle birlikte başlamakta. Ergen bir genç kızı olan anneler, kızlarına kıyafet beğendirme konusunda çok sorunlar yaşamaktadırlar. Koskocaman bir mağazadan her istediğini alma özgürlüğü verilse bile, kendisine yakıştırdığı iki kıyafeti seçmekte ya da karar vermekte zorluklar çeken genç kızlarımız var.

Tesettürlü Genç Kızlara Özel Kombin Örnekleri
(Kombin parçaları: Kazak: Mes Demoiselles, Etek: Tibi, Kaban: McQ, Eşarp: Pierre Cardin, Çanta: Aker)

Öncelikle bizim önerimiz, genç kızımızın kendi beden yapısını çok iyi tanıması gerektiğidir. Bedeninin tüm ölçülerini ve proporsiyonunu çok iyi bilip, ona göre alışveriş yapmalarını öneriyoruz. Boy uzunluklarına göre de kıyafet ve kombin tercihleri yapmaktadırlar. Uzun boylu genç kızlarımızın kıyafet tercihi daha genişken, biraz daha kısa boylu genç kızlarımız için tercih edecekleri kıyafetlerde değişmektedir.

Tesettürlü Genç Kızlara Özel Kombin Örnekleri
(Kombin parçaları: Etek: Mango, Kazak: Bpc, Ayakkabı: Ash, Eşarp: Valentino)

Özellikle genç kızlarımızın duruşlarına çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Omuzların eğik bir şekilde sürekli aynı duruş pozisyonunda olunması, az da olsa sırtın kamburlaşmasına yol açacaktır. Dik duruş her zaman için kişiyi daha zayıf ve estetik gösterecektir. Özellikle ergenlik çağındaki genç kızlarımızın, dik duruşlarına çok dikkat etmelerini öneriyoruz.

Kiloları ile barışık olmayan genç hanımlarımıza önerimiz ise, mevsim de kış olduğundan koyu renkleri seçmesidir. Koyu renkli kıyafetler, daha ince göstereceği gibi mevsime uygun giyindiğinizden sezon trendlerini de kıyafetlerinize yansıtmış olacaksınız.

Tesettürlü Genç Kızlara Özel Kombin Örnekleri
(Kombin parçaları: Etek: Knee, Hırka: Alexander Wang, Eşarp: Givenchy, Çanta: Dolce&Gabbana)

Genç kızlarımızın yaptığı en büyük yanlışlardan birisi de, kıyafetlerinde abartılı modeller ve detayları seçmeleri. Bizce yaşlarına uygun modelleri seçmeleri gerektiği gibi, renk özgürlüğünü de istedikleri gibi kullanmalarıdır. Sezon trendlerinin hepsini uygulamak yerine, kendi yaş ve beden yapısına göre sezon trendlerini seçmeleri gerekmektedir. Yüksek topuklar, iddialı pullu payetli elbiseler, leopar desenler, sürekli koyu renk tercihleri yerine, punk, grunge, ekose desenler gibi yaşları için en uygun tarzı seçebilirler.

Tesettürlü Genç Kızlara Özel Kombin Örnekleri
(Kombin parçaları: Etek: Lcw, Hırka: Bpc, Şal: Kayra, Ayakkabı: Converse)

Rahat olmak genç hanımlar için çok önemli. Bu sebeple içinde rahat edebilecekleri kıyafetleri, seçmelerini öneriyoruz. Bize göre doğru giyinmek pahalı ve içinde rahat edilmeyen bir modeli seçmek yerine, içinde rahat hareket edebileceğiniz günlük giyime uygun modelleri seçmenizdir. Eğer kısıtlı bir bütçeyle alışveriş yapıyorsanız, kendiniz için en uygun modelleri şık takılarla daha zengin duruşlu hale getirebilirsiniz.

Alışverişlerinizi AVM’lerden ve büyük mağazalardan yapmayı tercih ediyorsanız alel aceleye getirdiğiniz kıyafet alımında, eğer aldığınız kıyafetten memnun kalmadıysanız hemen iade ederek kendinize yakıştırdığınız bir modeli seçebilirsiniz. Bu hakkınız her mağazada mevcuttur. Bir kıyafet gardıropta yıllarca bekleyeceğine, sezonda giyilmesi trend olan bir model sizi daha mutlu kılacaktır.

4 Trackbacks

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *