Yaşa Göre Doğru Giyinme Rehberi

Yaşa Göre Doğru Giyinme Rehberi

Yıllar o kadar hızlı geçiyor ki ne zaman çocuk olduk, ne zaman genç olduk, ne zaman yaşlandık anlayamıyoruz adeta. Her yaşın kendine göre güzellikleri ve yaşanması gereken anları var. Zaman yolculuğunda, herkes yaşının gerektiği gibi giyinmelidir. Yeşiltopuklar ekibi olarak bugün size, yaşa göre doğru giyinme rehberini hazırladık. Herkes yaşının gerektirdiği gibi giyinmek ister. Doğru parçalar ve stil ipuçlarını merak ediyorsanız, işte size her yaşa göre kombinler ve stil önerileri.

Genç kızlar için doğru giyinme kuralları

Modada trend olan her şeyi hemen gençler yapmak istiyor. Öncelikle bedenleri ve yaşları bu trendi kaldırır mı diye düşünmeleri gerekiyor. Öncelikle gençlere tavsiyemiz doğal olmalarıdır. Makyajsız sade bir güzellik, bizce bir genç kız için en duru güzelliktir. Bazı genç hanımlar o kadar çok makyaj yapıyor ki bu görüntü onları hem yaşından çok daha büyük gösterdiği gibi, olgun bir hanım görüntüsü de vermektedir. Genç hanımların öncelikle renklere hiç takılmadan istedikleri rengi denemeli ve giymelidirler. Pembeler, turuncular, yeşiller en çok genç hanımlara yakışan renkler. Yüksek topuklu ayakkabılar yerine düztaban, renkli botları tercih edebilirler. Ağır kumaş etekler yerine, kot etek ve pantolonları bir alternatif olarak giyebilirler. Dış giyim tercihleri ise şişme montlar ya da şık yağmurluk tarzı spor trençkotlar olabilir.

Tesettürlü Gençlere Özel Özel Kombin

Triko tunik: Yumi, Pantolon: Levi’s, Yağmurluk: Joules, Bot: Maison Martin, Saat: Trax

Orta yaşlı hanımlar nasıl giyinmeli

20’li yaşları geride bırakıp 30’lu yaşlara girdiğimizde, kendimizi daha olgun hissedip, hayata bakışımız da ona göre değişir. Orta yaşın getirdiği bir giyinme tarzını da benimseriz. Daha klasik modeller, daha tek düze renkler, daha sade tasarımlara doğru yöneliriz. Yaşın getirdiği bir ağırlık, kıyafetlerimizde de hissedilir. Öncelikle yaşın ilerlemesi ile bedenimiz farklı ölçülere kavuşur. Doğru giyinmek beden yapınızı iyi bilmekle olacaktır. Beden ölçülerinize göre, kıyafet seçimlerinizi yapmanızı öneriyoruz. Modellerde iyi kesim ve kalıpları doğru kumaş türlerinde aramanız gerekiyor. Bununla birlikte özel günler ve geceler içinde daha iddialı tasarımları da seçebilirsiniz. Çalışan hanımlar için ise bu yaşlar, blazer ceketlerin, beyaz gömleklerin, kumaş eteklerin en çok tercih edildiği yaş grubu olmakta. Bedeninizle uyumlu sade ve şık bir elbise ise sizi elegan bir görüntüye kavuşturacaktır.

Orta Yaşlı Tesettürlü Bayanlara Özel  Kombin

Elbise: Oscar de la Renta, Kürk: Matthew Williamson, Çanta: Zara, Çizme: Givency, Saat: London

40’lı ve 50’li hanımlar için giyinme rehberi

40’lı ve 50’li yaşlara gelmiş olmak, kişinin kendisini genç hissetmemesi demek değildir. Yaş kaç olursa olsun insan hissettiği yaştadır. Zamanın ilerlemesi ile hayatta yaşanan olgunluklar ve yaşam biçimi kıyafetlerimize de yansır. Bazen iddialı giyinmek istenilse de, genellikle daha klasik modeller tercih edilir. Orta yaş üstü hanımlar kıyafet tercihleriyle sofistike bir stili tercih etmelidirler. Yine bu yaşta da en önemli kural bedeninize göre doğru kıyafeti tercih etmenizdir. Özellikle kumaş etekleri orta yaş üstü hanımlar bir alternatif olarak tercih edebilirler. Uzun hırka ve ceketler de daha şık ve rahat bir görünüm için alternatif olarak seçilebilecek diğer önemli parçalar. Topuklu ayakkabı tercihi olabileceği gibi, dolgu taba ya da düztabanlı şık ayakkabılar da alternatif olarak giyilebilinir.

40 ve 50'li Yaşlı Tesettürlü Bayanlara Özel Kombin

Etek: Aker, Gömlek: Orla Kiely, Hırka: Glamorous, Çanta: Gucci, Ayakkabı ve Eşarp: Givenchy, Saat: Marc by Jacobs

Yorumlar

“Yaşa Göre Doğru Giyinme Rehberi” için 3 cevap

  1. elif dedi ki:

    yumi triko tuniği nereden satın alabilirim

  2. Altın İğne Tesettür Moda Blog dedi ki:

    Öncelik le kombinleri beğendiğimi sadece bu paylaşımınızı değil genel paylaşımlarınız beğendiğimi ve takip ettiğimi belirtmeliyim ancak bir eleştiride bulunmak istiyorum bende yeni bir moda bloggerı olarak. Bu 40 ve 50 yaş için yaptığınız kombini 50 yaşında bir hanımefendide düşünemiyorum bu kombin 20 li yaşlar için bence çok daha uygun inşallah eleştirimim dikkate alırsınız blogumu ziyaret ederseniz ve yorum yazarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim.

  3. Ruken dedi ki:

    20 yaş mi??? Ben 40 yaşındayım ve asla giyebileceğim bir giyim tarzı değil. 50-60 yaş olabilir bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir