Kışın Kat Kat Giyinmeye Ne Dersiniz?

Kışın Kat Kat Giyinmeye Ne Dersiniz?

2014 Kış Trendi Kat Kat Giyinme Layering Modası

Kat kat giyinme yani layering modası nedir?

Kat kat giyinmek özellikle son yıllarda herkesin severek takip ettiği ve uyguladığı trendlerin başında geliyor. Özellikle rahat ve salaş giyinmeyi seven genç kızlar, kombinlerinde bu trendi uygulamalıdırlar. Kışın soğuk havalardan korunmak için kat kat giyinmek aslında bizim favori stil uygulamalarımızın da başında geliyor diyebiliriz. Kışın üst üste giyinmeyi tercih ediyorsanız, bu görünümünüze biraz stil katmaya ne dersiniz. O halde layering modasının stil ipuçlarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

2014 Kış Trendi Kat Kat Giyinme Layering Modası

Farklı renkleri kullanabilirsiniz

Üst üste giyinmek her elimize gelen kıyafeti, kombinlerimize katmak değildir. Layering akımında renkler, desenler kullanılırken dikkat edilmelidir. Farklı desenleri bir arada kullanmak her zaman risklidir. Enerjik ve canlı bir karakteriniz varsa farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Özellikle birbiri ile kontrast renk uyumu olan tonları deneyebilirsiniz. Kahverengi kaban, turkuaz kazak ve gri gömlek gibi.
2014 Kış Trendi Kat Kat Giyinme Layering Modası

Mantolarınızla birlikte ceketleri giyebilirsiniz

Karlı havalar, soğuk günlerin en çok hissedildiği zaman dilimlerinin başında geliyor. Soğuktan korunmak adına kabanlar ve hırkaları üst üste giyiyoruz. Gömlek, ceket ve kabanınızı üst üste giyerek şık bir atkı ya da şalı da boynunuzda aksesuar olarak kullanmanızı öneriyoruz. Daha spor bir stil için biker ceketleri ve denimleri bir arada kullanabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz en önemli ipucu kabanınızın ana renklerde olmasıdır. Bu şekilde iç giyiminizdeki farklı renk kombinasyonunu dengeleyebilirsiniz.
2014 Kış Trendi Kat Kat Giyinme Layering Modası

Kıyafetlerinizde kumaş seçeneklerinizi farklı kullanın

Layering akımında farklı birçok kumaşı aynı anda tercih edebilirsiniz. Böyle bir seçim ile daha stil sahibi görünebilirsiniz. Koton bir gömlek ya da pamuklu bir bluz üzerine, kalın kareli bir oduncu gömleği tercih edebilirsiniz. Farklı kumaş dokularını bir arada kullanmak klasik bir kombinasyondan da sıyrılmanızı sağlayacaktır.

Kat kat giyinme modasıyla ilgili hazırladığımız videoyu izleyin!

Kat kat giyinirken aksesuarlarınızı unutmayın

Üst üste giyinirken fazla kalabalıktan hoşlanmıyorum diyorsanız, bu stili en iyi aksesuarlarınızla yansıtabilirsiniz. Eteğinizin üzerine tercih ettiğiniz hırkanızla birlikte kalın bir örgü şalı ya da atkıyı boynunuzda şık bir şekilde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte kalın bilezikler, eldivenler, bereler layering trendinde kullanabileceğiniz aksesuarların da başında gelmektedir.

Kombin fikirlerimiz…

2014 Kış Trendi Kat Kat Giyinme Layering Modası

Kombin1: Etek: Donna Karan, Gömlek: Saint Laurent, Triko: Merona, Panço: Simply

2014 Kış Trendi Kat Kat Giyinme Layering Modası

Kombin2: Etek: Ralph Lauren, Gömlek: McQ, Triko: Thakoon, Kaban: Versace

Yorumlar

“Kışın Kat Kat Giyinmeye Ne Dersiniz?” için 3 cevap

  1. […] sezonun en çok beğenilen trendlerinden olan kat kat giyinmek işte tam da sizin tarzınız diyebiliriz. Gömlek üzerine trikolar, üstüne kaban, boynunuzda […]

  2. […] ve soğuk günler değince ilk aklımıza gelen şey, kat kat giyinmektir… Bluzlar, kazaklar, kabanlar hepsi üst üste soğuktan korunmak için […]

  3. […] kat kat doğru giyinme sanatının stil ipuçlarını paylaşacağız. İnce pamuklu bir tişörtü bir hırkayla yada bir […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir