Takım Dayanışması: Desenli Elbise Ve Şal

Takım Dayanışması: Desenli Elbise Ve Şal

Takım Dayanışması Desenli Elbise Ve Şal

Bu sezon takım dayanışmasına hazır mısınız? Tuğba Tekin’in, namıdiğer İlaveten‘in, akıllara kazınan çiçek desenli elbisesiyle, aynı desenden şalı yeni bir akımın başlangıcı oluyor. Farklı desenleri bir arada kullanmayı bir türlü başaramayanlar için yepyeni bir trend sezona damga vurmaya hazırlanıyor. Cesur kombinleriyle tanıdığımız İlaveten’in öncülüğünü ettiği bu akım, sessizce bir yükselişin ilk adımı olacak gibi görünüyor.

Dünya Markalarında Koleksiyonların Takım Dayanışması

İlaveten’in takım dayanışmasını, MSGM markasının 2017 Sonbahar koleksiyonunda da gördük. Desenli gömleklerin üzerine aynı desende şallar, desenli elbisenin üzerine aynı desen eşarpla çarpıcı duruşlarıyla ilgi odağı oldu.

Takım Dayanışması Desenli Elbise Ve Şal

Mimya’nın Minyatür Serisinde Takım Dayanışması

Yeni sezona iddialı bir giriş yapan Mimya, giderek adını duyuran takım dayanışmasıyla koleksiyonunu sundu. Minyatür serisiyle adeta bir sanat eseri tasarlayan marka, elbise deseniyle aynı kumaştan başörtüleri kombinledi. Yine bir başka görselinde de gömlek deseniyle aynı renk bir başörtüyü kullandı, üzerine aldığı dış giyim ve bol pantolon etekle harika bir lookbook’a imzasını attı.

Takım Dayanışması Desenli Elbise Ve Şal

Beğenmeyenler Olsa da Trend Alarmı Verecek

Dünya markalarından, fenomen isim Tuğba Tekin’den ve başarılı marka Mimya’nın görsellerinden yola çıkarsak, takım dayanışması çok yakın zaman trendler listesinde ilk sıraya oturacak. Bu yepyeni trendle karşılacak tesettürlü kadınların bir kısmı, “karışık”, “yorucu” gibi olumsuz yorumlar yaparken; yenilikçi kadınların pek çoğu bu yeni trendi olumlu karşıladı. “İşte beklenen trend” diyen kadınlar, moda dünyasının yeni akımına kendini çoktan kaptırdı.

Takım Dayanışması Desenli Elbise Ve Şal

Takım Dayanışması Nasıl Kullanılmalı?

Takım dayanışmasına kendini yavaş yavaş hazırlamak isteyense şu ipuçlarına bir göz atmalı. Aynı elbise desenin bir şal kullanmak ilk adım için size zor geliyor olabilir. Bu cesur kombine alıştıra alıştıra yol almayı düşünüyorsanız, daha minimal bir kombin yapabilirsiniz. Desenli gömleğinizle aynı desenden bir şal kullanıp, tek renk, desensiz bir etek ve ceketi kombinleyebilirsiniz. Hatta ceketin önünü kapadığınızda desen görünümünü bir tık daha azaltabilirsiniz. Takım dayanışmasının dozunu kendinize göre ayarlayarak bu yepyeni trendi rahatlıkla kullanabilir, modanın cesur havasına kendinizi kaptırabilirsiniz.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir