Ofiste Şıklığınız İçin Doğru Renk Kodları ve Stil İpuçları Nelerdir?

Ofiste Şıklığınız İçin Doğru Renk Kodları ve Stil İpuçları Nelerdir?

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Ofis Stiniz için Minimal Çizgiler Yalın Tasarımlar

Çalışan hanımlar için ofis kıyafet seçimi çok önemlidir. Doğru parçalar, doğru kombinler, doğru renkler ofis giyiminizde en önemli kurallardır.

Ofis stilinde anahtar kural “minimal, yalın ve net” bir stile sahip olmaktır. Abartı detaylar, demode modeller karakterinizi yanlış bir biçimde ifade etmenize neden olur. Aslında “zamansız business” bir stil yakalamak hiç de zor değil.

Bugün sizlerle ofis ortamınızda doğru renk kullanımına dair stil ipuçları paylaşacağız. Ofiste sizin en için en doğru renk kodları nedir? Merak ediyor musunuz? O halde bu yazımız tam size göre…

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Ofiste birkaç rengi kullanmayı deneyin

Kıyafetleriniz en iyi markalardan olsa, tüm sezon trendlerini ustalıkla takip edip uygulasanız bile, tarzınız bir müddet sonra aynı renk tonlarını kullandığınız için klasik ve hep aynı olarak algılanarak, sıradan bir görüntüye dönüşebilir. Haftanın bir günü muhakkak farklı birkaç ton rengi, aynı anda kullanın ve enerjinizi yansıtın. Mesela kiremit tonlarını, mor ve lacivert renkleri ile bütünleştirebilirsiniz.

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Ofiste hangi renkler ne zaman kullanılmalı?

Nasıl çiçeklerin ve renklerin bir anlatım dili varsa, kıyafetlerimizde de seçtiğimiz renklerin karşı tarafa yansıttığı bir dili vardır.

Pastel tonlar bizi her zaman yumuşak ve alçak gönüllü gösterir. Koyu tonlar ise daha resmi ve ciddi bir hava sağlar. Fuşya, mor, turuncu, sarı ise canlı ve enerjik bir imaj çizecektir. Hakimiyet ve güç imajı vermek istediğinizde kontrastı yüksek renk tonlarını seçebilirsiniz. Canlı renk tonlarını, klasik kış tonları ile dengeleyebilirsiniz.

Tesettür Giyim Modelleri ve Kombinleri 2014

Ofis kombinlerinde kullanılmaması gereken renkler nelerdir?

Uzun yıllardır aynı işyerinde çalışıyorsunuz, zam konuşması yapacaksınız ya da bir terfi bekliyorsunuz. Bu kararların alınacağı günler, asla giymemeniz renkler var.

Grinin açık tonları, kahvenin mat tonları ve çağla yeşili böyle önemli günlerde asla tercih edilmemeli. Açık gri spor, bir tarzda neonlarla kullanıldığında enerjik görünürken, kahvenin mat tonları da sizi yorgun ve yaşlı gösterebilir. Sizin için önemli günlerde doğru renkleri ve doğru kombinleri muhakkak bir gün önceden ayarlayın.

Yorumlar

“Ofiste Şıklığınız İçin Doğru Renk Kodları ve Stil İpuçları Nelerdir?” için 7 cevap

 1. kemıl renkli kabanın fiyatını ögrenmk istiyorum

 2. FATMA TUZLA dedi ki:

  meslina etek almak istiyorum. nasıl temin ederim.mersinde yaşıyorum.

 3. […] gelmiyor. Bu yüzden birkaç parçayı birlikte kombinleyebilirsiniz. Çalışan hanımların ofis stillerinde kurtarıcı parçaların başında uzun zarif elbiseler gelmektedir. Minimal formlarda uzun, […]

 4. […] görüşmesine giderken nasıl giyineceğinize karar veremiyor musunuz? O halde bize kulan verin […]

 5. […] kaygan olması ve zor örtülmesi çoğu hanımı şal örtmeye yönlendirmiştir. Özellikle çalışan hanımlar ve öğrenciler daha rahat hareket edebilmek için şal kullanmayı tercih ederler. Bu sezon son […]

 6. mehtap bozda dedi ki:

  neden hep topuklu ayakkabı var boyu uzunları da düşünün lütfen.

 7. […] değil: Ofis giyiminizdeki ciddiyeti, cool detaylarla kırın yeter. Nasıl mı? Gelin bir kaç kombin önerisi ile klas duruşa sahip olmanın detaylarını […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir