İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeliyiz

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeliyiz

Tesettür Giyim Ofis Stili 2014

Hepimiz için iş görüşmeleri çok önemlidir. Kariyer basamaklarınızda hızla ilerliyor ve zaman zaman daha iyi iş imkanları çıktığında değerlendiriyorsanız, dış görünümünüze CV’niz kadar dikkat etmelisiniz.

İş görüşmesine giderken nasıl giyineceğinize karar veremiyor musunuz? O halde bize kulan verin diyoruz.

Tesettür Giyim Ofis Stili 2014

Spor Giyimden Uzak Durun

Her firmanın kendine göre bir içyapısı vardır. Bazı firmalarda rahat ve spor giyim tercih edilirken, bazı firmalarda daha klasik giyim tercih edilmektedir. Siz ilk iş görüşmenizde asla spor bir giyimi tercih etmemelisiniz. Özellikle kotlar ve spor ayakkabılar bir iş görüşmesinde giyilmemesi gereken ilk parçalar arasında.

Tesettür Giyim Ofis Stili 2014

Etek-Ceket Klasiğinden Vazgeçmeyin

Firmanın web sitesini ve tüm sosyal medya hesaplarını kontrol etmelisiniz. Firmadaki çalışanların kıyafet tercihleri size bir ipucu verecektir. İş görüşmesine giderken, öncelikli tercihiniz etek ceket takımlar olmalı. Tercih edeceğiniz renkler ise, siyah lacivert ve füme olabilir. Koyu renkler size daha resmi ve daha karizmatik bir görüntü verecektir.

Tesettür Giyim Ofis Stili 2014

Beyazın Gücünü Keşfedin

Beyaz gömlek her zaman sade ve güvenilir bir ifadeyi temsil eder. Ceketinizin içine beyaz gömlek giymenizi öneriyoruz. Asla takımınızın içine dikkat çeken bir renk, ya da fazla desenli bir gömlek giymemelisiniz. Şal ya da eşarp seçiminizde, minimal formlarda bir model tercih edebilirsiniz.

Tesettür Giyim Ofis Stili 2014

Kurumsal Bir Görünüm için Ayakkabı ve Çantaya Önem Verin

Kıyafetinizle birlikte ayakkabı ve çanta tercihiniz de çok önemlidir. Ayakkabılarınızı topuklu modellerden yana seçmenizi öneriyoruz. Yalnız seçtiğiniz topuk boyu ve ayakkabı modeli çok önemlidir. Feminen algıları çağrıştırmayan, ama bir o kadar da şık ve cool bir görünüm sağlayan topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Renk tercihiniz ise takımınızla uyum içerisinde olmalıdır. İddialı renkleri giymekten de kaçınmalısınız.

Çanta tercihinizi deri modellerden yana seçmenizi öneriyoruz. Rugan çanta modelleri fazla parlak bir görüntü vereceğinden, iş görüşmesi için en uygun modeller, deri çantalardır diyebiliriz. Aksesuarlarınızda şık bir saat ilk dikkat edeceğiniz aksesuar olmalı. Aslında saat haricinde farklı bir aksesuar takmanızı da önermiyoruz. Belki zarif bir kolyeyi tercih edebilirsiniz.

Tesettür Giyim Ofis Stili 2014

Kişisel Bakım ve Ciddiyet

Kişisel temizliğiniz de çok önemli. Dişlerinizin ve ellerinizin hijyenine dikkat etmelisiniz. İş görüşmelerinde ciddi bir hava sergilerken kıyafetiniz ve mimiklerinizle de kendinden emin bir duruş sergileyebilirsiniz.

Fotoğraflar: Kayra, Tuğba Venn, Setrms

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir