Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu

KAB_logo

Kur’an’ı Oku Anlayarak Oku!

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, çok farklı bir etkimlğe imza atıyor. 41 şehirde yüzlerce genç, Kur’an’ı Kerim’in mealini güzel okumak için yarışacak. İstanbullular bir Kur’an’ı Kerim ziyafeti için yarın (15 Kasım 2009), sabah namazı sonrası Başlarbaşı’ndaki İlahiyat Fakültesi Camii’ne davetli.

İki gün sonra Türkiye’de bir ilk gerçekleşecek; 41 şehirde birden fazla genç, seher vakti Kur’an’ı Kerim okuyacak. Bu bir yarışma; ama bildiğimiz Kur’an okuma yarışmalarından farklı; zira gençler için ilk defa Kur’an’ı Kerim’in mealini de güzel okumak için yarışacak. Kur’an’ın tecvitli, ahenkli okunmasına alışkınız da meail acaba nasıl okunur, kıstas nedir, daha da önemlisi bu yarışmadan murat edilen nedir? Soruların cevabı Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu’nda; çünkü yarışmayı onlar düzenliyor.

15 Kasım’daki il finallerinden sonra yedi bölgeden yedi birinci seçilecek ve 30 Mayıs’ta İstanbul’da bir final yarışması düzenlenecek. Ödüller arasında hem para hem ümre ziyareti görülüyor; ama İsmail Yıldız güzel meal okuyanlara bir müjde veriyor: “Biz bu yarışmayla yetenekli gençleri tespit edip radyo ve televizyonlara yönlendirmek istiyoruz. Radyolarda halihazırda meal seslendirenler var; ama bir çoğu ayetin anlamına uygun seslendiremiyor. Biz bu açığı kapatmak istiyoruz. ” Bir müjde de yarışmaya katılmak için başvuran; ama geri dönen genç kızlara; platform hanımlar için de bir Kur’an okuma yarışması düzenlemeyi düşünüyor.

1 Yorum Bulunuyor

  • 2009-12-13 | Permalink |

    merhabalar
    Yapılan bu çalışmayı oldukça yerinde buldum inşaallah bursada da böyle çalışmalar yaparsanız sevinirim email adresime bursa çapında düzenlemiş olduğunuz programlardan haberdar ederseniz sevinirim
    başarılar dilerim

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *