Kürk Artık Lüks Değil

Kürk Artık Lüks Değil

Sezonda ünlü markaların ve tasarımcıların koleksiyonlarında kürkü yelek, mont, ceket olarak görüyoruz. Bunların yanı sıra elbise, triko kazak, çanta, çizme gibi birçok parçada kürk detayları kullanılmış. Ama hiç kuşkusuz bu yıl kürk yeleklerin yerini hiçbiri alamayacak. Tüm modacılar elbirliği yapmışçasına stil sahibi olmak istiyorsanız kürk yeleksiz sokağa çıkmayın sloganını şiar edinmiş ve koleksiyonlarına farklı görünümlerde bedene oturan yelekleri dâhil etmiş.

Fur Vest 4

Tasarımlarda siyah ve beyazın yanı sıra kahve tonları, leopar deseni, mor, griler, koyu kırmızılar, bej tonları ön planda. Bunların yanı sıra koyu mavi, lacivert, petrol, pembe gibi renklere de yer verilmiş. Yelekler ya kurdele kemerler ya da parlak deri kemerlerle birleştirilmiş. Boyları kısaldıkça kullanım alanı artan kürk ceketler düz ve dar kolları ve yine dar yakaları ile dikkat çekiyor. Her yaşa hitap eden sezon kürkler renkli ve desenli astarları ile genç ve modern çizgiyi yansıtıyor.

Kürk yelek sadece sıcak olmak isteyenlerin değil trend görünmek isteyenlerin de denemesi gerekli ürünlerin başında yer alıyor. Ama bolero ceketler çok daha şık ve kullanım olanağı fazla alternatifler arasında bulunuyor. Kürk yelekler sadece podyumların değil sokak modasının da yaydığı trendlerden… Uzun tüylü olan modeller basen hizası boyları ile dikkat çekiyor.

fur vest 5

Yakalarda genellikle farklı cins kürkler kullanılıyor. Derin V yakalar ve yüksek hâkim yakalar önceliği alıyor olsa da sıfır yaka yelek ve ceketleri de görebilirsiniz. Her fiyat aralığında bulunabilecek kürklerinizi renkli boyun şallarınız, uzun eldivenleriniz ve topuksuz botlarınızla birleştirerek dinamik bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Ama ‘kürk şık durmalı’ diyorsanız aynı kürk giysinizi yine uzun deri eldivenler, ipekli fularlar, dökümlü kumaş kullanılmış pilili etek ve sezonun favorisi upuzun çizmelerle kombinlemenizi öneririm. Gündüz kalın örgü kazaklar ve jeanlerle kombinlenen kürk yelek ve ceketler gece şık ipek elbiselerle kullanılabilir. Gerçek kürk gibi duran kaliteli taklitler günün her saatinde kışı sıcacık geçirmenizi sağlıyor olsa da sizi olduğunuzdan kilolu gösterdiğini unutmayın.

kürklü manto modelleri

Yazı: Reyhan Yazıcı

Yorumlar

“Kürk Artık Lüks Değil” için 6 yanıt

 1. ali polat dedi ki:

  30 yllık kurk imalatcısıyım kurk fasonlarınıza talibim ali polat

 2. serkan dedi ki:

  1 kürk 10 hayvanın acı içinde öldürülmesiyle yapılıyor bunu biliyormusunuz

 3. yusuf dedi ki:

  KÜRK ZATEN HİÇBİZAMAN LÜKSDEĞİLDİ. HERZAMAN GÖRGÜSÜZLÜK VE VAHŞETE ORTAK OLMANIN İŞARETİYDİ…

 4. Hilal dedi ki:

  gerçek kürke hayır! sahte kürke evet! 🙂

 5. […] en dikkat çekici parçası hiç kuşkusuz taba rengi kürk. Son iki yıldır kürkler artık günlük kullanımlarda da tercih edilse de bizce hala özel bir yeri var. Bu sebeple özel […]

 6. […] sezonun en dikkat çekici trendlerinden olan kürkler, karşımıza her renkte ve her modelde çıkıyor. Kürklerde bizim tercihimiz, her zaman sahte […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir