Instagram Fenomenlerinin En Çok Tercih Ettiği Seyahat Rotaları

Instagram Fenomenlerinin En Çok Tercih Ettiği Seyahat Rotaları

Rize Çayeli Çeçeva Haremtepe Çaylık

Giderek hayatımıza daha çok girmeye başlayan sosyal medya, farklı yaşamlara da daha çok şahit olmamıza sebep oluyor. Moda anlayışını, giyiniş tarzını, hayat görüşünü, mesleki yeteneklerini ya da yaşam stilini beğendiğimiz için takip ettiğimiz fenomenlerin yapıp-ettikleri, gezip tozdukları da ilgimizi çekebiliyor. Biz de bu yazımızda çok takipçili instagram hesaplarının gidip-görmeyi tercih ettiği seyahat rotalarını derledik. Ülkemizin farklı köşelerinden doğal güzellikleriyle büyüleyen bu yerleri keşfetmek isteyenler buraya!

Kuyucak Köyü Isparta

Isparta’nın Lavanta Kokulu Köyü Kuyucak

Isparta’nın lavanta kokulu köyü Kuyucak, muhteşem manzarası, eşsiz doğası ve mis kokulu lavantaları ile özellikle son dönemde ziyaretçi akınına uğruyor. 3 bin hektarlık lavanta tarlalarına ev sahipliği yapan köy, morun en güzel tonuyla karşılıyor ziyaretçilerini. Bisiklet ve yürüyüş rotalarına sahip olan köyde çeşitli faaliyetler ve mis gibi otantik lezzetlerle kahvaltı yapmak da mümkün.

Salda Gölü Burdur

Türkiye’nin Maldivler’i Salda Gölü

Türkiye’nin Maldivler’i olarak nitelendirilen Salda Gölü, berrak suyu, beyaz kumsalı ve muhteşem doğası ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Az tuzlu yüksek alkali oranına sahip suyuyla ziyaretçi akınına uğrayan göl, Instagram fenomenlerinin de en çok tercih ettiği yerlerden bir tanesi oluyor.

Pokut Yaylası Rize

Kaçkarlar’ın da En İyi Terası Pokut Yaylası

Rize Çamlışhemşin’de bulunan ve nefes kesici manzaralara ev sahipliği yapan Pokut Yaylası, Kaçkarlar’ın da en iyi terası olarak ön plana çıkıyor. İsminin anlamı “rüzgarlı vadi” olan yayla, sert esen rüzgarlarla ve serin-bol oksijenli havasıyla misafirlerini ağırlıyor. Yemyeşil ağaçlar, ahşap evler ve mis gibi bir havaya sahip olan Pokut yaylası, fotoğraf çekmek, dağ havasını içine çekmek, yeşilin bin bir tonuna şahitlik etmek ve huzuru soluklamak isteyenler için de birebir.

Assos Antik Liman Çanakkale

Çanakkale’nin Antik Güzelliği Assos

Çanakkale’nin antik güzelliklerle bezeli mekanı Assos da bu listede kendine yer bulmayı hak edenlerden oluyor. Arkeolojik çalışmalar sonucu bölge tarihinin Tunç Çağı’na kadar uzandığı ileri sürülen Assos, bu süreç boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaparken, birçok tarihe de şahitlik ediyor. Hal böyle olunca, kültürel gezileri sevenler için de kaçırılmaz bir seyahat rotası olmaktan geri kalmıyor.

Side Antalya

Kültür Tatili Rotası Side

Antalya-Manavgat’ta bulunan Side, gerek doğası, gerekse de tarihi yapıları ile gezi rotalarında ilk sırada gelen yerlerden bir tanesi oluyor. Milattan önce 7. Yüzyıllara kadar dayanan tarihi ile birçok farklı kültüre şahitlik etmenize olanak veren belde, kültür tatillerini sevenler için de birebir.

Rize Ayder Yaylası

Sisli Gökyüzünün Berrak Yaylası Ayder

Çok tercih edilen seyahat rotalarından bahsedip de Ayder’i atlamak elbette ki olmazdı. Yıllardır her daim çok sevilen, çok ziyaret edilen bir yayla olan Ayder Yaylası, Instagram fenomenlerinin de uğrak noktası oluyor. Karadeniz’in eşsiz doğasına, temiz havasına, sisli gökyüzüne ve ahşap binalarına yakından şahitlik etmek isteyenler için kaçırılmaz fırsatlar sunuyor.

Datça Muğla

Cennetten Bir Köşe Datça

Ege ile Akdeniz’in kavuştuğu noktada, bütün ihtişamı, göz alıcı manzarası ve doğasıyla Datça karşımıza çıkıyor. Şair Can Yücel’in şiirlerine de konu olmayı başarmış bu güzide mekan adeta cennetten bir köşe gibi arz-ı endam ediyor. Özellikle yaz aylarında daha fazla tercih edilse de havaların serinlemeye başladığı sonbahar dönemlerinde sakin ve huzurlu bir tatil için buralara gitmek daha yerinde olabiliyor.

Seyahat Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir