Sezonun Yükselen Parçası: Deri Elbiseler

Sezonun Yükselen Parçası: Deri Elbiseler

Dünya Markalarından Deri Elbiseler

Deri elbiseler, sesli stilleriyle 2018/19 sonbahar – kış sezonunda fırtına estiriyor. Vinil parçalarla rekabet içinde olan deriler, çekim alanını genişletiyor ve sadece ceketlerde hakimiyet kurmuyor. Sezonda elbiselerde kendine ikonik bir yer edinen deriler, Matrix etkisine yeni bir boyut kazandırıyor. İt-girl’lerin fütüristik seçimleri olacak deri elbise tasarımları, karanlık tavrını korurken şıklığını zirveye taşıyor.

Hermes 2018-19 Deri Elbiseler

Dünya Markalarından İkonik Deri Görünümler

Hermes, Valentino, MSGM ve daha birçok dünya markasının mimarı olduğu deri tasarımlar, sezonun oldukça ikonik geçeceğinin sinyallerini verdi. Maksi boy elbiselerin yanı sıra midi boy tasarlanarak çizmelerle bütünlük yakalanan podyum görünümlerinde, siyahın hakimiyeti vardı. Siyah derilerin yanı sıra yağ yeşili, kahve, bordo tonları karşımıza çıktı.

MSGM Desenli Deri Elbise Modelleri

Vahşi Desenlerde Deri Dokular

2018/19 sonbahar – kış sezonunda iddiasıyla çok konuşulan vahşi desenler zaman zaman deri dokularla bir adım öndeydi. Adeta aslını yaşatacak şekilde tasarlanan bu elbiseler, ikonik parçalar listesinde zirveye adaylığını da koydu. Sıcak renk tonlarıyla iddiasını sakinleştiren parçalar, spor eşleşmelerle orantılı bir şıklığın ipucunu verdi.

Hermes Retro Kemer Detaylı Deri Elbise

Retro Kemerlerle Öne Çıkan Cool Parça

Yeni sezonda zirveye adaylığını koyan deri tasarımlarda, en tutku uyandıran parça belli: Ayak bileklerinden bir tık yukarda biten boyları ve bele dolanan gümüş ışıltılı kalın retro kemerlerle silüet kazanan siyah deri elbise. Dolapların ‘it’ parçası olacak bu elbiseler, süet ya da rugan çizmelerle eşleşti. Mütemadiyen yıldızınızı parlatacak deri elbiselerle stil cambazlığı yapmak isteyorsanız; unutmamanız gereken baştan aşağı siyaha bürünmek. Güçlü imajlarıyla güçlü kadınlara hitap eden deri elbiselerde siyahın yanına başka hiçbir renk katmadan gizemli bir silüete imza atın. Biraz ışıltı içinse gümüş parlaklığını unutmayın.

Hermes 2018-19 Deri Elbise

Dış Giyime Dönüşen Pratik ve İkonik Parça

Giy – çık pratikliğine 2018/19 sonbahar – kış sezonunda ikonik bir parça etkileniyor. O da deri elbiseler. Düğmeleri ya da fermuarıyla dış giyim parçası hissi veren tasarımlar, bele dolanan kuşak ya da kemerleriyle de bu tavrını destekliyor. Kendinden başkasına ihtiyaç duymayan trençkot görünümündeki derileri, ister elbise haliyle kullanın ister dış giyim. Siyaha biraz mola verip sezonun hayranlık uyandıran yağ yeşili tonuyla tarzınızı ortaya koymanız da mümkün. Yağ yeşili deri elbiseyle kahve çizme birlikteliği en iyi eşleşmeyi yakalarken; bir diğer yardıma koşansa her zamanki gibi siyahla kombine etmek olacak.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir