Çanta Takmanın 10 Cool Yolu

Çanta Takmanın 10 Cool Yolu

Çanta Takma Şekilleri

Bir çantayı takmanın en fazla kaç yolu olabilir? Geçmişten günümüze bu soruya verilecek birçok cevap var. Elde, omuzda, belde hatta belki de baş üstünde… ,

Kimi oldukça moda kiminin yeri her zaman belli. Gelin 2019 görünümlerinden merceğimiz altına aldığımız çanta takmanın 10 cool yoluna göz atın.

Kısa Saplı El Çantaları

Kısa Saplı Çantaların Elde Taşınması

Elde taşınan kutu çantalar, 2019 yılında gündemdeki yerini aldı. Oldukça zarif bir taşıma yöntemi olan bu görünüm, çantasına bir cüzdan bir telefondan fazlasını sığdıramayanlar için kötü haber olsa gerek. Tam da böyle düşünenler için kısa saplı XL çantalar da bir torba gibi elde taşınarak kombinleri tamamlıyor.

Elde Taşınan Clutch Çantalar

Elde Taşınan Clutch

Askısız, elde taşınan clutch modeller, artık sadece özel davet ve günlerde kullanılmıyor. Günlük hayatta da koltuk altlarına sıkıştırıldığı gibi elde bir cüzdan olarak da taşınıyor.

Omuz Askılı Çantalar

Omuzlara Asılan Çantalar

Uzun askılı omuz çantaları, en sık kullanılan ve hatta en sevilen yollardan biri. Oldukça rahat olmasına karşı, elini nereye koyacağını bilemeyen birçok kişi için de çözüm sunuyor diyebiliriz. İster çantayı gerinize atıp elinizi cebinize sokun, ister çantanın bir köşesinden tutup yolunuza devam edin.

Dirsekte Asılı Çantalar

Dirsekte Asılı Kalan Çantalar

Bir zamanların en havalı görünümü, dirsek eklem bölgesinde taşınan çantalardı. Son yıllarda pek tercih edilmiyor olsa da zaman zaman kısa saplı çantalar istemsizce bu şekli olabiliyor.

Çapraz Asılan Omuz Çantaları

Omuz Çantalarını Çapraz Takmak

Sportif bir görünümün en cool yollarından biri de omuz çantalarını çapraz takmak. Özellikle genç kızların ilk tercihi olan bu görünüm, genellikle kutu ya da yuvarlak çantalarla karşımıza çıkıyor.

Kemer Niyetine Takılan Bel Çantaları

Kemer Niyetine Bel Çantaları

“Fanny Pack” denilen bel çantaları zaman zaman kemer görevini gördüğü için “belt bag” adını alıyor. Kimi tam anlamıyla bir cüzdan edasıyla geçmişten günümüze ulaşırken; kimi bilindik bir bel çantası olarak kullanılıyor. Özellikle salaş kıyafetlere form katan bu görünümü daha çok göreceğiz.

Elips Takılan Bel Çantaları

Elips Takılan Bel Çantaları

2018 yılından 2019’a yol alan ve gelecek seneye kadar trend listesinden düşmeyecek olan bir görünüm var. O da elips formda takılan bel çantaları. Aslına bakarsanız bel için değil de tam anlamıyla bu görünüm için üretilen diagonal şekilli tasarımlar, yıldızını giderek parlatıyor.

Sırt Çantaları

Sırt Çantaları

Sırt çantalarını kullanmak sadece öğrencilere özel değil. Son yıllarda popüleritesini artıran sırt çantaları, koleksiyonların en özel tasarlarımdan olmayı başardı. Kimi zaman iki askısı da kollara geçirelerek kimi zamansa bir askısı boşta bırakılarak kullanılıyor.

Önden Takılan Sırt Çantaları

Önden Takılan Sırt Çantaları

Öne alınarak takılan sırt çantalarını bu şekilde kullanmak için emin olun turist olmanıza gerek yok. Diğer görünümler kadar popüler olmasa da oldukça cool bir hava yakalayan bu yol, denenmeye değer.

Omza Takılan Kısa Saplı Çantalar

Omza Takılan Kısa Saplı Çantalar

Kısa saplı çantaları takmanın bir başka yolu daha var. Ne çok uzun ne çok kısa, tam olarak koldan geçip omuzdaki yerini almaya yetecek kadar bir uzunluk. Bu tarz çantalar, XL görünümlerde oldukça iyi bir stil ve konfor sağlıyor.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir