YeşilTopuklar’da Kendin Yap Zamanı!

YeşilTopuklar’da Kendin Yap Zamanı!

Kendin Yap Projeleri Otantik Kolye Yapımı

Hiçbir kendin yap projesi bu kadar iddialı olmamıştı! Evet, bundan böyle “Do It Yourself” yani “Kendin Yap” akımına ayak uydurarak en sıra dışı ve en iddialı projeleri sizlerle paylaşacağım…

Kendin yap projeleri oldukça yaygın artık bunu biliyoruz, fakat internette birbirinin aynı ya da benzer ürünleri görmek, kendi kendini tekrarlayan projelerle karşılaşmak sizce de can sıkıcı değil mi? Evet dediğinizi duyar gibiyim. İşte bu yüzden YesilTopuklar.com’da, hiçbir yerde göremeyeceğiniz “Kendin Yap” projeleri ile sizleri bekliyor olacağım. Kimi zaman evinizde kullanacağınız bir obje, kimi zaman kombinlerinize eşlik edecek şık bir aksesuar, kimi zaman da sevdiklerinize hediye edebileceğiniz birbirinden güzel parçaları sizlerle birlikte yapacağız.

Haydi toplanın, anlatıyorum!

Kendin Yap Projeleri Otantik Kolye Yapımı

İşte ilk hafta, ilk proje: Otantik Kolye

 • Malzemeler:
 • Zone kumaş (keten de olabilir)
 • Simli nakış ipi
 • Rayon nakış ipi
 • Kurdele
 • Kolye ucu
 • Zincir
 • Yapıştırıcı (silikon ya da uhu)
 • Karton

Kendin Yap Projeleri Otantik Kolye Yapımı

Yapılışı: Kolye ucunun boş yerine uygun kartondan kalıp çıkarılır. İşlenecek kumaşın üzerine konarak zemin ayarlanır. Kurdele işinde; rokoko olarak adlandırılan, iğnenin üzerine ip sarılarak yapılan çiçek motifi işlenir. Daha sonra simli nakış ipinden çiçek sapları ve kurdeleden yapraklar yapılır. Kumaş ve karton kalıp arasına, ince kat elyaf konarak arkaya doğru yapıştırılır. Kolye ucunun zeminine yapıştırıcı sürerek sabitlenir, son olarak zincir takılır.

Kendin Yap Projeleri Otantik Kolye Yapımı

Ve artık el emeği göz nuru kolyenizi kombinlenmek üzere hazır. Türk kültüründe de yer alan bu nakış işlerinden esinlenerek yapılan bu kolyeye herkes bayılacak ve tabii siz de zevkle kullanacaksınız.

İyi günlerde olsun…

Yorumlar

“YeşilTopuklar’da Kendin Yap Zamanı!” için 2 cevap

 1. […] Kendin Yap: Vintage Kolye […]

 2. […] haftalarda yaptığımız ve sizlerden de oldukça ilgi gören vintage kolye ve arm party bileklikten sonra biraz da ev dekorasyonuyla alakalı bir şeyler yapmak […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir