“Arm Party” Bilekliğinizi Kendiniz Yapın!

“Arm Party” Bilekliğinizi Kendiniz Yapın!

Arm Party Bileklik Modeli

Hafta sonu hobi çılgınlığı başlasın!

Hafta sonu hobilere zaman ayırmak için en doğru zaman. Üstelik bayram telaşını henüz yeni atlatmışken, evinizde pratik bir şekilde kendiniz ya da sevdikleriniz için hazırlayacağınız küçük bir hediye ruhunuzu dinlendirecektir.

İşte son zamanların en trend aksesuarlarından biri olan “Arm Party” bileklikleriyle hafta sonuna renk katabilirsiniz.  Yapımı da çok kolay olan bu bileklikleri piyasada fahiş fiyatlara satın almaktansa, evinizde bulunan iplerle bile kolayca yapabilirsiniz. İster kendinize, ister sevdiklerinize…

Hazırsanız başlıyoruz!

Arm Party Bileklik Modeli

Malzemeler:

  • İstediğiniz renkte makreme ipi (mumlu ip de olabilir)
  • Gold ya da gümüş materyal

Arm Party Bileklik Modeli

Yapılışı:

Örgü işlemi 4 iple yapılır, 4 farklı renk kullanmak isterseniz her ipi 60 cm kesmeniz gerekir veya 2 renk isterseniz 120 cm uzunluğunda kesip ikiye katlayarak işleme başlayabilir, ‘Hayır ben sadelikten yanayım’ derseniz de 4 aynı renk ipi 60 cm keserek devam edebilirsiniz.

Arm Party Bileklik Modeli

Düğümlerin daha kolay anlaşılması açısından ipleri numaralandırdım. 1 numaralı ipi fotoğraftaki gibi alın, 2 numaralı ipi üzerinden geçirip tüm iplerin alt çaprazından (1 numaralı ipe doğru) çıkartarak iki uçtan çekin.

Burgu yapmak için her düğümü aynı taraftan almanız gerekir. Soldan başladıysanız sol, sağdan başladıysanız sağ taraftan devam etmelisiniz. Siz ördükçe burgu halini alacaktır. Bu işlem bileğinize uygun ölçüye kadar devam edilir, bitiş yerine düğüm atılır.

Düz örgü için ise, bir sağ düğüm bir sol düğümle devam edilir. Kaldığınız düğümün yönünü unutursanız, bir üstteki düğüm yönünden başlayabilirsiniz. Bu işlem bileğinize uygun ölçüye kadar devam edilir. Bitiş yerine düğüm atılır.

Arm Party Bileklik Modeli

Bilekliğinizi, sade ya da dilerseniz kendi zevkinize göre seçeceğiniz materyalle süsleyebilirsiniz. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu bilekliklerle ‘Arm party’ trendine de ayak uydurabilirsiniz.

İyi günlerde olsun…

Kendin Yap: Vintage Kolye

1 Trackback

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *