Ev Dekorasyonuna İyi Bir Fikir: Country Stil İğnelik

Ev Dekorasyonuna İyi Bir Fikir: Country Stil İğnelik

Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ve sizlerden de oldukça ilgi gören vintage kolye ve arm party bileklikten sonra biraz da ev dekorasyonuyla alakalı bir şeyler yapmak istedim.

Country tarzını sevmeyen yoktur herhalde. Pastel tonlardan ve floral desenlerden cok hoşlanmayan ben bile ‘içimi açan’ olarak tanımlıyorum bu tarzı.

Bu tarz, bir kır stili olduğu için dışarıya baktığınızda doğada gördüğünüz tüm renkler size ilham kaynağı olabilir. Zemini genellikle beyaz olan mobilya ve ev aksesuarlarına eşlik eden ise floral desenli tekstil ürünleri. Fransa’da doğduğu bilinen bu tarzı gelin birlikte tasarımımıza yansıtalım.

Evde Country İğnelik Yapımı

Country Stil İğnelik

Malzemeler

  • Fotograf çerçevesi (İstediğiniz ebatta)
  • Kumaş
  • Silikon tabancası ve silikon
  • Kenar harcı
  • Elyaf
  • İğne-İplik

Evde Country Stil İğnelik Yapımı

Yapılışı: Floral desenli kumaşınızı çerçevenizden 5 cm daha fazla keserek kenarını iğne iplik yardımıyla geniş aralıklarla teğelliyoruz. Açık kalan kısmı, çerçevenin arkasındaki kartonla kapatıp içini elyaf parçalarıyla dolduruyor ve teğeli sıkılaştırıyoruz.

Evde Country Stil İğnelik Yapımı

Çerçevenin iç kısmını sikikonlayıp elyaf dolu kumaş kaplı parçayı çerçeveye sabitliyoruz. Son olarak en arka kapağını kapatıp kenarındaki sıkıştırma aparatlarını kapatıyoruz. Öne doğru bombeli duran çerçevenin kenarını, kenar harcıyla yine silikon yardımıyla kaplıyoruz. Ben düz gümüş simli kordon alıp örmeyi tercih ettim farklı harçlar da kullanabilirsiniz. Yapıştırma işleminin bittiği köşeye kapladığımız kumaştan fiyonk yapıp silikonla yaptıştırıyoruz.

Kendin Yap Projeleri Dekorasyon

İşte bu kadar! İster dekorasyon amaçlı, ister notluk, isterseniz de iğnelik olarak kullanabilirsiniz.

İyi günlerde olsun.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir