Yeni Seyahat Trendi ‘İntikam Turizmi’ Nedir?

Yeni Seyahat Trendi ‘İntikam Turizmi’ Nedir?

İntikam Turizmi Nedir

2023 seyahat trendleri bir bir açıklanırken listeye daha önce hiç duymadığımız kavramlarda girmeye başladı, İntikam Turizmi.

Karantinalarla birlikte hayatımıza birçok kavram katıldı. Üstelik tıpkı koronavirüs gibi bu kavramların en yenisi olan İntikam Turizmi de adıyla sanıyla ilk kez Çin’de ortaya çıktı. 2020’de virüse karşı çok sıkı önlemler uygulayan Çin’de ekim ayındaki sekiz günlük tatil sırasında 550 milyon kişinin yollara dökülmesiyle korkunç bir intikam sezonu yaşanmıştı. Bu kavram şimdilerde 2023 yılında dünya geneline yansıması ön görülüyor.

İntikam Turizmi Nedir

İntikam Turizmi kavramını açmak gerekirse aslında Türkçede intikam almak yerine kullanılabilecek en uygun deyiş, acısını çıkarmak olabilir. Gezip tozarak, yeni tatları keşfederek kaybolan zamanların acısını çıkarmak diye düşünebiliriz bu kavramı. Kimseye zarar verme algısı uyandırmadan eskinin acısını, yeni ufukların tadını çıkarmak..

2023 Muhafazakar Tatil

Ne dersiniz kulağa böyle daha hoş gelmedi mi? Ama adı kondu birkere İntikam Turizmi karantina yorgunluğunu atmak ve yüklediği yoğun stresi atmak için seyahate çıkanların yeni kavramı oluyor.

2023 Seyahat Trendleri

Hem kendisine iyi gelecek bir şeyler yapmak hem de mevcut birikimini yeni ürünler satın almaktansa yeni deneyimlere, yeni anılara harcamak isteyenler 2023 yılında geçmişin acısınıçıkarmak için çoktan planlamalara başladı bile. Siz de bu kavrama kendinizi yakın hissediyorsanız 2023 seyahat trendlerini Yesiltopuklar.com önerileriyle planlamaya başlayabiliriniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir