Yazı Fazla Kilolarla Bitirenlere İyi Gelecek 5 Sonbahar Stili

Yazı Fazla Kilolarla Bitirenlere İyi Gelecek 5 Sonbahar Stili

Sonbahar Kombin Onerileri 2021

Yazı fazla kilolarla bitirenlerdenseniz, Sonbahar stilinize iyi gelecek 5 önerimiz var. Canlı renklerin yerini alan mevsim tonları, çokça özlenilen dış giyim parçaları ve diğer ipuçlarımızla şıklığın tadını ‘incelikle’ çıkarın.

Tesettür Elbise 2020

Kahve Tonlarında Bol Elbise ile Ton Sür Tonu Deneyin

Fazla kiloları en iyi kapatacak parçalardan olan bol elbiseler, mevsimin renklerine adapte oluyor. Kahve tonları ile koleksiyonlarda kendini yavaş yavaş yer açmaya başlayan bu elbise, özellikle omuzlardan oturan ve A kesim çizgisini bozmadan giderek genişleyen kalıplarla kiloları örtüyor. Bununla birlikte, ince ve uzun görünümü tamamlamak için yine kahve tonlarında bir şal ve siyah makosenleri eşleştirerek bütünlük sağlayabilirsiniz.

Tesettür Etek Ceket 2020

Etek Üzerine Blazer Ceket

Yazdan kalma etekleri bir süre daha kombinlerinizde baş role taşıyabilirsiniz. Tabii, bunu mevsime uyarlarken sezonun karakteristik blazer ceketlerini de işe dahil etmek gerek. Özellikle alt bölgesinden kilo alanlar için kalçayı örtmekte iyi iş çıkaran etek ve ceket ikilisi, stillere sihirli bir değnek gibi değecek. Ayrıca, etek ve bluzu aynı renkten seçip tek renk görünüm elde edip; ceketin boyunuzu kesmesini engellemelisiniz. Bu stili deneyenler, alt bölgesi ile birlikte karından da kilo aldıysa; etek ve ceket içine tercih edilen bluzu koyu renkte seçebilir. Ek olarak, kısa boyluysanız stilinizi kalın topuklu bot ya da yüksek tabanlı spor ayakkabılarla tamamlamayı unutmamalı.

Tesettür 2020 Trençkot Modeli

Maksi Boy ‘Oversize’ Trençkotlar ‘Kutarıcı’

Serin havaların kurtarıcı parçası trençkotlar, fazla kiloları kapatmak için de tam bir süper kahraman. Diz altında biten boyları ve bele dolanan kuşaklarıyla vücuda şekil vermeyi başaran tasarımlar, özellikle oversize kalıplarıyla koleksiyonlarda. Tek renk ya da benzer tonlarla bir stil yakalayabileceğiniz trençkotlarla, soğuk sonbahar günlerinde topuklu bootie’ler harika görünecek.

Siyah Tesettür Elbiseler

Siyahlar Geri Dönüş

Yazın biraz mesafe koyulan siyahlara dönüş yapmak için şimdi tam zamanı. Fazla kiloları gizlemekte üstüne olmayan asil renk, havalı kombinler için de birebir. Mesela, siyah pileli bir eteğin üzerine dökülen siyah bir bluz ve yine siyah bir şal. Baştan aşağı boyu asla kesmeden, tek başına siyahla hem harika bir stil yansıtabilir; hem de uzun ince görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca şifon, krep, viskoz gibi daha akışkan ve vücudu sarmayan kumaşlarla, ne çok bol ne dar kesimler seçmelisiniz.

Tesettür Etek Ceket

Etek & Safari Ceket Stili

A kesim eteklerinizle ara boy ceket/tunik ikilini kombinleyip, fazla kiloları örtmeyi başarabilirsiniz. Belden aşağı doğru hafifçe bollaşan etek alt bölgenizi gizleyecek. Karın bölgesindeki kiloları da kalça hizasında biten ara boy tunik – ceketler örtecek. Koleksiyonlarda sıkça yer alan önden kapamalı, geniş cepleri olan hem tunik hem ceket görünümündeki parçalar karın bölgesini gizleyecek. Fazla kilonuz neredeyse oradaki parçayı daha koyu tonlarda tutmayı da ihmal etmeyin.

2020 Sonbahar Tesettür Kombin

Tüm Kombin; Mango

Safari stilinin bir diğer as parçası ise vücudu sarmayan triko elbiseler. Salaş triko elbiseleri safari stilindeki ceketlerle kombinleyin. Spor ayakkabılar ve sırt çantası ise olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir