Üsküdar’ın En İyi Alkolsüz 10 Mekanı

Üsküdar’ın En İyi Alkolsüz 10 Mekanı

Üsküdar'ın Alkolsüz Cafe Restaurantları

Üsküdar gerek tarihi gerekse konumu ile İstanbul’un en güzel semtlerinden bir tanesi. Popülasyon olarak daha çok muhafazakar kesimin yaşadığını da göz önünde bulundurarak mekanlar konusunda da sizlere güzel bir liste çıkardık.

Hem restaurantlar hem de cafeler olarak geniş bir liste ile Üsküdar’ın alkolsüz fevkalade güzel mekanları sizlerle…

Trend 216 Cafe Restaurant Üsküdar

Trend 216 Cafe & Restaurant

Üsküdar’ın içinde tarihi kubbelerin ardından bakarken yenilecek lezzetleri atıştırmalıkları ve ana yemekleri ile gayet başarılı olan Trend 216 Cafe & Restaurant güler yüzlü servisi ve geniş menüsü ile karnı acıkanlar için fast food tarzından nereye girsem de yemek yesem derdini ortadan kaldırıyor.

Trend 216 Cafe & Restaurant İletişim:

Adres: Selmanipak Cad. No: 1/3 Üsküdar / İstanbul
Tel: ( 0216 ) 343 44 10

Bağ Pastanesi Üsküdar

Bağ Pastanesi

Yıllardan bu yana Anadolu Yakası Üsküdar ile özdeşmiş olan Bağ Pastanesi, Üsküdarlıların ve çevre semtlerde oturan insanların uğrak mekanı haline geldi. Beş çayı için veya bir akşam kahvesi için sıklıkla Bağ Pastanesine gelenler, gerek lezzetten gerek servis kalitesinden hiç şikayetçi değiller. Taze ürünleri ve hijyenik ortamı ile de gönül rahatlığı ile keyif yapabilir ve dostlarınızla vakit geçirebilirsiniz.

Bağ Pastanesi İletişim:

Adres: Mimarsinan Mahallesi Hakimiyet-i Milliye Caddesi No: 21 Üsküdar / İstanbul
Tel: ( 0216 ) 310 00 06

Dilruba Cafe Restaurant Üsküdar

Dilruba Cafe ve Restaurant

Kuzguncuk’da bulunan yeşillikler arasından ailenizle güzel bir pazar kahvaltısı için veya dostlarınız ile neşeli bir akşam yemeği için tercih edebileceğiniz mekan manzarası ile de sizleri büyülüyor. Ferah, havadar bir mimariye sahip mekanın tadı özellikle havalarında ısınması ile fazlası ile çıkmaya başlayacak gibi.

Dilruba Cafe ve Restaurant İletişim:

Adres: Kuzguncuk Mh. Fethi Paşa Korusu Fıstıkağacı 34674 Üsküdar / İstanbul
Tel: ( 0216 ) 492 15 00

Filizler Köftecisi Üsküdar

Filizler Köftecisi

Kız Kulesinin tam karşısında aslında Üsküdar’ın en ünlü restaurant ve cafesi diyebileceğimiz mekan, konumu ve gelişmiş hizmet kalitesi ile her zaman üst sıralarda. Ürünlerinin lezzeti konusunda şüphenizin olmaması gerektiğini belirterek, muhteşem manzaranın karşısında Filizler Köftecisi’nin tadını çıkartmanızı öneriyoruz.

Filizler Köftecisi İletişim:

Adres: Harem Sahil Yolu No: 61 Üsküdar / İstanbul
Tel: ( 0216 ) 342 00 00

İBB Fethi Paşa Sosyal Tesisleri Üsküdar

İBB Fethi Paşa Sosyal Tesisleri

Fethi Paşa konağının restore edilip, peyzaj mimarisinin de düzenlenmesi ile halka açılan mekan, Üsküdar Belediyesinin hizmeti altından, kaliteli ve yüksek standart da bir sunum sağlıyor. Orjinalliği bozulmadan restore edilen mekanda hafta sonu açık büfe kahvaltı seçeneği mevcut. Özel yemekler veya iş yemekleri için de tercih edilebilecek bir mekan olduğunu söyleyebiliriz. Girişi dar bir bir sokaktan olsa da vale hizmeti sunması otopark sıkıntısını da ortadan kaldırıyor.

İBB Fethi Paşa Sosyal Tesisleri İletişim:

Adres: Kuzguncuk Mah. Paşa Limanı Cad. Nacak Sk. No:6 Üsküdar / İstanbul
Tel: 444 10 34

Kanaat Lokantası Üsküdar

Kanaat Lokantası

Hazır yemeklerden sıkıldıysanız şöyle güzel bir ev yemeği yiyeyim diyorsanız Üsküdar’da bulunan Kanaat Lokantası sizin bir numaralı favoriniz haline gelebilir. Özellik Üsküdar bölgesinde çalışanlar için fast food veya hazır gıda yiyeceklerden bıkanlar Kanaat Lokantası’nı tercih ediyor. Ciddi anlamda lezzetli bu lokanta Osmanlı kültürünün bir uzantısıda diyebiliriz. Self servis olan mekanın tek sorunu ise Üsküdar ana caddesi üzerinde olmasından dolayı otoparkı.

Kanaat Lokantası İletişim:

Adres: Tembel Hacı Mehmet Mah. Selman-ı Pak Caddesi No: 25 Üsküdar
Tel: ( 0216 ) 341 54 44

Kuzguncuk Balıkçısı Üsküdar

Kuzguncuk Balıkçısı

Etten, kebaptan, fast foodtan başka alternatif arayanlar için Üsküdar’ın en güzel lokasyonlarından biri olan Kuzguncuk’da taptaze servisi ile Kuzguncuk Balıkçısı bulunmaz bir nimet. Gerek sıcak tasarımı gerekse deniz ürünleri konusunda ki başarısı ile Kuzguncuk Balıkçısı, farklı tatlar denemek isteyenler için önerilebilecek bir mekan.

Kuzguncuk Balıkçısı İletişim:

Adres: Perihan Abla Sk. No: 3 Kuzguncuk İstanbul
Tel: ( 0216 ) 341 01 44

Messt Cafe Üsküdar

Messt Cafe ve Restaurant

Messt Cafe ve Restaurant Boğaziçi Köprüsü yamaçlarında gizli bahçe diye adlandırabileceğimiz gürültüden trafik den tamamen uzak Boğaziçi Köprüsünü ayaklarınızın altına seren bir mekan. Açık büfe kahvaltısından serpme kahvaltıya, atıştırmalıklardan lezzetli akşam yemeklerine kadar çok geniş bir menüye sahip mekanda deniz ürünleri de mevcut. Davet ve organizasyonlarında yapıldığı mekanı dostlarınızla ve sevdiklerinizle bir gidip görmenizi şiddetle öneriyoruz.

Messt Cafe ve Restaurant İletişim:

Adres: Kuzguncuk Mah. Rasimağa Sok. No: 19 Nakkaştepe Üsküdar / İstanbul
Tel: ( 0216 ) 530 25 25

Metet Közde Döner Üsküdar

Metet Közde Döner

Dönerci deyip geçmeyin. İcadiye caddesinin bir köşesinde konumlanmış döner konusunda tabir-i caizse master yapmış bir mekan. Lezzet konusunda kesinlikle sizi tatmin edecek bir dönere sahip olan mekanda patateslerin sıcak olması konusunda ufak bir uyarıda bulunmanızı tavsiye ediyoruz. İşte şimdi tadından yenmez bir tombik sandviçiniz size doğru geliyor…

Metet Közde Döner İletişim:

Adres: İcadiye cad. İnci Çayırlı Sok. No:2 Kuzguncuk / Üsküdar
Tel: ( 0216 ) 553 33 33

Paşalimanı Cafe Restaurant Üsküdar

Paşalimanı Cafe ve Restaurant

Denize sıfır konumda, Beltur işletmeciliğinde dizi ve filmlerinde çekildiği enfes bir mekan. Leb-i Derya manzarası ve Boğazdan geçen tekneler eşliğinde müthiş bir pazar kahvaltısı için tercih edilebilecek mekan. Akşam yemekleri konusunda pek fazla açıklama yaparak sizler yanıltmayacağımız gibi, güneşli bir hafta sonu muhabbetti içinde sizlere şiddetle öneriyoruz.

Paşalimanı Cafe ve Restaurant:

Adres: Paşa Limanı Cad. No: 113 Kuzguncuk / İstanbul
Tel: ( 0216 ) 495 3216

Yorumlar

“Üsküdar’ın En İyi Alkolsüz 10 Mekanı” için 4 cevap

  1. […] Anadolu yakasının nezih semti Üsküdar’da gidebileceğiniz alkolsüz mekan önerilerinden sonra sıra Avrupa yakasının -genel olarak alkollü mekanların ağırlıklı […]

  2. maria dedi ki:

    filizler köftecisi alkollü… lütfen paylaşımlarınız kontrol altında sağlıklı bilgiler olsun. bunu daha öncede yaşamıştım. alkolsüz yazıp alkollü çıkıyor.

  3. admin dedi ki:

    Bu mekanda alkol servisi bulunmamaktadır.

  4. Kemal dedi ki:

    Filizler köftecisi alkolsüz kim dedi alkollü diye ben üsküdar lıyım ben biliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir