Nişantaşı’nda Gidilebilecek Alkolsüz Mekan Önerileri

Nişantaşı’nda Gidilebilecek Alkolsüz Mekan Önerileri

Nişantaşı'nın Alkolsüz Mekanları

Nişantaşı İstanbul’un en güzel semtlerinin başında gelir. Gerek tarihi gerek mimarisi gerekse yüksek kaliteli yaşam standartları ile Nişantaşı İstanbul’un göz bebeği diyebiliriz.

İstanbul Anadolu yakasının nezih semti Üsküdar’da gidebileceğiniz alkolsüz mekan önerilerinden sonra sıra Avrupa yakasının -genel olarak alkollü mekanların ağırlıklı olduğu- Nişantaşı’nda.

Siz YeşilTopuklar takipçilerimiz için Nşantaşı’nda nezih ve kaliteli olan bir kaç alkolsüz mekan önerisi hazırladık…

Ar-Ruha Restaurant Nişantaşı

AR-Ruha Restaurant

Ar-Ruha Restaurant Nişantaşı’nın göbeğinde sizlere şömine ateşinde yapılmış Anadolu lezzetlerini en iyi şekilde sunan bir yöresel lezzet durağı. Urfa’nın efsane lezzetlerini başarılı bir şekilde sunan Ar-Ruha Restaurant İstanbul’un en elit semti Nişantaşı’nda Anadolu lezzetleri ile gönülleri fethetmeyi başarmış.

AR-Ruha Restaurant İletişim:

Adres: Teşvikiye Mahallesi Ahmet Fetgari Sokak No: 40/A Şişli / İstanbul
Tel: ( 0212) 232 77 71

Backhaus Nişantaşı

Backhaus

Burada kahvaltıdan başlayarak günün her saati lezzetli bir şekilde karnınızı doyurabilirsiniz. Cafe ve pastane konseptinde bulunan fakat Nişantaşı kalitesini yansıtan Backhaus’da sevdikleriniz ile uzun uzun oturup muhabbet edebilirsiniz. Nezih bir ortam sunan Backhaus yüksek kalite anlayışı ile sizleri bekliyor.

Backhaus İletişim:

Adres: Teşvikiye Mahallesi Valikonağı Caddesi Akkavak Sokak No: 12 Şişli / İstanbul
Tel: ( 0212) 343 60 81

Chef Döner Nişantaşı

Chef Döner

Yaz aylarının Nişantaşı’ndaki uğrak mekanı olmaya aday bir dönerci. Evet yanlış duymadınız bir dönerci. Karnınızı lezzetli bir şekilde doyurabileceğiniz ve işin ilginç kısmı olan dönerin yanında çeşitli mezelerin sunulduğu alkolsüz bir mekan. Döneri kadar mezelerinin de lezzetlerine varmak için bir kaç kez gidebileceğiniz Chef Döner Nişantaşı’nda sizleri bekliyor.

Chef Döner İletişim:

Adres: City’s Nişantaşı AVM Teşvikiye Mahallesi,Teşvikiye Caddesi No: 162 Şişli İstanbul
Tel: 0533 521 33 33

La Vita Patisserie Nişantaşı

La Vita Patisserie

Tam bir Nişantaşı pastanesi diyebileceğimiz, tatlı ve tuzlu ürünlerinden seçmek de zorlanacağınız, özel günler için özel pastalar yaptırıp afiyetle yiyebileceğiniz bir mekan. La Vita Patisserie okunusunda ki kibarlık gibi, nezih bir ortama sahip mutsuz dahi gitseniz tatlıları ile sizleri mutlu gönderebilecek bir pastane.

La Vita Patisserie İletişim:

Adres: Teşvikiye Mahallesi Valikonağı Caddesi, No: 38 Şişli / İstanbul
Tel: ( 0212 ) 231 59 55

Saray Muhallebicisi Nişantaşı

Saray Muhallebicisi

İstanbul’un en ünlü muhallebicisi diyebileceğimiz dizilere bile konu olmuş bir mekan. Saray Muhallebicisi anlatılıp, okunup zaman kaybedilecek bir mekandan ziyade, gidip tatlılarının tadına bakılıp, ‘işte budur’ diyebileceğiniz bir mekan. Ben farklılık aramıyorum bildiğim yerde tatlımı yer çayımı içerim diyorsanız Nişantaşı Saray Muhallebicisi sizin ilk adresiniz.

Saray Muhallebicisi İletişim:

Adres: Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No: 19B Şişli / İstanbul
Tel: (212) 999 28 28

Van Kahvaltı Evi Nişantaşı

Van Kahvaltı Evi

Daha önce sizlere yöresel yemekler sunan restaurantlar önerdik. Şu anda da Nişantaşı’nda pastane ve cafelerin dışında, yöresel lezzet sunan bir mekan daha öneriyoruz. Gerçek bir kahvaltı keyfi yaşayıp, güne zinde başlamak veya hoş bir pazar sabahında Nişantaşı’nda yöresel bir Van serpme kahvaltısı yapmak istiyorsanız Van Kahvaltı Evi sizin mekanınız olmaya aday.

Van Kahvaltı Evi:

Adres: Teşvikiye Mahallesi Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sokak No: 19, Şişli / İstanbul
Tel: ( 0212 ) 240 47 76

Zamane Kahvesi Nişantaşı

Zamane Kahvesi

Yoğun bir iş temposunun ardından günü sonlandırabileceğiniz enfes kahve lezzetleri sunan Zamane Kahvesi samimi ortamı ve menüsü ile sizleri mekanda uzun uzun soluklanmaya davet ediyor. Yaz aylarına geçiş olduğu şu dönemde soğuyup ısınan havalarında etkisi ile de hastalıklar artmakta, Zamane kahvesinin özel yapım kış çayını bu sebeple denemeniz de fayda olduğunu belirtelim.

Zamane Kahvesi İletişim:

Adres: Teşvikiye Mahallesi Vali Konağı Caddesi No: 85 Şişli / İstanbul
Tel: ( 0212 ) 296 01 51

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir