Türkiye’nin Hem Muhteşem Hem Ekonomik Kayak Merkezleri

Türkiye’nin Hem Muhteşem Hem Ekonomik Kayak Merkezleri

Türkiye'nin Hem Muhteşem Hem Ekonomik Kayak Merkezleri

Ekonomik Kış Tatili Adresleri

Türkiye’nin doğal güzellikleri ile etkileyici kayak merkezleri arasında yer alan Davraz, Zigana, Ilgaz, Bozdağ ve Saklıkent, kayak için elverişli olmalarının yanında daha uygun fiyatlara kış tatili geçirme imkanı sunuyor.

Muhteşem manzaralar eşliğinde kaymanın keyfini ekonomik olarak çıkarmak isteyenler kış tatili için yaz tatili adreslerinden İzmir ve Antalya’nın yanı sıra İç Anadolu’da Kastamonu-Çankırı, Karadeniz’de Gümüşhane ve Akdeniz’de Isparta’yı tercih ediyor.

Türkiye'nin Hem Muhteşem Hem Ekonomik Kayak Merkezleri

Isparta Davraz

Davraz Kayak Merkezi; Isparta il sınırları içinde yer alan özellikle Şubat ayında kaymaya elverişli oluşu hem de fiyat olarak benzer kayak merkezlerinden daha uygun olmasıyla dikkat çekiyor.
Davraz Kayak Merkezinin eşsiz manzarası insanı adeta büyülüyor. Bir yanda bembeyaz dağlar, bir yanda yemyeşil ormanlar, diğer bir tarafta ise tüm ihtişamıyla Eğirdir Gölü.

Türkiye'nin Hem Muhteşem Hem Ekonomik Kayak Merkezleri

Gümüşhane Zigana

Kayak sezonu Aralık ayında başlayıp Nisan ayında biten, kar kalınlığı sezon boyunca yaklaşık olarak 100 cm ile 150 cm arasında değişen Zigana Kayak Merkezi Gümüşhane‘de yer alıyor.
Doğu Karadeniz’in eşsiz havası ve inanılmaz manzarası, çam ormanları içerisindeki yürüyüş yolu ayrıca bu çam ormanlarının içerisindeki muhteşem güzellikteki Limni Gölü ve Alanya’daki Damlataş Mağarasını andıran Karaca Mağarası da Zigana’yı diğer kayak merkezlerinden ayırıyor. Tomara Şelalesi, Santa Harabeleri ve İmera Manastırı görülmesi gereken diğer yerler arasında.

Türkiye'nin Hem Muhteşem Hem Ekonomik Kayak Merkezleri

Çankırı Ilgaz

Ilgaz Milli Parkında yer alan Ilgaz Kayak Merkezi kış sporları sezonunu Aralık ayında açıp Nisan ayında kapatıyor. Ancak doğal güzelliği ve etrafını oluşturan bitki örtüsü sayesinde her mevsim gidilebilecek yerlerden biri olarak kabul edilen Ilgaz, kayak yapmaya yeni başlayanlar için ideal olmakla birlikte makul fiyatlarıyla tercih edilebiliyor.

Türkiye'nin Hem Muhteşem Hem Ekonomik Kayak Merkezleri

İzmir Ödemiş Bozdağ

Yaz turizminin gözdesi Ege’de yer alan Bozdağ Kayak Merkezinde; Aralık ayından Mart ayına kadar belli zamanlarda kısa süreli de olsa kayak yapmak mümkün olabiliyor. Bozdağ elverişsiz kar durumuna sahip olduğundan gidilmeden önce bu konu ile ilgili kesin bir bilgi alınması gerekiyor. Kayak dışında kamp ve dağ yürüyüşü için de çok uygun olan Bozdağ; kar, orman, dağ ve gölü bir araya getirerek eşsiz bir doğa manzarası sunuyor.

Türkiye'nin Hem Muhteşem Hem Ekonomik Kayak Merkezleri

Antalya Saklıkent

Saklıkent Kayak Merkezi; Toros sıradağlarının bir parçası olan Bakırlıdağ’ın zirvesinin kuzeye bakan yamacına doğru kurulmuş olup, ekvator çizgisine en yakın kayak merkezlerinden biri olma unvanına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca Saklıkent kayak konusunda en acemiden en profesyonele kadar tüm tecrübe seviyesindeki kayakçılara hitap ediyor.

Yorumlar

“Türkiye’nin Hem Muhteşem Hem Ekonomik Kayak Merkezleri” için bir cevap

  1. […] Türkiye’de kayak yapmak istiyorsanız önceki hafta sizler için hazırladığımız “Türkiye’nin Hem Muhteşem Hem Ekonomik Kayak Merkezleri” haberimizi mutlaka […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir