Tesettürlü Gençlerin Tercih Ettiği 4 Stilden Hangisi Sensin?

Tesettürlü Gençlerin Tercih Ettiği 4 Stilden Hangisi Sensin?

Tesettür Giyim Stilleri 2017

Yeni neslin stil çıtası dört farklı dünyaya açılıyor ve yepyeni görünümlerin kurallarını koyuyor. Hayallere ve yaşam tarzına uygun görünümleri sokak stiline yansıtan geleceğin sahipleri, moda dünyasına sesleniyor.

Kalıplaşmış anlayışlara meydan okuyarak, tesettürün sınırlarını iyi bilen ama trendleri de referans alan tesettürlü gençler, farklı görünümlerle hayata sızıyor. Dijital platformların etkisiyle kreatifleşen tavır günden güne değiştiren bu yeni nesil kuşak, geçmişten günümüze uyarladığı stillerle karşımızda. İşte tesettürlü gençlerin tercih ettiği 4 farklı görünüm…

Merve Hifa Giyim Stili 2017

Merve Hifa Çağlar

1. Çabasız Görünüm

Sempatik tavırları ve yenilikçi fikirleriyle günlük hayata yeni bir albeni katan tesettürlü gençler, çabasız görünümün peşinde. Son yıllarda yıkılan modanın kurallarıyla özgürleşen stiller, bol ve salaş parçalarla rahatlığa kavuştu. Tüm moda dünyasını etkisi altına alan bu tavırla gençler, “Ben de varım!” demeyi başardı.

Big size gömlekler, eşofman görünümlü bol pantolonlar, oversized ceketler bile yeterli olmadı. Bu parçalara bir de terlikler eşlik edince, konfor alanı sınırları aştı. Çabasız görünümü benimseyen gençler, dar kalıplarda, sıkıcı şık parçalarda, klasik tasarımlarda ve en çok da eziyet haline dönüşen topuklularda kendini bulmadı ve güzel görünmek uğruna takıp takıştırılan aksesuarları çoktan geride bıraktı.

Ninemin Dolabı

Ninemin Dolabı

2. Geleneksel Romantik Görünüm

İlhamını geçmişin süregelen geleneklerinden alan tesettürlü gençler, doğal olmanın yanında şıklığı tercih etti. Aşırı salaşlığı kabul etmeyen jenerasyon, karakteristik stilleri ayrıntılarda buldu.

Nakış işlemeler, ışıltılı boncuklar, brokar kumaşlar, pileler, tüyler ve kürkleri çok sevdi. Geleneksel Anadolu tarzını günlük hayatına yansıtan tesettürlü gençler, aykırı tarzlara bürünmeden stilini ortaya koymanın yolunu buldu.

Kuaybe Gider Giyim Stili 2017

Kuaybe Gider

3. Sofistike Görünüm

Modanın dayatmalarını çoktan geride bırakan gençler, sofistike giyim tarzlarını benimsedi. Asil bir görünümü ince bir zevkle buluşturan yeni jenerasyon, abartıdan tamamen uzak minimalist bir duruşun içinde.

Yerine geldiğinde simsiyah bir elbiseye ya da bir feraceye ince dokunuşlarla şıklık katabildi. Kimi zaman bir denim ceket kimi zaman karakteristik bir paltoyla kimi zamansa sadece şık bir çantayla sofistike şıklığın kapılarını açıyor.

Esra Seziş Kiğılı Giyim Stili 2017

Esra Seziş Kiğılı

4. İkonik Görünüm

Şıklık kuralarını iddialı görünümlerle yansıtmayı tercih eden gençler, her daim lüks giyimin etkisi altında. Yeni jenerasyonun iddialı gençleri, markaların baskın olarak fark edildiği parçaları, ikonik ve ihtişamlı tasarımları günün her saatinde kombinlere yansıtmayı tercih ediyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir