Tarihi Kuzguncuk Sokaklarında Gezerken Mola Verebileceğiniz 7 Mekan

Tarihi Kuzguncuk Sokaklarında Gezerken Mola Verebileceğiniz 7 Mekan

Tarihi Kuzguncuk Evleri ve Üryanizade Ahmet Esat Efendi Cami

Tarihi ahşap evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, taş yolları, yüksek yokuşları, yokuşlar sonunda karşılaşılan harika manzaraları ile Kuzguncuk, şehrin en nostaljik noktalarından bir tanesi. Süper baba, Ekmek teknesi gibi çok sevilen diziye ve daha birçok başkasına ev sahipliği yapan bu özel mekan, şehir keşiflerinde de çokça tercih edilen yerlerden. Fotoğrafçıların ve gezginlerin uğrak yeri haline gelmiş bu semtte, tarihi sokakları gezinirken ve hala korunmaya devam eden sıcacık mahalle ortamında kendinizi bulurken, yorulup bir şeyler içmeye karar verdiğiniz an sizi karşılayan çok sevimli mekanlar var. Sevimli binaları, sakin ortamları, güler yüzlü çalışanları ile semtin atmosferini çok iyi yansıtan bu mekanlar, lezzetli menüleri ile de ziyafetler sunuyor. Siz de Kuzguncuk’a gitmeden önce bu yazımıza bir göz atın.

Pulat Çiftliği Kuzguncuk

Pulat Çiftliği

Geniş menüsü, keyifli balkonu, zarif ve ilgili çalışanları ile Kuzguncuk’ta kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayan, sıcacık ve samimi sohbetlerin buluşma noktası olarak hafızalarda kalan, mekan tasarımıyla da ışıl ışıl bir yer olmayı başaran Pulat Çiftliği, semtin en sevilen işletmelerinden bir tanesi oluyor. Organik ve kaliteli ürünlerle hazırlanan kahvaltısı da güne güzel başlamanızı sağlayan seçeneklerden.

 • Pulat Çiftliği İletişim:
 • Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, No:61, Üsküdar/İstanbul

Mayadan Kuzguncuk

Mayadan

Anne eli değmişçesine lezzetli ev yemeklerinin bulunduğu nezih mekan Mayadan da Kuzguncuk’a uğrayanların mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden. Sıcak ortamı, lezzetli yemekleri, zeytinyağlıları ve salataları, tatlı mı tatlı kekleri, tazecik poğaçaları ve daha birçok seçeneğiyle bir gidenin bir daha vazgeçemediği mekanlardan biri olmayı başaran bir yer.

 • Mayadan İletişim:
 • Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, 44-50, Üsküdar/İstanbul

Çikolatacı Aziz Bey Kuzguncuk

Çikolatacı Aziz Bey

Kuzguncuk sahilden, tarihi sokaklara adım attığınızda biraz ileride sizi karşılayan Çikolatacı Aziz Bey, benzersiz lezzetteki çikolataları ve tatlıları ile damakları şenlendiren bir mekan. Keyifli bir yemek sonrası ya da sahilde uzun bir yürüyüşün ardından oturup, mutluluk diyarlarına gezinti yapmanızı sağlayacak menüsüyle sizi de kısa sürede müdavimi yapacağından hiç şüphemiz yok.

 • Çikolatacı Aziz Bey İletişim:
 • Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, No:56, Üsküdar/İstanbul

Zahir Art Cafe Adres Kuzguncuk

Zahir Art Cafe

Yemyeşil bir doğaya bakan Zahir Art Cafe, sakin ve huzurlu bir vakit geçirme arayışında olanlar için tercih edilebilecek yerlerden bir tanesi. Zengin menüsü, lezzetli seçenekleri, geniş serpme kahvaltısı ile arkadaşlarla ve yakınlarla geçirilecek güzel anılara ev sahipliği yapan mekanlardan bir tanesi.

 • Zahir Art Cafe İletişim:
 • Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, No: 67, Üsküdar/İstanbul

Kuzguncuk Bostan Cafe

Kuzguncuk Bostan Cafe

Kuzguncuk bostanına bakan, elit, nezih ve keyifli bir yer burası. Şık sunumları, göz yormayan, şatafattan uzak ve olabildiğine şık tasarımı, tazeden ve doğaldan yana olan işletme politikası ile çok sevilen ve çok tercih edilen bir mekan. Ev yapımı yemeklerinin mutlaka denenmesi gereken işletmede, tatlılardan, zeytinyağlılara bir çok seçenek de mevcut.

 • Kuzguncuk Bostan Cafe İletişim:
 • Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, 69/1, Üsküdar/İstanbul

Galette Kuzguncuk

Galette Kuzguncuk

Unsuz seçenekler, lezzetli tatlılar ve kurabiyeler ile Kuzguncuk’ta kafa dinlerken keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer Galette. Günün bütün yorgunluğunu alacak sıcak bir çay ya da kahveyi sükunetle yudumlayabileceğiniz bu mekan, semtin sıcak atmosferini de yansıtan bir yer.

 • Galette Kuzguncuk İletişim:
 • Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, No:45, Üsküdar/İstanbul

Kuzguncuk Balıkçısı

Kuzguncuk Balıkçısı

Balık çorbasının, mezelerin, salataların ve her çeşit balık ürünlerinin en tazelerine ve lezzetlilerine sahip Kuzguncuk Balıkçısı, küçük, sevimli ve keyifli bir mekan. Saatlerce oturup kalmalık değil, keyifli bir yemek ardından yürüyüşe çıkmak için ayrılmalık bir yer burası. Ani gelen açlıklar, planlı deniz mahsülü yeme aktiviteleri için birebir.

 • Kuzguncuk Balıkçısı İletişim:
 • Adres: Kuzguncuk Mahallesi, Perihan Abla Sokak, No:3, Üsküdar/İstanbul

Mekan Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir