Şubat Ayında “Hafta Sonu Ne Yapsak” Diyenler için Öneriler

Şubat Ayında “Hafta Sonu Ne Yapsak” Diyenler için Öneriler

İstanbul Gezi Önerileri

Havalar soğusa da yağmurlar yağsa da rüzgarlar çıksa da gezmekten vazgeçemeyenlerdenseniz size birkaç önerimiz var. Hele bir de yarıyıl tatilinde küçük kaçamaklar yapma fırsatı bulamadıysanız bu küçük fakat hayat dolu etkinlik önerilerimize mutlaka kulak verin.

Şehirden çok da uzaklaşmadan ya da şehrin tam içinde yapılabilecek aktiviteler için havaların ısınmasını bekleyemeyenlere sunacağımız güzel planlarımız var. İşte Şubat ayına özel “hafta sonuna ne plan yapsak?” diye düşünenler için 6 öneri…

Muhafazakar Tatil ve Gezi Önerileri

Bungalow Hotel Cansu’da dinlenin

Karetepe’de bulunan, küçük ve sevimli bungalowlarda konaklama hizmeti sunan bir otel Bungalow Hotel Cansu. Huzurlu atmosferi, güzel kahvaltısı, sıcak evleri ile kış tatillerinde ve küçük kaçamaklarda rahatça tercih edilebilecek bir yer. Kartepe’de kayak yapmak isteyenler için de güzel bir konaklama alternatifi oluşturan işletme, keyifli bir hafta sonunun da kapılarını aralıyor.

Muhafazakar Tatil ve Gezi Önerileri

Günübirlik Kartepe Keyfi Yapın

İstanbullu’lar olarak bu sene kar görememiş, kar topu oynayamamış, kardan adam yapamamış olabiliriz ama bu yanı başımızdaki güzellikleri değerlendiremeyeceğimiz anlamına gelmiyor! Uzun vakitler ayırmadan, günü birlik bir planla gidilip, dönülebilecek bir Kartepe gezisi, kayak yapmak, kar oynamak ve keyifli vakit geçirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat.

Muhafazakar Tatil ve Gezi Önerileri

Taşlıhan Restoran’da Şömine Keyfi Yapın

İstanbul Anadolu Feneri’nde bulunan, boğazın Karadeniz’e açıldığı bir lokasyonda bulunan, olağan üstü manzarası ve lüks işletmesiyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan bir mekan Soğuk kış günlerinde çayınızı, kahvenizi alıp, şömine keyfi yapabileceğiniz sıcak ve samimi bir yer. Ayrıca kahvaltısının ziyaretçiler tarafından bir hayli beğenildiğini de belirtmeden geçmemeliyiz. Kısacası İstanbul’dan çıkmadan, huzur ve mutluluğa ulaşabileceğiniz, sıcacık ve samimi bir yemek ya da kahve keyfi yapabileceğiniz bir restoran.

Muhafazakar Tatil ve Gezi Önerileri

Eminönü’nde Balık Ekmek Yiyin

Yıllardır süregelen ve balık sezonlarını dört gözle beklememize sebep olan bir İstanbul klasiği: Eminönü’nde balık-ekmek. İster seyyar arabalardan, ister restoranlardan sipariş verip, vapurları ve boğazı seyrederken keyif yapabilme imkanı bu geleneğin bu günlere kadar gelmesini ve hala hafta sonu planlarında mutlaka akıllara gelen bir seçenek olmasını sağlıyor.

Muhafazakar Tatil ve Gezi Önerileri

Hamam Keyfi Yapın

Çok eski zamanlardan beri süre gelen bir gelenek olan Hamamlar, günümüzde de birçok insanın arada bir gitmeyi ihmal etmediği alanlardan. Bu hamamların en çok bilinenlerinden, Ayasofya’da 16.yüzyıl Mimar Sinan eseri olan Hürrem Sultan Hamamı, günümüzde tarihi yapısı bozulmadan, modern hayata uyum sağlayarak hizmet vermeye devam ediyor. Çeşitli hamam ve masaj paketleri satın alınarak, rahatlama ve dinlenme imkanı sunuluyor.

Muhafazakar Tatil ve Gezi Önerileri

Bir diğer önemli yapı ise 1578 yılında yapımına başlanan ve günümüzde halen hamam olarak yerli ve yabancı misafirlerine hizmet vermeye devam eden Tophane’deki Kılıç Ali Paşa Hamamı. Kadınlar için 08:00-16:00 saatleri arasında hizmet veren hamam, güzel vakit geçirme ve rahatlama fırsatı sunuluyor.

Muhafazakar Tatil ve Gezi Önerileri

En Güzel Baklava ve Lokumları Tadın

Bütün gezme-tozmaların ardından günü güzel kapatma reçetesi olarak elbette tatlı yemeli! İstanbul’da birbirinden güzel ve lezzetli tatlı yapan mekanlarında baklava ve lokumları tatmak, günün yorgunluğunu alan, keyfinizi taçlandıran bir etkinlik. Yıllardır baklava sevenlerin değişmez adreslerinden Karaköy Güllüoğlu ve Ali Muhiddin Hacı Bekir de bu etkinliği yapmayı düşünenlerin ilk sırada tercih etmesini önerdiğimiz mekanlardan.

Seyahat Editörü: Esra Ünal

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *