Şimdi Dene: Mevsiminde Açan Çiçekli Elbiseler

Şimdi Dene: Mevsiminde Açan Çiçekli Elbiseler

Atölye Hub Çiçekli Elbise - Aybüke Nur Demirci Özkul

Baharı müjdeleyen çiçekler bu sefer elbiselerde açtı. Her yıl olduğu gibi 2021 ilkbahar – yazında da dolaplara renk ve neşe getirecek tasarımlar, enerjiyi yükseltmeye hazır. Sarılar, morlar, yeşiller, turuncular… Şimdiye kadarki en canlı görünümlerini yaşayan çiçekli elbiseleri hemen şimdi dene!

Tesettür Uzun Elbise Kombin 2022

Elbise: Mango

Trend Renkleri Taşıyan Kır Çiçekli Elbiseler

Minicik kır çiçekleriyle bezeli elbise tasarımları, sarıdan lilaya, maviden pembeye en tatlı tonları üzerinde taşıyan. Evde geçen günlere inat yazın tadını çıkarmaya hazır olan bu tasarımlar, ferah görünümleriyle desenin en minimalist tavrını yansıtıyor. Hem spor hem şık kombinlenmeye hazır olan Mango elbise de onlardan biri.

Normcore Elbise

Çiçekli Elbiselerde Yaz Mavileri

Masmavi gökyüzü ve uçsuz bucaksız denizlerden ilham alan elbiseler, mevsimin açan çiçeklerini üzerinde taşıyor. Kat kat etekleriyle, uçuş uçuş kumaşlarıyla yazın giymesi en keyifli parçalar, floral desenleriyle de kalpleri fethediyor. İster sneaker ile ister sandalet ile… Normcore imzalı çiçekli mavi elbise de bunun en güzel örneklerinden.

Terzi Dükkanı Çiçekli Elbise

Minik Çiçekler Yazın Favori Renkleriyle

Fıstık yeşili, pudra, lila, sarı, mint… Bir dondurma tezgahında görebileceğiniz tüm tonlar, çiçekli elbiselerde kendini buluyor. Özellikle minicik çiçeklerle bezeli tasarımlar, tatlı renkleri sayesinde asla göz yormuyor; tam tersine harika görünüyor. Terzi Dükkanı‘nda gözümüze çarpan benzer modeller de tesettürlü kadının dolabında yerini alacağa benziyor.

Essprive markasının çiçekli elbise modelleri

Uçuşan ‘Şık’ Çiçekli Modeller

Çiçekli elbiselerin uçuş uçuş dokuları, şık görünümler için harika bir alternatif. Bel kuşaklarıyla ince bir görünüm yakalayan yoğun renkleriyle havalı siluet çizen bu parçalar sezonun hafif topuklu sandalet ve terlikleriyle çok iyi görünecek. Essprive markasının çiçekli elbise modelleri de radarımıza takılanlardan.

Aybikestil Sarı ve Mint Yeşili Çiçekli Elbise

Vücutla Teması Kesen XL Çiçekliler

Çiçekleri küçük kesimleri büyük tasarımlar, 2021 yaz mevsiminin en konforlu modelleri. Hatta öyle ki, yeni sezonda vücutla temas eden elbise bulmak zorlaşıyor. Bu da tesettürlü kadının işini kolaylaştırıyor. Sıkıya gelemediğimiz şu günlerde bosbol elbiseler, floral desenlerle içimizi açarken Aybikestil’in sarı ve mint yeşili modelleri tam da bu sebeplerle kendine çekiyor.

Tesettür Uzun Elbise Kombin 2021

Elbise: Tory Burch

Çiçekli Elbiselerde ‘Uzak Doğu’ Esintileri

Japonya’ya özgü capcanlı çiçekli kıyafetler, 2021 yazında ülkemize giriş yapıyor. Özellikle yaka ve kol modelleriyle uzak doğu esintisi yakalayan parçalar, baskın renkleriyle de yine kendini vurguluyor.

Pelin Yıldırım Atelier ve Baqa Çiçekli Elbise

İri Çiçekli Akşam Elbiseleri

30 ve üstü yaş kadınlarının şık akşam siluetlerine, iri çiçekli modeller eşlik ediyor. İpeksi dokuları ve bol kesimleriyle akıp giden bir görünüm sunan modellerde en fazla iki ya da üç çiçek görebilirsiniz. Topuklu modellerle akşama uygun olan tasarımlar Pelin Yıldırım Atelier ve Baqa‘da yer alıyor.

Pelin Yıldırım Çiçekli Elbise

Tatlı Pembelerle Romantik Elbiseler

2021 yazında modumuzu yükselten pembeler, artık çiçekli elbiseleri de ele geçiriyor. Öyle ki buna benzer tasarımlar, sezonun en popüler ismi oluyor. Ne çok minik ne aşırı minik, orta boy çiçeklerin yer aldığı modellerde romantizm zirve yapıyor. Pelin Yıldırım imzalı hayalperest elbise modelleri de tam da bahsettiğimiz gibi.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *