Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir?

Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir?

Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir

2017/18 Sonbahar – Kış sezonunda, bele dolanan kemerler zirvedeki yerini aldı. Kimi incelip uzadı kimi bel etrafında birkaç tur attı, kimi kalınlaşıp retrolaştı, kimi de taşlı tokalarıyla gösterişini yansıttı. Kombinlerin en dikkat çekici parçası olan kemerler, kıyafetler rol çaldı. Bohem duruşlarıyla kadınların yeni trend parçası olacak kemerler, nasıl kombinlendi, gelin göz atalım.

Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir

Dünya Markalarının Markajında

Dünya markaları koleksiyonlarını sunarken podyumlarda kemerleri sıktı. Dior’dan Fendi’ye, Chanel’den Valentino’ya hemen hemen her marka bu yükselen trendi en özel parçalarında dikkat çekici kıldı.

Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir

Uzadıkça Uzayan Kemerler

Yeni sezonun en dikkat çekici kemer modellerinden biri de uzadıkça uzayan kemerler. Bu modeller bildiğimiz gibi bele birkaç kere dolanıp tur atmıyor. Bir ucun uzun bırakılarak ayak bileklerine kadar sarkıtılıyor. En sade kombinde bile kendini belli eden incecik ve uzun mu uzun kemerler, oversized elbiselerle iyi bir uyum yakalayor.

Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir

Ekstra Kalın Kemerler

İnce ve uzun kemerlere tepki olarak yıldızını parlatan bir başka model de ekstra kalın kemerler. Retro görünümleriyle gösterişi sevenler için yeni bir stil görünümü verecek parçalar, sokak stillerine çok yakışıyor. Özellikle oversized trençkotlarla iyi bir duruş yakalan ekstra kalın kemerlerle sonbaharı yansıtmayı unutmayın.

Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir

Oversized Trençkotlarla

Geniş kalıpları, bol duruşlarıyla tesettürlü kadınlarında güdemine oturan trençkotlara bu sezon bir farklılık geliyor. Bele dolanan kemerlerle vurgulu bir silüet kazanan trençkotlar, yepyeni görünümlere olanak tanıyor. İster incecik bir kemerle zarif dokunuş, isterseniz de büyük tokalı kalın bir kemeler retro bir hava kazanın.

Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir

Yüksek Bel Eteklerle

80’lerin ruhunu günümüze getiren trendlerden biri de yüksek bel kalem eteklerin beline dolanan tokalı kalın kemerler. Daha olgun ve cesur duruşuyla sokakların yeni fenomeni olacak bu silüeti kullanmanın iki yolu var. Kısa boylu kadınlar , yüksek bel etek, ‘eteğin içinde kalan’ klasik bir gömlek ve eteğin beline dolanan kalın kemer üçlüsünü kullanmalı. Uzun ya da orta boylu kadınlar, etek, bluz ve bluzun beline dolanan kalın kemer üçlüsünü kullanmalı.

Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir

Salaş Trikolarla

Sonbahar görünümlerinde gönülleri çelen salaş trikolarda bel vurgusu kemerlerle ön plana çıkıyor. Kalın kemerler yerine incecik kemerler trikolarla cazibesine kavuşuyor. Eteklerinizin üzerine dökülen big size trikolarla bir araya gelen kemerler oldukça cool bir silüete bürünüyor.

Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir

Ceketlerle Birliktelik

Kemerlerin 2018’de yükselişe geçmesiyle, podyumlarda en çok karşımıza çıkan eteklerle kombinlenen ceketler ve ceketlerin beline dolanan kemerler oldu. Dünya markalarının trend görünümleri arasına yerleşen bu birliktelik tesettürlü kadınların da gönlünü çeldi. Bu mevsim kullanmadan geçmemeniz gereken etek, ceket ve kemer üçlüsünü favorilere eklemelisiniz.

Sezon Trendi Kemer Nasıl Kombinlenir

Elbiselerle Zarif Görünüm

Birliktelikleri hiçbir zaman son bulmayan elbise kemer kombinleri, 2018 sonbahar – kış sezonunda da öne çıkıyor. İster A kesim elbiselerle isterseniz de salaş elbiselerle, her görünümüyle farklı bir havaya bürünen ikiliyi kombinlemeden sezonu bitirmeyin.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir