Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Muhafazakar Kadında Artık Yaşam Koçu Tercih Ediyor!

Muhafazakar Kadında Artık Yaşam Koçu Tercih Ediyor!

Muhafazakar Kadınlarda Yaşam Koçu Tercih Ediyor!

Muhafazakar Kadında; Hızla gelişen modern dünyada, sorunlarına çözümler getirmekte, yaşam koçu tercih ediyor. Başına hangi ön eki getirirseniz getirin kadın; unutulmamalıdır ki her zaman kadındır. Hangi kültürde hangi şekilde olursa olsun kadının benzer ihtiyaçları vardır. Zaman değişirken ihtiyaçları da değişir. Bir dönem terapistte gitmek utanç vericiydi; fakat şartlar değişti. Belki de zaman içinde insanların dertleşmeye ayıracak vaktinin azalması sonucu, artık utanılacak bir durum değil aksine insanların birbirine tavsiye ettikleri, bir hal almıştır. Bu değişen zaman yeni kavramlar yeni ihtiyaçlar ortaya çıkardı.

Amerika’dan ülkemize gelen; Kimimizin çok yakından takip ettiği, bazılarımızın ise hakkında çok fazla şey bilmediği fakat son günlerde çok fazla gündemde olan Yaşam Koçu kavramı muhafazakar kadın için de bir tercih oldu. Dilerseniz yaşam koçu kavramına biraz yakından bakalım.

Yaşam koçu ne yapar?

Bazen hayat bizi öyle bir noktaya getirir ki; gerek iş gerekse günlük yaşamımızda nerede olduğumuz, ne istediğimiz, hedeflerimize ulaşmak için hangi yolları takip etmemiz konusunda karar veremeyiz.
Biri olsa da bize yol gösterse” deriz.

İşte böyle zamanlarda kendimize hedefler belirleyip onlara ulaşmak için bize eşlik edecek birine ihtiyaç duyarız. Hayallerimize, isteklerimize, hedeflerimize giden yolculuğumuzda Yaşam Koçumuz en iyi yol arkadaşımız olur. Olmak istediğiniz yere en sağlıklı, en etkin ve hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar.

Doğru soruları sorarak, etkin bir şekilde dinleyerek, sağlıklı gözlemleyip, yönlendirme yapmadan, sınırlamalar getirmeden, sizin kendi yolunuz da ilerlemeniz ve kendi potansiyelinizi ortaya çıkararak hedeflerinize ulaşmanızda destek olur. Şöyle bir sahne hayal edin; Karşınızda sadece size odaklanmış bir kişi var. Gerek iş gerekse günlük yaşamınızla ilgili nerede olmak istediğiniz ve nasıl oraya gideceğinizle ilgili sorularınıza yanıt bulmak için yanınızda size eşlik ediyor. Anlattıklarınızı sadece duymakla kalmayıp, arkasında yatan anlamları keşfetmeye çalışıyor, hatta kelimeleriniz arasındaki boşlukları ve sessizlikleri bile dinleyen birisi.

Muhafazakar Kadınlarda Yaşam Koçu Tercih Ediyor!

En önemlisi de bunu yapan kişinin sizi yargılamadığını bilerek duygularınızı rahatlıkla ifade ediyorsunuz. Yaşam koçunuz verdiğiniz her tepkiye duyarlı. Size tavsiyede bulunmaz, size herhangi düşünceyi, eylemi, empoze etmez. Görüşmek ve çalışmak istediğiniz konuda hedeflerinizi ortaya çıkarıp sonuca ulaşmak, ihtiyacınız olan inancı sunmak için yaşam koçunuz oradadır. Koçluk programı sırasında kişi kendisine en uygun olanı kendisini en mutlu ve huzurlu hissettirecek durumu kendisi bulur.

Kısaca şunu hayal edin karşınızdaki insanın sizi sıra dışı destekle, çevrenizdeki hiç kimseye benzemeyen bir yaklaşımla sizi dinlediğini ve sorunlarınıza cevaplar bulduğunuz bir ilişki hayal edin. Ve gerçek olsun… Kim istemez ki değil mi?

Mükemmelliği arayan muhafazakar kadın için yaşam koçluğu doğru adrestir. Yaşam koçu psikolog yada psikiyatrist değildir, ilaç vermez tanı koymaz. Yaşam koçu sizin geçmişinizle ilgilenmez. O şuanda bulunduğunuz kişiden, mutlu olmak istediğiniz kişiye sizi taşır. Yaşam kalitenizi yükseltir. Yaşam koçunu tercih eden kişiler hasta yada rahatsız değildir. Aksine mükemmel kişilerdir. Algıları sonuna kadar açık hayatı iyi analiz ederler. Çünkü hayatların da yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunun farkındadırlar ve buna çözüm arayışında, birçok yöntem denemiş, çözüm bulamamış ve yaşam koçluğunda çözüme ulaşacağını bilen kişilerdir.

Evet yaşam koçu gerçek bir yol arkadaşıdır. Fakat! Hüsrana uğramamak için; Çok iyi araştırılıp incelenmesi gerekir.

Muhafazakar kadın için de herkes gibi mahremiyet çok önemlidir. Bunun için seçicidir. İnançlarına saygı duyulsun, yaşam tarzı gözetilerek, ailevi ve ahlaki yapısına uygun hizmet almak istiyor. Yaşam koçunun muhafazakar kadının isteklerine bu doğrultuda hizmet sunması çok önemli. Hizmet sunduğu sektörün mahremiyet gerektirdiği bilincinde ve duyarlı olmalı. Mahremiyet muhafazakar kadın için neyi ifade ediyorsa Yaşam Koçu içinde onu ifade etsin istiyor.

Dünyanın bir çok ülkesinde bu hizmet %70 oranında interaktif olarak verilmektedir. Buda size kendi ortamızın rahatlığında hizmet alma kalitesini sunuyor. Muhafazakar kadın yeni dünya düzenindeki bilişim hizmetlerinin ilerlemelerini yakından takip ediyor, mahremiyet sınırlarını kendisi belirlemek istiyor. Yaşam koçundan alacağı hizmeti de telefonda, yada modern çağın getirisi internet ortamında almak istiyor.

Muhafazakar kadın sadece özlük haklarının değil, inançlarının da muhafaza altında olmasını istiyor. Yaşam koçu seçiminde de daha seçici davranıyor. Sonuç olarak muhafazakar kadın gerek iş, gerekse özel hayatında yaşam kalitesini yükseltmek için değişen, zamanın değişen ihtiyaçlarına yabancı kalmıyor.

Bundan sonra yazılarımızla buradayız. Hayatınızdaki yolunda gitmeyen durumlara çözüm olmaya çalışacağız. Yazıların her birinde belki de kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Hayatınızdaki sorunlar artık sorun olmasaydı, siz kim olurdunuz buna ışık tutmaya çalışacağız.

Yaşam Koçu Hizmetleri üzerine ayrıntılı bilgi almak için www.interaktifdanismanlik.com ziyaret edebilirsiniz.

Sevgiyle kalın…

1 Yorum Bulunuyor

  • canan ozturk
    2013-10-02 | Permalink |

    bazen çok kötü hissediyorum kendimi ,çıkar yol bulamıyorum

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *