Masum Mutfak ile Organik Lezzetler

Masum Mutfak ile Organik Lezzetler

Alkolsüz Mekanlar Masum Mutfak Kuzguncuk Üsküdar

Giderek doğadan uzaklaşan şehir hayatında masum kalabilmek için ne yediğimizin çok önemli olduğuna inanan ve masum gıdanın peşine düşen bir şehirlinin girişimi olan Masum Mutfak, Üsküdar Kuzguncuk’ta misafirlerini ağırlıyor.

“Yediklerimiz ile sadece kendimizi değil; dünyamızı da yaptığımız tercihlerimiz ile yeniden şekillendiriyoruz.” diyen Masum Mutfak ekibi, sadece ekolojik dengeye zarar vermeden üretilmiş, tarımsal ilaç ve koruyucu kullanılmayan, hem vücudumuza hem dünyamıza iyi gelecek gıdalarla kalbimizde taht kuruyor.

Alkolsüz Mekanlar Masum Mutfak Kuzguncuk Üsküdar

Neden Gitmeli?

Buraya gitmeniz için sayacağımız listenin uzunluğu sizi yormasın. Çünkü eminiz ki bir “organik” başlığını görür görmek merak ettiğiniz bu mekanın diğerlerinden ne farkı olduğunu da bilmek istiyorsunuz. İşte Masum Mutfak’a gitmeniz için sayabileceklerimiz…

Masum Mutfak‘da ekmekler yerel tohumlu, hiçbir ısıl işlemden geçmemiş, katkısız doğal tam buğday, çavdar, arpa unları kullanarak ve geleneksel ekşi maya ile kendimiz yapılıyor. Saf, katkısız tereyağı ve zeytinyağından başka hiçbir yağ kullanılmıyor. Sadece organik sertifikalı, doğal beslenen, serbest gezinen tavuk yumurtası kullanılıyor. Sütlü içeceklerde ve diğer tüm süt içeren yiyeceklerde sadece organik sertifikalı, antibiyotik, GDO, hormon vs. içermeyen inek sütü kullanılıyor.

Alkolsüz Mekanlar Masum Mutfak Kuzguncuk Üsküdar

Sadece saf, katkısız deniz ve kaya tuzu kullanılıyor. Doğal şirden enzimi ile sadece doğal otlarla beslenmiş ineklerin sütünden yapılmış peynirler kullanılıyor. Sadece organik, yerel ve geleneksel tohumlu tahıl ve bakliyatlar kullanılıyor. Bir diğer Masum Mutfak farkı ise sadece yerel, mevsiminde ve organik sebze – meyveler kullanılıyor olması. Bu sebepler sizin için yeterliyse mekanın en sevdiğimiz favori lezzetlerini paylaşmaya başlayabiliriz. Ayrıca meraklıları için Ekşi Mayalı Ekmek ve Ekşi Mayalı Pizza Atölyesi ‘de mekanın fark oluşturan özelliklerinden biri.

Alkolsüz Mekanlar Masum Mutfak Kuzguncuk Üsküdar

Ne Yemeli?

Güzel bir kahvaltı hayali ile gittiyseniz menüde yer alan masum kahvaltı tabağı (bir kişi 25 TL, iki kişi 40 TL) doğal ve organik çeşitleri ile mutlu olmanıza kafi gelecektir. Klasik bir kahvaltı dışına çıkmak isteyenler için ise önerimiz, ekşi mayalı tam buğday unlu bazlama tostlardan (15 TL) birisini seçmeleri olacak. Öğle ve akşam yemekleri için ise Dünyadan Masum Lezzetler menüsünde yer alan nefis yeşil mercimekli mantı favorilerimiz arasında…

Unutmadan belirtelim ki Pazartesi günleri kapalı olan Masum Mutfak’ın çalışma saatleri Salı – Cuma 09.00 – 19.00, Cumartesi – Pazar 09.00 – 20.00 arasıdır.

  • Masum Mutfak İletişim:
  • Telefon: 0216 201 14 81
  • Adres: İcadiye Cad. N: 21 34674 Kuzguncuk Üsküdar İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir