Kadınların 20’li Yaşlarda Yaptığı Stil Hataları

Kadınların 20’li Yaşlarda Yaptığı Stil Hataları

Kayra 2016 Kış Tunik Modeli

Hayatın toz pembe gözüktüğü 20’li yaşlar, bulutların üzerinde dolaştığımız ve umursamazlık duygusunun zirvede yaşadığımız yaşlardır. Bu dönemin tatlı hafifliği kimlik sarhoşu olmaya neden olabiliyor.

Üniversite ve kariyer planlamalarının yapıldığı bu yaşlar aslında hiç de önemsenmeyecek yaşlar değildir. Sosyal çevre içinde en aktif biçimde yer alındığı 20’li yaşlarda en çok hangi stil hataları yapılıyor?

İşte kadınların 20’li yaşlarda dikkat etmesi gereken ve en sık yapılan tesettür giyim hataları

Tesettür Giyim de Yapılan Hatalar (7)

Trendlerin Peşinden Gitmeli mi?

20’li yaşların heyecanı ile stil konusunda aceleci bir tavır takınıyor olmak olağan bir durum. Ancak trend olsun ya da olmasın bazı parçaların size göre olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Sokaklarda karşımıza çıkan talihsizce oluşturulmuş stillere ve moda vebalarına karşı tedbirli olmalısınız. Özellikle tesettürlü genç bir kadın giyimini trendlere değil trendleri giyimine uydurmak gerektiğinin bilincinde olmalı. Siz siz olun, komik duruma düşürecek kıyafetlerden uzak durun!

İnayah Tesettür Giyim Modelleri

Pantolon Paradoksu

Tesettürlü kadın pantolon giymeli mi giymemeli mi? Şuan bu konuyu dini bir boyutta ele almayacağız belki ama genel olarak söyleyebiliriz ki tesettürlü kadının giyim ölçüsü sade ve vücut hatlarını belli etmeyen kıyafet seçimleri olmasıdır. Ancak 20’li yaşlarda en sık karşılaşılan stil hatalarından biri pantolon üstüne kısa bir tunik tercih etmek olduğunu da görüyoruz.

Gençlik yıllarının en keyifli zamanlarında moda uğruna bu hataya düşmeyin! Tercihlerinizi süzgeçten geçirin ve revize edin. Dar paça ya da skinny jean dediğimiz tayt benzeri pantolon üzerine kısacık bir tunik tercih etmek de neyin nesi?! Bunun yerine boru paça ya da bol paça pantolonlarla uzun yelekleri kullanabilirsiniz. Unutmayın ki bu yaşlar feminen bir görünüm oluşturmak için çok erken!

Kayra 2016 Tesettür Giyim Modelleri

Eşarp Bağlama Biçiminize Özen Gösterin

Tamam 20’li yaşlarda tecrübeli ve kocaman bir kadın değilsiniz ama artık liseli bir kız da değilsiniz. Bu yaşlarda sizden beklenen biraz daha olgun ve aklı başında seçimlerdir. Eşarp seçimleriniz kadar onu nasıl bağladığınız da önemli.

Fakülteye giderken ya da iş toplantısında daha özenli bir biçimde eşarp ve şal bağlama metotlarını öğrenmelisiniz. Bunun için Yaş Gruplarına Göre Eşarp Bağlama Biçimleri başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz. Özensiz ve öylesine bağlanmış bir eşarp artık hiç de size göre değil. Eşarbınızın ilk satın aldığınızdaki gibi sert ve kusursuz durmasını istiyorsanız eşarp mağazalarından satın alacağınız eşarp kolasını kullanabilirsiniz. Eşarbın üzerine bir kaç fıs sıktıktan sonra ütülediğiniz taktirde artık eşarbınız ilk günkü gibi kusursuz duracak.

Pembe Tesettür Giyim Modelleri 2016

Çocuksu Seçimler Artık Sevimli Değil İtici

O çok sevdiğiniz çizgi film karakterlerinin süslediği tişörtler, tunikler ya da cupcake desenli eşarpları arada bir tercih etmenize karşı değiliz fakat çocuksu kesimlerde ve çocuksu diğer parçalarla tamamlanmış kombinasyonlar sosyal çevreniz tarafından ruh sağlığınız hakkında farklı düşüncelere kapılmalarına sebep oluyor. Özellikle kombinlerinizde fazlaca bir araya gelen pembe parçalardan uzak durun.

Aker 2016 Eşarp Modelleri

İdeal Makyaj: Sıfır Makyaj

Bir makyaj girişimi palyaçolaşmaya dönüşürse, bu yaptığınız makyaj makyaj değil; sizin suçunuzdur.

Muhafazakar kadınların helal dairelerde (sadece kendine helal olan kimselerin yanında) makyaj denemeleri yapmalarını anlıyoruz fakat 20’li yaşlar bunun için doğru zaman olduğunu düşünmüyoruz. Bu yüzden bu yaşlarda kendini daha iyi hissetmek adına makyaj yapmak doğru değil, güzel hiç değil! Soğuktan kızarmış burunlar görmeyi, palyaço suratlara tercih ederiz!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir