Aralık Ayında Katılabileceğiniz Kültür Sanat Etkinlikleri

Aralık Ayında Katılabileceğiniz Kültür Sanat Etkinlikleri

Şeb i Arus 2015 Aralık

Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Aralık ayı, eski yılla vedalaşıp yeni yıla hazırlanmak için bir mola, bir aralık gibi. Belki de bu yüzden her mola, her durak, her aralık gibi çabucak geçiveriyor. Gelmekte olan yeni yıla ait ışıkların sokaklarda, meydanlarda teker teker yanmaya başladığı bu günlerde, içinizdeki ışıkları da açık tutmak için sanatın gücünden faydalanın. Kültür sanat etkinliklerini programınıza ekleyerek, balon köpüğü gibi çabucak kaybolan bu kısa aralığa anlam kazandırın. Sizin için Aralık ayını dolu dolu geçirmenize ve artık eskiyen 2015 ile tatlı talı vedalaşmanıza yardımcı olacak birbirinden güzel etkinlikler derledik.

Zorlu Center PSM’de “Hz. Mevlânâ’nın Anısına”

Şeb-i Arûs‘un 742. yılı, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde çok özel bir programla anılacak. Öğretileri ve felsefesiyle yüzyıllardır tüm dünyadaki insanların kalbine dokunan Mevlânâ‘yı anmak için hazırlan, Sır: Sufi’nin Sırlarla Dolu Dünyasına Yolculuk etkinliği, izleyicileri aşkın ve sırların dünyasına davet ediyor.

Tarih: 19 Aralık 2015
Saat: 21:00
Yer: Zorlu PSM – TURKCELL Sahnesi

Hüsni Hat Gezisi

Hüsn’i Hat Gezisi

İstiva Sanat Atölyesi’nin düzenlediği “Hüsn’i Hat Gezisi“nin ilk durağı Süleymaniye Camii. Hattat Levent Karaduman’ın rehberliğinde yapılacak gezilerde; camilerdeki hat yazıları incelenecek, merhum hattatların kabirleri ziyaret edilecek, yaşayan üstadlar ziyaret edilecek. Klasik İslam Sanatları ilginizi çekiyorsa, Hüsn’i Hat Gezileri’ni kaçırmayın.

Tarih: 20 Aralık 2015
Saat : 13:00
Yer: Süleymaniye Camii

Sedat Anar Konser

Nevmekan’da Sedat Anar Konseri

Tarihe iz bırakmış büyük mutasavvufların şiirlerini ve hikayelerini müzikalleştiren yetenekli sanatçı Sedat Anar, Nevmekan‘da kalbimize dokunacak. Sedat Anar misafirlerini; santur, erbane, ney, tenbur, dutar gibi kadim enstrümanların eşliğinde, Yunus’un izinde bir yolculuğa davet ediyor. Üsküdar’ın en güzel mekanı Nevmekan’ın büyülü atmosferinde mistik bir yolculuğa çıkmak ve Sedat Anar’ı canlı olarak dinlemek için konser akşamı erkenden yerinizi alın.

Tarih: 12 Aralık 2015
Saat: 21:00
Yer: Nevmekan, Üsküdar

Şifahen Masallar

Tarihi Halep Pasajı’nda Sonbahar Masalları

Şifâhen Masallar’ın kurucusu ve anlatıcısı Beyza Akyüz, Tarihi Halep Pasajı’nda anlatacağı Sonbahar Masalları ile kalplerimize şifa dağıtacak. Yetişkinler için masal etkinlikleri içerisinde en çok etki uyandıran anlatıcılardan Beyza Akyüz’e kulak vermek için Maya Sahnesi’nde kendiniz için bir koltuk beğenin. Bırakın anlatıcının dilinden dökülen masallar, ruhunuza sokulup sizin masalınıza karışsın.

Sıradan hikayelere ince eller dokunduğunda bir masala dönüşür.
Dinleyiciyle birlikte insanları ve olayları, ince ince birbirine bağlayacağım o gece.

Beyza Akyüz

Tarih: 17 Aralık 2015
Saat: 20:30
Yer: Maya Sahnesi, Tarihi Halep Pasajı

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir