İstanbul’un En İyi İftar Mekanları

İstanbul’un En İyi İftar Mekanları

istanbul-iftar-mekanları-ve-fiyatları

İstanbul iftar Mekanları ve Fiyatları

İstanbul’daki en leziz iftar menüleri ve İstanbul’un en iyi iftar mekanları  YesilTopuklar.com‘da!

11 ayın sultanı Ramazan geldi… Birbirinden güzel iftar sofraları bizi bekliyor… YesilTopuklar.com ekibi olarak, Ramazan’a özel iftar mekanlarını ve iftar mönülerini inceledik

Ramazan ayının olmazsa olmazı, binbir özenle hazırlanmış leziz iftar sofraları… Ramazan ayında restaurant sahipleri iftar sofralarına büyük önem veriyorlar. Özellikle restaurantlar Ramazan ayına özel iftar menüleri hazırlıyorlar.. İftar menülerini incelerken baktık da, bu lezzet dolu iftar sofraları asla kaçmaz!

İstanbul iftar Mekanları: By Otel

ByOtell, 11 ayın sultanı Ramazan’ı, geleneksel Ramazan eğlenceleri Anadolu ve Osmanlı mutfağının seçkin lezzetleriyle karşılıyor…

Kişi başı 55 TL+KDV olan açık büfe iftar menülerinde gruplar için özel indirimler uygulanıyor. ByOtell, Ramazan Ayı süresince Executive Chef Ahmet Yılmaz ve ekibi tarafından hazırlanan zengin açık büfe iftar menü seçenekleri ile Anadolu ve Osmanlı Mutfağı’nın lezzetlerini, konuklarına canlı fasıl müziği eşliğinde sunuyor. Eski ramazanların sevincini ve lezzetini yaşatacak olan ByOtell’de, açık büfe iftar menüsü kusursuz diyebiliriz.

Özel davetlere ‘Grup Menüleri’ ayrıcalığı ByOtell İstanbul’ da ayrıca şirket ve özel ramazan davetleri için hazırlanmış “Grup Menüleri” iftar masalarına renk katıyor. “Grup Menüleri” bahçe veya özel salonlarda, gruplara özel menülerin fiyatları 40 TL + KDV’ den başlıyor. Anadolu ve Osmanlı Mutfağı’nın seçkin lezzetleri Açık büfede Anadolu ve Osmanlı Mutfağı’nın lezzetleri kompostolardan kuru meyvelere, iftariyeliklerden çorba çeşitlerine, salatalardan mezelere, zeytinyağlılardan pide çeşitlerine, ızgaralara ve tatlılara kadar oldukça zengin seçenekler sunuluyor.

İstanbul iftar Mekanları: Galata Konak Cafe

Seninle dün bir tepede iftar yaptım aziz İstanbul…

Galata Konak Cafe‘de İstanbul’a tepeden bakarak iftar yapmanın muhteşem tecrübesini yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul iftar Mekanları: Hacı Salih Lokantası

Beyoğlu’nda gezelim, iftara Hacı Salih Lokantası’na gidelim…

Hacı Salih Lokantası geleneksel Ramazan nostaljisini yaşatıyor, Türk ve Osmanlı mutfağından oluşan iftar menüleri ile iştah kabartıyor.

İstanbul iftar Mekanları: Pinhan Restaurant

İftar’da Pinhan, Sahur’da Pinhan…

Pinhan Restaurant & Cafe, konuklarını Ramazan Ayı boyunca iftarda adalar manzarası eşliğinde, mutfak şefi ve ekibinin özel olarak hazırladığı iftar menüsü ile sizleri ağırlıyor…

İstanbul iftar Mekanları: Messt Restaurant

İftarda Messt Olacaksınız…

Her gün geniş ürün yelpazesi, benzersiz lezzeti ve yüksek kalite anlayışıyla eşsiz tatlarını lezzet tutkunlarıyla buluşturan Messt Cafe & Restaurant, Ramazan ayında konuklarını birbirinden zengin iftar menüleriyle karşılıyor. Messt Cafe & Restaurant İftar Menülerinin fiyatı ise 55TL.

İstanbul iftar Mekanları: Oba Restaurant

Oba Restaurant, geleneksel Ramazan nostaljisini eşsiz Boğaz manzarasına sahip açık havada yaşatırken, Türk ve Osmanlı mutfağından oluşan iftar menüsü ve açık büfe tatlı meyve ve içecek alternatifleri ile iştah kabartıyor. Enfes lezzetlerden oluşan iftar menüsü Oba Restaurant‘da sizleri bekliyor. Oba Restaurant iftar menüsü fiyatı ise kişi başı 60 TL.

İstanbul iftar Mekanları: Köfteci Ramiz

Köfteci Ramiz’den Ramazan Mönüleri…

Geleneksel damak tadında bir klasik haline gelen Köfteci Ramiz, 11 ayın sultanı Ramazan’a özel iki farklı iftar menüsü hazırladı. Köfteci Ramiz doyurucu, lezzetli ve uygun fiyatlı iftar menüleri ile Ramazan’ı coşkuyla kutluyor.

Köfteci Ramiz 84 yıldır kuşaktan kuşağa aktarılan lezzet ve aynı heyecanla Ramazan coşkusunu sizlerle paylaşıyor. İftar sofralarının bereketine yakışan Mavi ve Yeşil mönüleri ile Köfteci Ramiz, Ramazan ayı boyunca lezzet tutkunlarına farklı alternatifler sunuyor.

Ramazan ayına özel hazırlanan Mavi mönüde iftariye tabağı, süzme mercimek çorbası, Ramiz Köfte ya da Piliç Izgara, tatlı ve içecek yer alıyor. Lezzet tutkunları için hazırlanan bir diğer mönü olan Yeşil mönüde iftariye tabağı, süzme mercimek çorbası, Ramiz Köfte ya da Piliç Izgara seçmeli olarak sunuluyor. Salata, iftar sofralarının vazgeçilmezi tatlı ve içecekler Yeşil Mönüyü tamamlıyor. Ramazan’da havalar sıcak ve günler uzun olduğu için oruç tutup iftarda hafif yiyecekleri tercih edenlere ise Köfteci Ramiz’in zengin salata barı sağlıklı ve lezzetli bir alternatif sunuyor. İftar menülerinin fiyatları ise Köfteci Ramiz Mavi Mönü 19,50 TL, Köfteci Ramiz Yeşil Mönü 24,50 TL.

İstanbul iftar Mekanları: Sosyal Tesisler


İftarın adresi SOSYAL TESİSLER…

İstanbul’un eşsiz manzarası eşliğinde nezih, ferah ve sıcak bir aile ortamında hizmet veren Sosyal Tesisler, Ramazan ayına özel iftar menüleriyle misafirlerini ağırlamayı bekliyor. İstanbullulara daha ekonomik ve daha kaliteli hizmet etmeyi ilke edinen Sosyal Tesislerde Ramazan ayı boyunca iftar sofralarını renklendiren geleneksel tatlar sunuluyor. Avrupa ve Anadolu yakasının en güzel noktalarında yer alan Sosyal Tesislerde, geleneksel birçok güzelliğiyle Ramazan ayının hoş heyecanını yaşamak mümkün. İstanbul’un 15 farklı noktasında hizmet sunan Sosyal Tesislerde, Ramazan ayına özel menü seçenekleriyle iftar sofraları şenleniyor. Her gün değişen menü seçeneklerinde Osmanlı-Türk mutfağının geleneksel lezzetleri konuklara özel hazırlanıyor.

Set menü olarak kişi başı fiyatı geçen sene olduğu gibi 30 TL’den sunulan iftar yemeği seçeneklerinde zengin iftariye tabağı, çorba, ara sıcak, kırmızı et yemeği, salata, tatlı ve içecek bulunuyor. Ramazan ayı boyunca Sosyal Tesisler ekibi tarafından özenle hazırlanan iftar sofraları, birinci sınıf servis ve hizmet kalitesiyle Türk mutfağının en seçkin lezzetlerini bütçeye uygun fiyatlarla sunuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir