İstanbul’un En İyi 10 Kitap Kafesi

İstanbul’un En İyi 10 Kitap Kafesi

Alkolsüz Mekanlar Moc İstanbul

Kitap okumanın mevsimi olmaz ancak en çok sonbahar günlerinde mi kitabını alıp ağır ağır sayfalarını çeviresi geliyor insanın diye düşünmeden edemiyoruz.

Sonbahara adım adım ilerlerken İstanbul’un en iyi kitap kafelerini sizler için seçtik. Şimdi rahatça kahvelerinizi yudumlayıp şehrin en huzurlu mekanlarında kitapların sihirli dünyasına yolculuk yapabilirsiniz.

Alkolsüz Mekanlar Kitaplı Kahve

Kitaplı Kahve

Ders çalışmak, film izlemek ya da kitap okumak için gelinebilecek en iyi mekanların belki de ilk sırasında yer alıyor.

İstanbul’da az rastlanır mekanlardan olan Kitaplı Kahve gürültüden uzak keyifli huzurlu bir mekan. Her zaman hoş bir esintiye sahip olan bahçesi ise bu mekanın en sevilen köşesi. Kitaplı Kahve’ye giderken dilerseniz kitabınızı yanınızda götürebilir dilerseniz de kütüphanesinde yer alan yaklaşık 5000 kitap arasından da seçim yapabilirsiniz.

Kitaplı Kahve Adres: Barbaros Mah Sırma Perde Sok. No: 8 Üsküdar İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Moc İstanbul

MOC İstanbul

İstanbul’un en kalabalık semtlerinden birinde Nişantaşı’nda bulunan bu kahveci, özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun ilgisi altında. Butik kahvecilerinin hızla açıldığı şu dönemde MOC İstanbul Cafe & Book vizyonun en güzel örneklerinden biri olarak dikkate çarpıyor. Fakat gerçek bir sakinlik arıyorsanız hafta içini tercih etmenizi öneririz. Zira Nişantaşı’nın hafta sonu kalabalığı sizleri bunaltabilir.

MOC İstanbul Adres: Teşvikiye Mahallesi Şakayık Sokak No: 4 Şişli / İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Akademi Kitap Evi

Akademi 1971 Kitabevi Cafe

Kadıköy’ün en cici mekanı. İsterseniz ders çalışın isterseniz kitabınızı alıp bir köşede kahvenizi yudumlayın… Menüsünde yer alan fiyatlar ise oldukça makul.

Akademi 1971 Kitabevi Cafe Adres: Caferağa Mah. Sakız Sok. No: 12 Kadıköy, İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Beyrut Cafe

Beyrut Cafe

Fatih At Pazarı’nın en popüler mekanlarından olan Beyrut Cafe mütevazi ruhu ile şehrin en iyi kitap kafelerinden biri olmayı hak ediyor. İlgi çeken en güzel küşesi ise hiç şüphesiz kütüphanesi. Dilerseniz iç mekanda dilerseniz dış mekanda rahatlıkla kitabınızın sayfalarını çevirebilirsiniz.

Beyrut Cafe Adres: Ali Kuşçu Mah. At Pazarı Meydanı Sok. No:7 Fatih İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Pasaj Cook & Book

Pasaj Cook and Book

Anne eli değmişcesine özenle hazırlanan lezzetler ve kitaplarla dolu bir mekan… Evet, burası isminden de anlaşılacağı üzere hem lezzeti hem de kitap dostluğuyla iddialı olan Pasaj Cook and Book.

Pasaj Cook and Book Adres: Caferağa Mahallesi, Bahariye Caddesi, Şair Latifi Sokak, No 2/A, Kadıköy, İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Cafe & Shop

Cafe & Shop

Kadıköy’ün en sessiz sakin kafelerinden biri hiç şüphesiz Cafe & Shop. Sadece müdavimlerinin bildiği mekanın bahçesi ve iç dekorasyonu adeta ruhunuzu okşar nitelikte. Her güne ayrı hazırlanan cheesecake’ler ise Cafe & Shop ‘un en sevilen lezzetlerinin başında geliyor.

Cafe & Shop Adres: Caferağa Mah. Hacı Şükrü Sok. No: 11 Kadıköy İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Erciyes Kitap Kafe

Erciyes Kitabevi & Cafe

Bu mekan için kafe demenin oldukça güç olduğunu söyleyebiliriz… Çünkü burası tıpkı evinizdeymiş gibi ağırlandığınız, rahat ettiğiniz en sevilesi mekanlardan biri. Mekana ilk girdiğinizde hafifçe çalan müzik sizleri karşılıyor. Yüzünüzde oluşan tebessümü hisseden mekan görevlileri size yardımcı olmak için hemen yanınızda beliriyor. Lezzetleri de akıllardan çıkacak gibi değil. Taksim’in gürültülü sokaklarında dolaştıktan sonra sessizce kitabınızı okuyabileceğiniz harika bir mekan.

Erciyes Kitabevi & Cafe Adres: Katip Mustafa Çelebi Mah. Sıraselviler Cad. No: 32/2 Beyoğlu İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Kafe la Mekan

Kafe La Mekan

Kuzguncuk’un huzurlu atmosferinin içinde sınırlı sayıda leziz yemekleri ile konuklarını ağırlayan Kafe La Mekan İstanbul’un Anadolu yakasının en sevimli kafelerinden biri. Açsanız mutlaka nefis mantısının tadına bakın yok sadece kitabımla huzurlu dakikalar benim hayalim diyorsanız tavşan kanı çay demini çoktan aldı, sizleri bekliyor.

Kafe La Mekan Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, No 37/A, Üsküdar, İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Mutfak Kitap

Mutfak Kitap

Kadıköy’de merkezi bir konumda bulunan Mutfak Kitap hem leziz menüsü hem satışta olan hobi malzemeleri ile oldukça popüler bir adres.

Mutfak Kitap Adres: Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Nüzhet Efendi Sok. No: 13 Kadıköy İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Mahleb Cafe

Mahleb Patisserie & Cafe

Gerek dekorasyonu gerekse sessiz sedasız olması burayı kitap kafeler listemize almak için yeterli.. Şimdi siz de kitabınızı alın Üsküdar’ın Maleb’inde keyfe dalın.

Mahleb Patisserie & Cafe Adres: Mimar Sinan Mah. Dr. Fahri Atabey Cad. No: 11/A Üsküdar İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir