Kahve Telvesinin Gücünü Keşfedin

Kahve Telvesinin Gücünü Keşfedin

Kahve Telvesinin Faydaları

40 yıllık hatırı ve insanın keyfini yerine getiren tadı ile Türk kahvesi, özellikle hanımların vazgeçilmezidir. Sabahları ya da yemeklerden sonra içilen bir fincan köpüklü kahve bütün siniri stresi alıp götürür. En yakın arkadaşınızla karşılıklı sohbet ederken olmazsa olmazdır. Bugüne kadar hep kahvenin faydaları anlatıldı, şimdi sıra telvesinin faydalarını anlatmakta.

Kahve telvesi, akla gelmeyecek yerlerde harika çözümler sağlayabiliyor. Şimdi kendinize bir fincan Türk kahvesi pişirin ve kahvenizi yudumlarken yazımıza göz atın. Kahveniz bittiğinde telvesini sudan geçirmeyi asla istemeyeceksin. O telveler birikecek ve yaşamınızı kolaylaştıracak bir malzemeye dönüşecek. Afiyet olsun…

Kahve Telvesinin Çiçeklere Faydası

  • Bitkilerinize sağlık olsun…

Evde veya bahçede yetiştirdiğiniz, asidik toprağı seven bitkiler kahve telvesine bayılır. Filtre kahve veya Türk kahvesinden kalan telveyi; gül, açelya, çam ağacı, kamelya gibi bitkilerinizi beslemek için saklayın. Kahve telvesi, bitkilerinize nitrojen desteği sağlar.

  • İstenmeyen hayvanlara tatlı bir mesaj gönderin…

Evinizi mesken edinen karıncaların veya bahçenizi istila eden sümüklü böcek ve salyangozların adresini değiştirmek için onlara kahve telvesiyle bir mesaj gönderin. Bu zararsız misafirleri öldürmeden eviniziden uzaklaştırmak için gezindikleri alanlara kahve telvesi dökün.

  • Sarımsak – Soğan kokusuna çözüm…

Soğan, sarımsağı yemeklerimizde kullanmayı seviyoruz ama ne kadar yıkasak da çıkmayan kokuları başa bela… Yemek yaptıktan sonra elinizde kalan kokudan kurtulmak için ellerinizi kahve telvesiyle ova ova yıkayın. Bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Doğal Temizlik Maddeleri

  • Mutfakta doğal kir çözücü…

Mutfakta doğal temizlik malzemeleri kullanmaya özen gösterenler kahve telvesine bayılacak. Tencere veya tavalarınızdaki inatçı kirleri kahve telvesi ile ovarak kolayca temizleyebilirsiniz.

  • Buzdolabı kokusu mutfağınıza hiç yakışmıyor…

Buzdolabınızı ne kadar silseniz içinde bozuk gıdalar bulundurmasanız da yine de o kötü kokuyu engelleyemiyor musunuz? İçtiğiniz kahvelerin telvelerini gazete kağıdında kurutarak biriktirin. Kaseye boşalttığınız kuru telveyi buzdolabınıza koyun. Bırakın kötü kokuların hakkından gelsin.

Kahve Telvesinin Cilde Faydaları

  • Biraz da güzellik, hatta bolca…

Kahve telvesi, saçlarınızdan ayağınıza kadar tüm vücudunuzda etkili iyileşmeler sağlayan bir besin. Daha sağlıklı ve parlak saçlar için; ılık kahve telvesi ile kuru saçlarınıza masaj yapın. Yaklaşık 15 dakika sonra saçlarınızı durulayarak değişime şahit olabilirsiniz.

  • Vücudunuz için doğal bir peeling arıyorsanız işte formül…

Kahve telvesini bir kaba koyun. İçine telvenin miktarına göre nane, greyfurt, hindistancevizi yağı damlatın. Selülit veya çatlaklarınız için bu karışıma rendelenmiş limon kabuğu eklemeniz yeterli olacak. Yumuşacık ve sağlıklı bir cilt için peelinginiz hazır.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir