İlkbahar Yazın Favori Trendi ‘Ev Terlikleri’ Sokakta Nasıl Giyilir?

İlkbahar Yazın Favori Trendi ‘Ev Terlikleri’ Sokakta Nasıl Giyilir?

Kadriye Baştürk Younger Pantolon-Gömlek-Terlik (Eda Bağrıyanık) - Özsarıçam Etek (Feyza Hakyemez Başar)

Evden sokaklara; deniz kenarından şehre… 2021 ilkbahar – yaz sezonunun hit ismi ‘terlikler‘ radarımızda. Özellikle salgın dönemi evde geçen günlerde çokça alıştığımız konforu devam ettirmeye kararlı olan rengarenk modellerden kimi hafif topuklarıyla şıklığı devam ettirmeye kimi de tam anlamıyla ev rahatlığındaki düzlüğüyle abartıyı dengelemeye geliyor. Kombinleri özgürleştirerek bol ve akışkan parçalara yönelen tasarımcılar, artık ayaklara da hava aldırıyor. Peki ama popüler trendimiz ev terlikleri, sokakta nasıl giyiliyor? Gelin, ilham kaynaklarına bir göz atalım.

Birkenstock Terlik

Birkenstock Terlik
Birkenstock Metalik Terlik

Denim’lerin Altına Ev Konforunda Terlik

Sokak stili dendi mi akla gelen denim parçalar, ev terlikleriyle şahane bir uyum içinde. Son zamanların en popüler ikilileri olan eşleşmeyi, yazın sıcak günlerinde daha çok göreceğiz. Denim etek ya da elbise, bol jean pantolonlar ile kombin derdi bırakmayacak terlikler, çoğunlukla Birkenstock markasının klasik modelleri gibi ayağın ön kısmını kapatıp parmakları açıkta bırakan şekilleriyle göz önünde. Şimdiden alıp hem evde hem de yazın sokaklarda bu terlikleri doya doya giyebilirsiniz.

Ceket-Pantolon Takım ve Terlik Modası

Maskülen Takım Elbiselerle Ters Köşe Terlik Modası

Dünya modası zıtlıklarla stil sahibi olmanın peşinde. Tam da buna uygun bir ikili var ki, herkes tarafından çok sevilerek şimdiden sokak görünümlerini ele geçirdi. Tabii ki, takım elbiselerle kombinlenen terliklerden bahsediyoruz. 2021 koleksiyonlarını esir alan bol pantolon ve ceket ikileriyle yakın arkadaşlık kuran konforlu ev terlikleri, tam anlamıyla ters köşe bir şıklığa imkan tanıyor. Bu eşleşmeyi şıklaştırmak isteyenlerde terlikleri yine sezonun modası olan hafif topuklu neon renkli modellerle yapıyor.

Etek ve Terlik

İhtişamlı Etekleri Sadeleştiren Ev Terlikleri

Yeni sezonun ikonik ikililerinden biri de en şık en abartılı eteklerin altına olabildiğince basit bir terlik giymek. Yine az önce bahsettiğimiz gibi ters köşe stillerin bir diğer örneği olan bu görünümler, tesettürlü kadınların da dengeyi iyi kurmasına yardımcı olacaktır. Saten eteklerle kombinlenen salaş bluz, sweat ya da denim gömlek oyunlarında mesela bir de ev terliği, yaz stiliniz için harika bir üçüncü olacak.

Renkli Takım -Topuklu Neon Terlik

Renkli Takımlarla Topuklu Neon Terlikler

2021 ilkbahar – yazında pembeden mora, sarıdan yeşile rengarenk takım parçalara; yine aynı canlı renklere sahip neon topuklu terlikler eşlik ediyor. Podyumlardan markaların look’una kadar her yerde göreceğiniz bu ikili, sokak stilinin en neşeli en renkli eşleşmeleri. Terlik de olsa şıklığı elden bırakmam diyenler motavasyonu artırmak için bu renkli kombinasyonu denemeli.

Emnora Official Elbise&Terlik- Beyzanur Coşkunsu - Kadriye Baştürk Younger Elbise& Terlik -Feyza Hakyemez Başar

Efil Efil Elbiselerle Terlikle Buluşması

Deniz kenarından evlere, evlerden şehre taşınan terlikler, yine yine sıcak günlerin kurtarıcısı efil efil elbiselerle harika bir uyum içinde. Geniş kesimleri, vücuda değmeyen bolluklarıyla elbiseler, uçuşan kumaşlarıyla özgürleşirken bir yandan da kendi kadar havalı terliklerle buluşuyor. Özellikle tesettürlü kadının yaz stillerinde mutlaka denemesi gereken bu eşleşmede, konforun, şıklığın, güneşin tadını çıkarmak gerek.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir