Hırkalar Nasıl Giyinmeli, Nelere Dikkat Edilmeli?

Hırkalar Nasıl Giyinmeli, Nelere Dikkat Edilmeli?

Hirka Modelleri Nasıl Giyilir ve Kombinlenir?

Hırkalar kıyafet belirlemede kurtarıcı birer parçadır. Her mevsim hırka giyilebilinir. Sonbahar ve kış sezonunda hırkalar daha çok ön plana çıkmakla birlikte, ilkbahar ve yaz akşamlarında, bazen akşamın serinliği üzerimize bir hırka almayı gerektirebilir. Hırka aynı zamanda geleneksel bir kültürdür. Hırka giyerken nelere dikkat etmeliyiz ve hırkayla birlikte nasıl bir kıyafet kombinasyonu yapmamız gerekir ki üzerimizde özel bir şıklık oluşturabilelim.

Hirka Modelleri Nasıl Giyilir ve Kombinlenir?

Oversized, yuvarlak, düşük omuzlu, büyük beden ve bol hırkalar daha rahat ve daha spor havada kullanılabilir hırkalardır. Ölçülü giyimi tercih edenler için jean eteklerle, ya da bol kot pantolonlarınızla kolaylıkla kombin edilebilirsiniz. Dar kesim deri etekler ve kalem etek giyenler de bu tür hırkaları gardıroplarında yer verebilirler.

Hirka Modelleri Nasıl Giyilir ve Kombinlenir?

Hırkalar kazaklardan farklı olarak salaş ve rahat modellerdir. Hırka kullanırken belinize şık bir ince kemer kullanarak kombininizde elegan bir hava oluşturabilirsiniz. Gerek pantolon, gerek etekle kullandığınızda feminen bir hava sağlayabilirsiniz. Maksi hırkalarda, hırkanın kendi dokusundan yapılmış kuşakları kemer vazifesi görmektedir. Böyle hırkalarda sonradan bir kemer kullanılmamalıdır.

Kışın kat kat giyinmek icab ettiğinde, kısa ceket ve montlarınızın altında, uzun ve şık hırkalar tam bir özgürlük havasında olacaktır. Kendinize göre böyle bir kombin oluşturarak şık bir tarz oluşturabilirsiniz.

Hirka Modelleri Nasıl Giyilir ve Kombinlenir?

Topuklara kadar maksi dediğimiz uzun hırkalar, uzun boylu hanımefendilerin en başta tercih ettikleri hırkalardır. Kışın soğuğunu yenmek için uzun ve kalın örgülerle yünle örülmüş bir hırkayı manto gibi de düşünebilirsiniz.

Hırkanızın düğmelerini bütünüyle ilikleyip bluz niyetine de etek ve pantolon üzerinde kullanabilirsiniz.

Elbiselerle de hırka bir bütünlük içinde kullanılabilinir. İsterseniz kısa, isterseniz uzun hırka modellerini elbiselerinizin üzerine tercih edebilirsiniz. Böyle bir kombinde hırkanız ile şık bir kemeri birlikte kombinleyebilirsiniz.

Hirka Modelleri Nasıl Giyilir ve Kombinlenir?

Kullandığımız hırkalar tekbaşına bir şey ifade etmezler. Elbette giyim tarzına ve sanatsal anlayışa göre kıyafet kombini içinde bir değerli unsur olarak yer alırlar. Hırkalarla kontrast olacak şal, kaşkol, fular kullanmak, takı olarak da broş kullanmak estetik bir hareket sağlamış olursunuz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir