Gripten Korunmak İçin El Hijyeni Nasıl Sağlanır?

Gripten Korunmak İçin El Hijyeni Nasıl Sağlanır?

El Hijyeni Nasıl Sağlanır

Ülkemizde yaşanan grip salgınına karşı uzmanlar ilaç tüketimi yerine bol bol C vitamini temin edilmesini ve sık sık sarımsak yenilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Sarımsağın doğal antibiyotik etki oluşturduğunu belirten uzmanlar, düzenli ve sağlıklı beslenmenin yanında el hijyenininde gripten korunmak için çok önemli olduğu vurgusunu yapıyor.

Özellikle salgınların yaygın görüldüğü kış döneminde çok fazla el temasında bulunulmamasını, kapı kolları ve tokmaklarının ise klorlu sularla temizlenmesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, bol su ve sabunla günde en az 9-10 defa ellerin yıkanması gerektiğini belirtiyorlar.

Uzmanların açıklaması ise şöyle; “Her mevsimde olduğu gibi gerek yazdan kışa geçerken kıştan yaza geçerken viral enfeksiyonlar ekseri olur. Bu viral enfeksiyonların olma sebebi de gerek vücut direncinin kırılması gerekse toplum yaşamının değişmesidir. Örneğin mesela kış aylarında ne oluyor. Okullar açılıyor, efendim toplu yerlerde oturuluyor. Toplu yerlerde bulunuluyor. Burada viral enfeksiyonlarda 250 çeşit viral enfeksiyon var. Bu viral enfeksiyonlar solunum yollarıyla temas yoluyla bulaşıyor. Hapşırık ve öksürüklerle diğer vatandaşa geçiyor. El teması, vücut teması, kapı tokmakları, tükürüklerle yaygınlaşıyor.

Gripten korunmak için nasıl beslenmeniz gerektiğini öğrenmek için Grip Salgınından Kurtulmanın Formülleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

“Gripten Korunmak İçin El Hijyeni Nasıl Sağlanır?” için bir cevap

  1. […] Griple mücadelede ellerimizin hijyenini en doğru nasıl sağlarız? Detaylar için tıklayın! […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir