Gribe Karşı Sirke İle Korunun!

Gribe Karşı Sirke İle Korunun!

Grip Salgınından Sirke İle Korunun

Kışın tam ortasına geldiğimiz bu günlerde ülkemizde sıklıkla görülen griple mücadelenin çeşitli yollarını araştırmaya devam ediyoruz. Kalabalık ortamlarda bulunan özellikle okul çağındaki çocuklarda ve bağışıklık sistemi zayıf olan insanlarda görülen grip salgıyla mücadelede düzenli ve sağlıklı beslenme ilk kural olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle C vitamini destekli, doğal ve hijyen besinleri tüketmeye gayret etmek çok önemli. Uzmanlar özellikle virüsün yayılmaması ve doğru hijyen için sirke kullanımına dikkat çekiyor. Daha çok salata ve turşularımıza lezzet katan sirkeyi özellikle kış döneminde sebze ve meyvelerin temizliğinde hijyen için kullanılmasını öneren uzmanlar, sirkenin virüs ve bakterilerin yok edilmesinde çok etkili bir silah olduğunu belirtiyor.

Grip virüsünün bulaştığı yüzeylere temas halinde bile hastalığa yakalanma riski bulunduğunu belirten uzmanlar özellikle hastalık halinde hijyene çok daha fazla dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulunuyor. Eskilerden beri ilaç olarak kullanılan sirke, doğal temizlik içinde en büyük yardımcılarımızdan… Özellikle, masa, kapı kolları, tezgahlar ve oyuncaklar gibi temasın sık olduğu eşyaların sulandırılmış sirke ile temizlenmesi mikropların arındırılmasında çok etkili. Bu yollar hastalığın daha fazla insana bulaşmasını da engellenmiş oluyor.

Gripten korunmak için nasıl beslenmeniz gerektiğini öğrenmek için Grip Salgınından Kurtulmanın Formülleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Griple mücadelede ellerimizin hijyenini en doğru nasıl sağlarız? Detaylar için tıklayın!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir