Giyilen Hiçbir Rengin Abartılı Durmayacağı 20’li Yaşlar İçin 20 Giyim Önerisi

Giyilen Hiçbir Rengin Abartılı Durmayacağı 20’li Yaşlar İçin 20 Giyim Önerisi

Aybükenur Demirci'den 20'li Yaşlar İçin Yaz Tesettür Kombinleri

Renkli, konforlu ve şık… 20’li yaşların tesettür kombinlerine hükmetmesi gereken üç ana etken! Karanlık, kasvetli kombinler yerine enerji dolu ve renkli kıyafetlerin tercih edilmesi gereken bu yaş grubunda hiçbir görünüm abartıya kaçmıyor. İşte 20’li yaşların tesettürlü genç kızlarına 20 özel giyim önerisi…

Sena Sever'den 20'li Yaşlar İçin Çizgili Kıyafet Kombinleri

1. Çizgi Desenleri Kullanın

Asla modası geçmeyen çizgi desenler, 20’li yaşların genç kızlarına çok ama çok yakışıyor. Çizgili basic tişört, çizgili maksi boy elbisesi çizgili tunik ya da çizgili şal… Her haliyle her rengiyle enerjiyi artıran tasarımlar dolapların olmazsa olmazı.

Aybükenur Demirci'den 20'li Yaşlar İçin Eşofman ve Sweatshirt Kombinleri

2. Sportif Parçalara Yönelin

Son yıllarda şıklık algısını yerinden oynatan sportif parçalar, gençlerin kombinlerinde kendini buluyor. Enerjiyi yükselten cool’luk mertebesini zirveye taşıyan sweatshirt’ler, eşofman takımlar en renkli halleriyle 20’li yaşların gençlerine selam yolluyor.

Bleumer'den 20'li Yaşlar İçin Renkli Kombinler

3. Enerjik Renkleri Kombinleyin

Hiçbir rengin abartı durmadığı 20’li yaşlarda, sezonun en canlı en enerji dolu renklerini tercih edin. Tropik iklimlerden esinlenen capcanlı turuncular, güneşten rol çalan sarılar sizin rengini olmalı.

Sena Sever'den 20'li Yaşlar İçin Tesettür Elbise Modelleri

4. Konforlu Elbiselere Yer Açın

20’li yaşlardaki tesettürlü genç kızların dolabı, konforlu elbiselerle dolmalı. Tek parça konforunu yaşatacak, sıcak günlerde serin fikir olacak ve enerjiyi asla düşürmeyecek tasarımların en moda olanları özenle seçilmeli.

Şüheda Aydın Pehlivan'dan 20'li Yaşlar İçin Şal Bağlama Teknikleri

5. Rahat Şal Bağlamalarını Kullanın

20’li yaşların genç kızları başörtü bağlarken kat kat modeller, büyük topuzlar, rahatsız kumaşlardan uzak durmalı. Şimdilerde moda, salaşlık ve konforlu görünümler, topuzsuz şal bağlamalar ve pamuklu kumaşlar.

Bleumer'den 20'li Yaşlar İçin Beyaz Renkle Tesettür Kombinler

6. Beyazın Ferah Görünümlerini Keşfedin

Her yaşın rengi olan beyazlar, 20’li yaşların genç kızlarına bambaşka ferah bir hava katıyor. Baştan aşağı kombinlenen organik renkler, bembeyaz siluetler elegan stiller yakalıyor.

Rizky Amelia'dan 20'li Yaşlar İçin Kot Tesettür Giyim Kombinleri

7. Denim Parçalara Yatırım Yapın

20’li yaşlardaki tesettürlü gençler, alışveriş listesinlerinde denim parçaları ihmal etmemeli. Denim etekler, denim ceketler en az çizgili parçalar kadar cool. Aynı zamanda geleceğe yönelik yatırımlık bir parça!

Rimel Aşkına Hilal'den 20'li Yaşlar İçin Tesettür Etek Kombinleri

8. Eteklerin Yeri Başkadır

20’li yaşların genç kızlarına eteklerin her hali bir başka yakışıyor. Özellikle kloş ve pileli eteklerin genç ve modern görünümlerini mutlaka kullanın.

Hülya Aslan'dan Bol Paça Pantolon Kombinleri

9. ‘İlla da Pantalonsa’ En Bolunu Kullanın

Tesettürlü gençler, günlük giyimde çoğu zaman pantolondan vazgeçemiyor. Dar kotlar ve pantolonlar yerine sezonun yüksek bel, bol paça pantolonlarını tercih etmek en doğrusu, en güzeli ve en trendi!

Elif Doğan'dan 20'li Yaşlar İçin Doğal Kumaşlarla Tesettür Kombinler

10. Doğal Kumaşları Tercih Edin

Tesettürlü gençler, alışveriş yaparken sadece rengine, modeline ve duruşuna bakmamalı. Suni deriler, kalitesiz sentetik kumaşlardan olabildiğince uzak durmalı. Kaliteli krepler, şifonlar, pamuklular ve ketenler ilk tercih olmalı.

Aybükenur Demirci'den 20'li Yaşlar İçin Dış Giyim Önerileri

11. Dış Giyimi İhmal Etmeyin

20’li yaşların gençleri, tesettürü ihmal etmemeli. Bu sebeple dış giyim parçalarına önem vermeli. İncecik maksi boy pardösüler, sportif salaş ceketler hem cool hem serin fikirlerden.

Rimel Aşkına Hilal'den Canlı Renklerle Tesettür Kombinler

12. Kasvetli Renklerden Uzak Durun

20’li yaşları geçtikten sonra koyu renkleri giymek için önünüzde uzun yıllar olacak. Bu sebeple şimdiden kasvetli görünümlere bürünmemek gerek.

Elif Doğan'dan 20'li Yaşlar İçin Siyah Beyaz Tesettür Kombinler

13. Siyahı İhmal Etmeyin

Kasvetli renklere bürünmemek gerekse de siyahı da ihmal etmemek lazım. Bu sebeple siyah – beyaz görünümler, baştan aşağı siyahların en genç görünümlerini seçerek kombinlere dahil edin.

Sena Sever'den 20'li Yaşlar İçin Küçük Çanta Kombinleri

14. Küçük Çantalar Kullanın

Kocaman XL çantalar ya da elde taşınan dikdörtgen tasarımlar gençlerin ruhuna hitap etmiyor. Hareketi kısıtlamayacak XS çantalar, zincir askılı omuz çantaları sizin tercihiniz olmalı.

Rimel Aşkına Hilal'den 20'li Yaşlar İçin Salopet Elbise ve Tulum Kombinleri

15. Trendleri Takip Edin

20’li yaşların tesettürlü genç kızları, mutlaka trendleri bilmeli. Hit’ler listesinde öne çıkan yepyeni görünümler –örneğin jile ve tulum kombinleri– takibinizden kaçmamalı.

Aybükenur Demirci'den 20'li Yaşlar İçin Takı ve Aksesuar Seçimi

16. Aksesuarda Abartıya Kaçmayın

İri taşlı kolyeler, kat kat zincirler ve abartılı aksesuar görünümleri 20’li yaşların gençlerine hitap etmiyor. Siz siz olun renkli ve zarif aksesuarlar, saatler, fularlar, eğlenceli broşları seçin.

Rimel Aşkına Hilal'den 20'li Yaşlar İçin İkonik Aksesuar Seçimleri

17. İkonik Detaylar Bulun

Kombinlerinizde detaylar kendini gösteren ikonik parçalar bulun. Sıra dışı bir çanta -örneğin;yeni moda file çantalar-, ikonik kedi gözlükler ve dahası…

İlaveten Tuğba Tekin'den 20'li Yaşlar İçin Tesettür Kombinler

18. Kendin Yap Akımını Öğrenin

Kendin yap akımını öğrenerek sıkıldığınız ya da eskimiş parçalara hayal gücünüzü katarak yepyeni görünümler kazandırabilirsiniz.

Aybükenur Demirci'den 20'li Yaşlar İçin Salaş, Bol ve Dökümlü Kıyafetler

19. Dar Kıyafetleri Kaldırın

20’li yaşların tesettürlü gençleri dapdar kıyafetlerden uzak durmalı. Dünya modasında bile XL görünümler modayken sıkıcı ve bunaltıcı parçalara yer vermeyin.

Elif Doğan'dan 20'li Yaşlar İçin ÇizgiliTesettür Kombinler

20. Kendiniz Olun!

20’li yaşların tesettürlü gençleri öncelikle kendi gibi olmalı! İçinde rahat hissetmediğiniz hiçbir görünümle stil sahibi ve tarz bir duruşa sahip olamazsınız. Bunun içinse kendinizi, hoşlandığınız renk ve görünümleri bilin, kendinize yakışan kıyafetleri keşfedin. İkonik olmak için bambaşka biri olmayın.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

“Giyilen Hiçbir Rengin Abartılı Durmayacağı 20’li Yaşlar İçin 20 Giyim Önerisi” için bir cevap

  1. Asya dedi ki:

    Çok sağolun çok yardımcı oldunuz bundan önce kapanmaktan korkuyordum bu siteden sonra biraz daha rahatladım 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir