Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Ev Yapımı Cilt Bakım Maskeleriyle Cildinizi Kışa Hazırlayın!

Ev Yapımı Cilt Bakım Maskeleriyle Cildinizi Kışa Hazırlayın!

Ev Yapımı Cilt Bakım Maskesi Tarifi

Kış Öncesi Ev Yapımı Cilt Bakım Maskeleri

Sıcak yaz günlerini geride bıraktığımız şu günlerde ani gelen sonbahar ile karşı karşıyayız. Peki, cildiniz bu ani değişime hazır mı?

Şimdi sıcaktan ve güneşten zarar gören cildinizi kışa hazırlama vakti, üstelik evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz, her cilt tipine uygun ve pratik cilt bakım maskeleri ile!

Kış cildi yoruyor, soğuk hava, rüzgarlar ve oksijen bakımından oldukça zayıf kapalı mekanlar cildin nemini alıyor. Kış mevsiminde kuruyan cildiniz için kaybettiği nemi geri kazandırmak sizin elinizde! Ona kaybettiği nemi kazandırmak için kış sebze ve meyvelerinden tüketmeli ve günde en az 2-3 litre su içemeye gayret etmelisiniz.

Peki, şu merak ettiğiniz ev yapımı cilt bakım maskesine artık geçelim ve sonbahar gelmeden cildinizi sonbahara hazırlayacak bakım önerilerini inceleyelim! Yaz günlerini geride bıraktığımız şu günlerde, cildimizi eski haline getirmeyi kendimize görev ediniyoruz. Kış öncesi cilt bakım önerileri ile cildinizi kışa hazırlamaya başlayın! İşte o öneriler!

Ev Yapımı Cilt Bakım Maskesi Tarifi

Kuru ciltler için ev yapımı cilt bakım tarifi

  • Malzemeler: 1 yumurta sarısı, 2 kaşık yağsız süt tozu, 1 kaşık taze süt, 1/2 kaşık bal.

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırın ve kıvam alana kadar çırpın. Yüz ve gerdan bölgenize bolca uygulayın. 15 dakika kadar bekletin ve sonrasında sıcağa yakın suyla cildinizi temizleyin. En sonunda da soğuk suyla yıkayıp, arındırın.

Kışa Özel Ev Yapımı Nem Maskesi

  • Malzemeler: 1 yemek kaşığı çam balı, 1 çay kaşığı keten tohumu yağı, 1 çay kaşığı badem yağı, 2 kapsül E vitamini.

Hazırlanış ve Uygulama: Balın üzerine yağları ekleyip karıştırın. Cildinizi temizleyin ve peeling ile ölü derilerden arındırın. Karışımı temizlenmiş cildinize uygulayın. 15 dakika bekletip yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

4 Trackbacks

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *