Keçi Sütü Sabununun Faydaları Nelerdir?

Keçi Sütü Sabununun Faydaları Nelerdir?

Keçi Sütü Sabununun Faydaları Nelerdir

Son zamanlarda keçi sütünün sağlığımız için önemini çok daha fazla duyar olduk ve hiç şüphesiz faydaları da saymakla bitmez. Peki, keçi sütü sabununun şaşırtan faydalarını biliyor musunuz?

Keçi sütü sadece gıda olarak tüketilmekten çoktan çıktı. Artık keçi sütünün vücudumuza olan faydasını, sadece içeriden beslenme yoluyla almıyoruz. Son zamanların en popüler doğal şifa kaynağı keçi sütünü, sabun olarak kullanarak vücudumuzu dıştan da besliyoruz.

Keçi sütü normal süte oranla çok tercih edilmese de, aslında yüzyıllardır şifa kaynağıdır. Hatta, anlatılanlara göre, 16. Yüzyıl’da hastalanan Fransa Kralı 1. François, Kanuni Sultan Süleyman’ın gönderdiği keçi sütüyle sağlığına kavuşuyor ve şimdilerde ise keçi sütü Avrupa’da özel sağlık marketlerinde satılıyor.

Allah’ın (cc) bir şifa kaynağı olarak bizlere sunduğu bu kusursuz besin adeta doğal bir ilaç görevi görüyor. Şimdi keçi sütü sabunu nelere iyi gelir daha yakından tanıyalım.

İşte keçi sütü sabununun cildimize olan faydaları…

Siyah noktaları temizliyor: Keçi sütü özlü doğal sabunlar düzenli kullanıldığında cildimizi derinlemesine temizliyor ve siyah noktalara karşı kalkan oluyor. Ayrıca içerdiği proteinler de akneye neden olan bakterileri öldürüyor.

Gözenekleri sıkılaştırıyor: Keçi sütü sabunları siyah noktaları temizlemekle birlikte gözenekleri de sıkılaştırıyor. Bu şekilde daha taze ve genç bir görüntü ortaya çıkıyor.

Cilt hastalıkları tedavisi: Şifa dağıtan keçi sütü sabunu cilt hastalıklarını iyileştirme de ilaç tedavisinin yanında destekleyici oluyor.

Bakterilere karşı korur: Keçi sütünün pH seviyesi cildimizle benzerlik gösteriyor ve bu özelliği sebebiyle cildimizi kimyasal maddeler ve bakterilere karşı koruyor.

Cilt kanserini önler: Keçi sütü özlü doğal sabunların içerdiği selenyum cilt kanserini önleyici niteliktedir.

Cildi onarır: Şifa kaynağı keçi sütü sabununun bir diğer faydası ise zarar görmüş cilt yapısını onarması. Cildi onarmada etkili rol oynayan keçi sütü sabunu A vitamini bakımından da zengindir.

Ölü deriden arındırır: Keçi sütü özlü doğal sabunlar alfa-hidroksi asit içerir ve bu sebeple cildi ölü derilerden arındırır.

Alerji riski düşük: Doğal şifa kaynağı olarak nitelendirdiğimiz bu sabunlar alkol, petrol gibi katkı maddeleri içermez ve bu nedenle de ciltte alerji ve tahriş oluşma riski oldukça azdır.

Egzama tedavisi: Keçi sütü sabunları egzama tedavisine yardımcı olur ve egzama nedeniyle oluşan kaşıntıyı azaltır.

Cildi nemlendirir: Keçi sütü sabunu düzenli olarak kullanıldığında doğal nemlendirici vazifesi görür ve cildi rahatlatır.

Yorumlar

“Keçi Sütü Sabununun Faydaları Nelerdir?” için 6 cevap

 1. beyza dedi ki:

  evet çok güzel ben kullanıyorum herkese tavsiye ederim …:)

 2. suzan alkoc dedi ki:

  ben inanmıyordum ama farkı görünce inanmaya basladım ve ben ayrıca satıyorum isteyen herkese kargoyla gönderebiliriz…:)

 3. keçi sütü sabunu dedi ki:

  bende keçi sabunu kullanıyorum yaklaşık 2 hafta oldu yüzümde inanılmaz derecede iyi sonuşlar elde ettim. siyah nokta ve akne problemim vardı. Yüzümdeki renk tonlaması eşitlenmeye başladı.

 4. ebrar dedi ki:

  kokusu ve rengi çok müthiş aynı zamanda keçi sütünün tadı müthiş

 5. Merve dedi ki:

  Orjinal olan sabunu nasıl bulabilirim, nerden alabilirim

 6. berfin dedi ki:

  ben sivilce ve siyah nokta problemi yaşıyorum boyle sorunlara etkisi oldumu kullananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir