Maya Mucizesiyle Gençleşin!

Maya Mucizesiyle Gençleşin!

Mayalı Ev Yapımı Cilt Bakım Maskesi

Sadece 20 dakikada 5 yaş gençleşmek istemez misiniz?

Vereceğimiz bu maske tarifiyle sadece 20 dakikada cildinizde olacak değişime inanamayacaksınız. Cildinizi hem besleyen hem de diri gösteren bu maskenin yapımı ve uygulaması oldukça kolay sonucu ise muhteşem.

Maya maskesinin malzemeleri

  • Yarım çay bardağı su
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 paket yaş maya
  • 1 bardak buz

Doğal maya maskesi tarifi

Maskeyi cildinize uygulamadan önce mutlaka temizlemeniz gerekiyor. Cildinizi temizlemek için kimyasal içerikli jeller yerine doğal meyve asidi içeren limonu suya karıştırarak cildinizi silerseniz doğal yollarla cildinizi arındırmış olursunuz. Cildinizi bu şekilde temizlendiğinde mayanın cildinizde daha kolay kalmasını sağlamış olursunuz.

Mayalı Ev Yapımı Cilt Bakım Maskesi

Cildinizi temizledikten sonra yaş mayayı bir kabın içine koyarak biraz su ekleyip yoğun bir krem kıvamına gelmesini sağlayın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze, boynunuza eğer isterseniz göz kapaklarınıza dahi sürebilirsiniz. Karışımı sürdükten sonra gazlı bez ya da yağlı kağıt benzeri bir şeyle sadece ağzınız açıkta kalacak şekilde yüzünüzü kapatın.

Bundan sonraki aşama da ise, büyük bir kaba sıcak su koyun. Havluyu sıcak suyla ıslatarak yüzünüzü kapatın. Bu işlemi yaklaşık 5 kere 20 dakika tekrarlayın. Bu işlemle birlikte kan damarlarınız genişler böylece mayayı cildiniz iyice emerek gerginleşmeye başlar. İşlem sonunda cildinizi soğuk suyla yıkayın ve buz uygulamasını dairesel haraketlerle uygulayın. Buz uygulamasıyla genişleyen damarlar eski haline gelir. Bu maskeyi ayda bir tekrarlayarak porselen gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *