En Pratik Şal Bağlama Şekilleri

En Pratik Şal Bağlama Şekilleri

Pratik Şal Bağlama Teknikleri

Şal son yıllarda tüm hanımlar için en çok tercih edilen bir başörtüsü. Kullanımı, duruşu, şıklığı ve pratik bağlama şekli ile hanımlar için en çok tercih sebebi. Şal seçerken kumaş kalitesi ve parlaklığı dikkat edilecek en önemli konu. Kalın tok kumaştan üretilen şallar duruşu ile zarif ve modern bir görüntü sağlayacaktır.

Pratik Şal Bağlama Teknikleri

Şal bağlamadan önce içine tercih edeceğiniz bone çok önemli. Saten parlak bone yerine, dikişsiz ve penye bone tercih etmenizi öneririz. Ayrıca boneniz şal renginizle uyumlu olmalı ya da bir açık bir koyu renk tonunu bonede kullanabilirsiniz. Şalınızı pratik bir şekilde en kısa sürede örtebilmek için öncelikle şalın bir ucunu 20 cm içe gelecek şekilde katlamalısınız. Bu şekilde katladığınız şalın iki ucu aynı hizada yanlardan sarkacak şekilde, başımıza örtüyoruz. Burada en önemli nokta bonenizin çok az görünmesi. Saç bitiminize kadar bonenizi arkaya çekebilirsiniz.

Pratik Şal Bağlama Teknikleri

İki ucu yandan sarkan şalımızın, yanaklarımıza gelen tarafını elimizle yüzümüze doğru düzelterek, şalı kenarlarda hiç katlama yapmadan çenemizin altından bir iğne ile şalımızın açılmaması için iğneliyoruz. Toplu iğne tercih edebileceğiniz gibi, ufak bir çatal iğne de tercih edebilirsiniz. Daha sonra iki yandan sarkan şal uçlarını sağ ve sol omzumuza çapraz şekilde atıyoruz. Şal uçları sırtınızdan iki yana sarkabileceği gibi arkadan da bağlayarak kullanabilirsiniz.

Şalınızın duruşunun daha iyi durması için, başınızın hemen üstüne şalın önünü çok az üçgen yaparak geriye çekip kaymaması için toplu iğne ile sabitleyebilirsiniz.

Eğer şık bir şal duruşu istiyorsanız ince şal kumaşları yerine, daha kalın ve tok kumaşlardan yapılmış şalları tercih etmelisiniz.

Yorumlar

“En Pratik Şal Bağlama Şekilleri” için 6 cevap

 1. […] rahat hissediyorsanız onu seçmelisiniz. İpek eşarbın elegan ve zarif duruşu yanında, şalın pratikliği ile sade görüntüsü, ikisi arasındaki tercihi mekan ve kıyafet kombinlerinize göre […]

 2. […] her renkle uyar düşüncesi ile her eşarbınızla ipek beyaz bir boneyi ise asla kullanmayın. Şalınız ya da eşarbınızla aynı tonlarda bone kullanabileceğiniz gibi, bir ton koyu rengi de bonede […]

 3. büşra dedi ki:

  2. Resimdeki siyah şallı kırmızı elbiseli bayanın başını çok beğendim kafası tamamen yuvarlak çıkmış
  saçlarını nasıl toplayıpta böyle yapmışlar çok merak ettim cevap verirseniz sevinirim tsk 🙂

 4. büşra dedi ki:

  Soruma cevap verirseniz memnun olurum 🙂

 5. aliye dedi ki:

  İnce şal kullanmamamız gerektiğini söylüyorsunuz bu ipek sal icinde geçerli mi. Mesela ipek evi markası için

 6. Melek dedi ki:

  Spor şal bağlama şekilleri hakkında bir yazı yazarmısını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir