Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Bone Kullanırken Dikkat Edilemesi Gerekenler

Bone Kullanırken Dikkat Edilemesi Gerekenler

Bone Kullanırken Dikkat Edilemesi Gerekenler

İpek Bonelere Elveda Zamanı

YeşilTopuklar editörleri olarak, demode görüntü oluşturan hataları, en yeni stil ipuçlarını ve sezonların trend raporlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Bildiğiniz gibi giyim dünyasında bazı ayrıntılar, aksesuarlar, ayakkabılar ya da çantalar nasıl in ve out olabiliyorsa, tesettür giyimde de bunlar olabiliyor. Örneğin boneler…

Bone Kullanırken Dikkat Edilemesi Gerekenler

Siyah bone in, ipek bone out

Şallarımızın ve ipek eşarplarımızın içine kullandığımız bonelerin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. İşlevleri dolayısıyla bizi son derece rahat ettiriyorlar. Bir şal ve ipek eşarbın kıyafetinizle tam bir uyum içinde olması için bone seçiminde titizlik göstermeniz şart. Bir zamanlar tüm hanımların severek kullandığı ipek boneleri artık bırakma zamanı geldi. İpek boneler tarihin tozlu raflarına çoktan kalkarken, sizi demode ve rüküş bir görünüme de sokabilir.

Bone seçiminizde özellikle penye modelleri kullanmalısınız. Mümkün olduğunca da eşarp ve şalınızı doğru örtme biçimi ile bonenizin en asgari görünmesini öneriyoruz. Bonenin çok fazla görünmesi de yine oldukça sakil bir görüntü oluşturacaktır. Bizden söylemesi…

Bone Kullanırken Dikkat Edilemesi Gerekenler

Bonelerde renk cümbüşüne son

Bone kullanımında bir diğer önemli nokta ise renk seçimidir. Sarı bir gömlek ve siyah bir şal seçmişseniz asla sarı bir bone seçmemelisiniz. Böyle bir kombinde seçeceğiniz tek renk siyahtır. Bonelerinizi asla eşarbınızdan ya da şalınızdan farklı, ya da çok belli olabilecek zıt bir renkte seçmeyin. Renkli bonelerin de çok eskilerde kaldığını söyleyebiliriz.

Beyaz her renkle uyar düşüncesi ile her eşarbınızla ipek beyaz bir boneyi ise asla kullanmayın. Şalınız ya da eşarbınızla aynı tonlarda bone kullanabileceğiniz gibi, bir ton koyu rengi de bonede seçebilirsiniz. Ya da sadece siyah penye bone kullanarak, bonenizin görünmemesini sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak bone sadece tesettür konusunda saçımızın görünme ihtimaline karşı aldığımız bir tedbirdir. Boneyi ön plana çıkaran renk ve kumaşlardan kaçınmak asil bir görünüm için önemli. Bir de son dönemlerde bonesiz eşarp ya da şal kullanımının yaygın olduğunu görüyoruz ki bu tam bir abesle iştigal eden bir durum.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *