Sizce İpek Eşarp mı? Şal mı?

Sizce İpek Eşarp mı? Şal mı?

İpek Eşarp Modelleri

İpek eşarp ve şal arasında birçok farklılık vardır. Kumaş kalitesi, desen farklılığı, renk dağılımı ve duruşu ile, bu iki örtü arasında büyük farklar ortaya çıkmaktadır. Tesettür giyim markaları, artık sezon koleksiyonlarının yanında, eşarp ve şal koleksiyonları ile de hanımların beğenisini kazanmakta. Sonbahar kış sezonunda beğenilen eşarp modelleri kadar, renk ve kumaş kalitesi ile şal modelleri de hanımların ilgi odağı olmaktadır.

İpek Eşarplar Nasıl Kullanılır?

İpek eşarp, yıllar boyu tesettür giyim kombinlerinde en çok tercih edilen örtü çeşididir. Geleneksel kültürün mirası olan ipek eşarp, sezonlar boyunca yükselişini asla kaybetmemiştir. Şal kullanımının yaygınlaşması da ipek eşarbın tahtını sallayamamıştır. İpek eşarbın kullanımı daha çok düz ve sade kıyafetlerimizin üstünde tercih edilmelidir. Desenli ve renkli bir ipek eşarp minimal ve tek renk tonlarındaki bir kıyafetin üzerinde oldukça şık duracaktır.

İpek Şal Modelleri

İpek Şallar Nasıl Kullanılır?

Şal son yıllarda özellikle genç kızlarımız arasında, kullanım olarak yaygınlaşmıştır. Şık duruşu hanımlar arasında şala olan ilgiyi artırmıştır. Çalışan hanımlar için ise şal, pratik kullanımı ve elagan duruşu ile daha çok tercih edilmektedir. Özellikle desenli ve çok renkli kombinlerimizde tek renk şallar tercih edilmelidir. Eğer, şalınızın şık ve düzgün durmasını istiyorsanız, kalın ve tok duruşlu şalları tercih etmelisiniz.

İpek Eşarp mı Yoksa Şal mı Daha Uygundur?

Kullanım olarak sizler hangisinde kendinizi daha rahat hissediyorsanız onu seçmelisiniz. İpek eşarbın elegan ve zarif duruşu yanında, şalın pratikliği ile sade görüntüsü, ikisi arasındaki tercihi mekan ve kıyafet kombinlerinize göre yapmanızı da sağlamaktadır.

Yorumlar

“Sizce İpek Eşarp mı? Şal mı?” için bir cevap

  1. […] beraber çok şık bir takım elbisenizin üzerine, elbette güzel başörtü, eşarp ve şallar tercih edilmelidir. Asimetrik desenli bir şal tercih etmeniz düz ve çizgisiz bir elbiseye […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir