Doğa İle Baş Başa Kalabileceğiniz Dağ Evleri

Doğa İle Baş Başa Kalabileceğiniz Dağ Evleri

Alkolsüz Dağ Evleri Kulindağ Dağ Evi

Şehrin gürültülü ve koşuşturmalı yaşamından hepimiz zaman zaman sıkılabiliyoruz. Hayatın karmaşasından, stresten, işlerden yoruluyoruz.

Böyle zamanlarda en çok da muhteşem yaratılışıyla doğanın eşsiz güzelliğine bırakmak istiyoruz kendimizi. Kısa süreliğine bile olsa her şeyden kaçıp, huzuru bulabileceğimiz; kendi içimize dönüp, rahatlayabileceğimiz yerlere ihtiyaç duyuyoruz. Böyle anlarda karşımıza sımsıcak ortamlarıyla dağ evleri çıkıyor.

Yeşilliğin ve doğanın olanca güzelliğiyle arz-ı endam ettiği mekanlarda, bahar aylarında çokça tercih edilen sıcacık evler bu ihtiyaçlarımıza adeta ilaç oluyor. Biz de bu yazımızda doğa ile baş başa kalıp, kendinizi dinleyebileceğiniz dağ evlerini inceliyoruz.

Alkolsüz Dağ Evleri Kulindağ Dağ Evi

Kulindağ Dağ Evi

İstanbul Beykoz’da bulunan, hem şehrin içinde hem de doğanın tam ortasında bulunan bir ev Kulindağ Dağ Evi. Sabahları açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri verilen evde yemekler ve ikramlar oldukça beğeniliyor. İlgili ve güler yüzlü personeli ile tatilinizin her anının keyifli geçmesi sağlanmaya çalışılıyor.

Alkolsüz Dağ Evleri Kulindağ Dağ Evi

Teras ve balkonları ile de rahatça oturup, çayınızı ve kahvenizi içebileceğiniz alanlar sunuluyor. Ormanın tam ortasında yer alan, sessiz sakin ve huzurlu bir tatilin anahtarını sunan Kulindağ Dağ Evi, ziyaretçileri tarafından da bir hayli beğeniliyor.

Kulindağ Dağ Evi İletişim:
Adres: Mahmut Şevket Paşa Mahallesi, Mahmut Şevket Paşa Köyü, 34829 Beykoz/ İstanbul
Tel: (0532) 315 59 51

Alkolsüz Dağ Evleri Goboca Dağ Evi

Goboca Dağ Evi

Türkiye’nin nefes kesici doğasıyla en güzel şehirlerinden birisi olan Rize’de bulunan Goboca Dağ Evi, sükunet ve huzurun doruklarda hissedileceği mekanlardan.

Tipik bir Karadeniz evinin şehirli hale uyarlanmış görüntüsü olduğunu ifade eden mekan sahipleri, bahçeden toplanan taptaze ve organik ürünlerle hazırlanmış yemekleri misafirlerine sunuyor.

Alkolsüz Dağ Evleri Goboca Dağ Evi

2100 çeşit bitki türünü barındıran ve dünya üzerinde koruma altına alınmış 200 bölgeden birisi olan Fırtına Vadisi’nde kurulmuş Goboca Dağ evi, doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyenlere kapısını sonuna kadar açıyor.

Goboca Dağ Evi İletişim
Adres: Meydan Köyü, Goboca Mahallesi, No:1-2 Çamlıhemşin, Rize
Tel: (0464) 654 40 37

Alkolsüz Dağ Evleri Birun Kümbet Dağ Evi

Birun Kümbet Dağ Evi

Birun Kümbet Dağ Evi, 1800 metre yükseklikte bulunan ve Türkiye’nin oksijen oranı en yüksek bölgelerinden birisi olan Giresun‘un Kümbet yaylasında bulunuyor.

Alkolsüz Dağ Evleri Birun Kümbet Dağ Evi

Doğayla baş başa kalma ve muhteşem güzelliğinin keyfini doyasıya çıkarma imkanına ek olarak tesiste bulunan havuz, sauna ve hamam imkanlarından da ücretsiz olarak faydalanma imkanı sunuluyor.

Alkolsüz Dağ Evleri Birun Kümbet Dağ Evi

Doğa yürüyüşleri ve açık havada bisiklet keyfi de tüm bunlara ek olarak mekanın cazibesine cazibe katıyor.

Birun Kümbet Dağ Evi İletişim
Adres: Kümbet Köyü, Koçkayası Mesire Yeri, P.K.22 Dereli / Giresun
Tel: (0454) 386 61 11

Alkolsüz Dağ Evleri Birun Kümbet Dağ Evi

Küre Dağ Evi

Yanı başında dere akan, Bartın’ın Ulus ilçesinde kurulmuş bir yer Küre Dağ Evi. Safranbolu ve Amasra’ya yakınlığıyla ulaşım ve gezme imkanları konusunda da oldukça avantajlı konumda bulunan ev, köy yaşamına özlem duyanlar için ve kısa bir zaman için bile olsa doğanın içinde yaşamak isteyenler için ideal bir tatil seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

Alkolsüz Dağ Evleri Küre Dağ Evi

Bahçeden meyve ve sebzeler, ev yapımı tereyağı ve reçeller ile de doğal yaşamın gereklilikleri tam olarak yerine getirilmiş oluyor.

Küre Dağ Evi İletişim
Adres: Aşağı çerçi Köyü, Yukarı Mahalle, No:21, Ulus / Bartın
Tel: (0378) 416 19 80

Seyehat Editörü: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir